Szukasz pracy na wakacje? LOT szuka pomocników. Oferuje pensję i "lotniczy bonus"

Jakub Panek
Polskie Linie Lotnicze LOT szukają pracowników na wakacje. To wzmożony okres ruchu lotniczego, dodatkowe ręce do pracy są więc niezbędne. LOT oprócz pensji oferuje naprawdę odlotowy dodatek.

O tym, że siatka LOT-u pączkuje w ostatnim czasie w zawrotnym tempie pisaliśmy na Gazeta.pl w lutym. Żeby jednak w okresie letnim, a więc wzmożonego ruchu lotniczego móc obsłużyć wszystkich pasażerów zgodnie z najwyższymi standardami, LOT rozpoczął rekrutację na wakacyjną pracę. - Nie jest tajemnicą, że w szczycie letniego sezonu operacje lotnicze w wielu europejskich portach są często zakłócane ze względu na dużą frekwencję. Chcemy i robimy wszystko, aby komfort podróży naszych pasażerów był jak najwyższy. W szczególności naszym celem jest zachowanie krótkiego czasu transferów dla pasażerów przesiadających się na Lotnisku Chopina na dalsze połączenia LOT-u do dalszych miast w Europie, Azji i Ameryce Północnej. Walczymy o każdą minutę - mówi Maciej Wilk z LOT-u.

LOT na wakacje

W ramach programu między majem i wrześniem 2018 r. utworzonych zostanie kilkadziesiąt nowych miejsc pracy. Do zadań wakacyjnych pracowników należało będzie przede wszystkim asystowanie w obsłudze pasażerów w terminalu pasażerskim, udzielanie informacji na temat połączeń LOT-u oraz bieżąca opieka nad pasażerami tranzytowymi (czyli przesiadającymi się w Warszawie z rejsów krajowych, europejskich na loty m.in. do Ameryki i Azji lub odwrotnie). 

LOT oczekuje od kandydatów dobrej znajomości języka angielskiego (poziom B2) i łatwości w nawiązywaniu kontaktów. Znajomość innych języków obcych oraz zainteresowanie branżą lotniczą będą dodatkowymi atutami. Narodowy przewoźnik proponuje 3-miesięczną umowę z możliwością jej późniejszego przedłużenia.

 

A dla wszystkich oprócz pensji przewidziany jest naprawdę niezły benefit. Każda osoba, która przepracuje 3 miesiące w ramach akcji "OdLOTowa praca na wakacje" otrzyma bilet "standby" (to bilet, na którym w ostatniej chwili przydzielane jest miejsce; pasażer leci w miarę wolnych miejsc) w dwie strony na dowolny - z 90 do wyboru - kierunek z siatki LOT-u. Trzeba go będzie wykorzystać w okresie październik-listopad 2018 r. lub styczeń-marzec 2019 r. Aplikować można za pomocą specjalnego formularza

LOT zatrudnia prawie 2,8 tys. pracowników w kilkudziesięciu krajach na całym świecie. W 2017 r. narodowy przewoźnik przewiózł łącznie ponad 6,8 mln pasażerów, co oznacza wzrost o ponad 25 proc. w ciągu roku.

To nagranie mrozi krew w żyłach. Samolot celowo wleciał w sam środek potężnego huraganu

Więcej o: