LOT poleci z Warszawy do Miami! Nowe połączenie polskiego przewoźnika wystartuje w Dzień Dziecka

Jakub Panek
LOT w czerwcu 2019 roku uruchomi bezpośrednie połączenie między Warszawą a Miami. Nowe połączenie narodowego przewoźnika do USA nie zostało jeszcze oficjalnie ogłoszone, ale jest już dostępne w systemie rezerwacji biletów.

Pierwszy rejs LOT-u na Florydę odbędzie się 1 czerwca 2019 roku. Dreamliner 787-8 do Miami wystartuje z Lotniska Chopina o godz. 12:05. Lot ma potrwać 11 godzin i 25 minut - połączenie będzie więc obok Los Angeles i Singapuru najdłuższym bezpośrednim rejsem w ofercie narodowego przewoźnika.

System rezerwacji biletów LOT-uSystem rezerwacji biletów LOT-u Fot. lot.com

LOT do Miami

Jako pierwszy o nowym połączeniu poinformował portal worldairlinenews.com. Przewoźnik na razie oficjalnie go nie potwierdził, ale jak dowiaduje się Gazeta.pl informacja ma zostać przekazana w najbliższych dniach. Nowe połączenie do USA będzie wykonywane cztery razy w tygodniu: w poniedziałki, środy, piątki i soboty. Samolot z Miami będzie startował o godz. 20:05.

Miami, USAMiami, USA Fot. pixabay.com

LOT na trasie z Warszawy do Miami będzie oferował pasażerom podróż w trzech klasach podróży: biznes, premium i ekonomicznej. Za bilet w klasie ekonomicznej w obie strony trzeba zapłacić ok. 2800 zł.

Zobacz także:  LOT zainaugurował połączenie do Singapuru. Zainteresowanie duże, będą dodatkowe rejsy

Uruchomienie nowego połączenia do USA - jak mówił Gazeta.pl prezes LOT-u Rafał Milczarski - wpisuje się w strategię rentownego wzrostu, jaką LOT wdraża w życie od początku 2016 r.

Od tego czasu LOT uruchomił połączenia m.in.: z Warszawy do Los Angeles, Newark, Tokio, Seulu, Singapuru, a także z Krakowa do Chicago, z Budapesztu do Nowego Jorku i Chicago oraz z Rzeszowa do Newark.

Każdy samolot, którym latasz jest dziurawy. Dlaczego tak jest?

Więcej o: