Zostawili pijanego kolegę na dworze. Nie przeżył. Grozi im 5 lat więzienia

Prokuratura bada okoliczności śmierci 15-latka, którego ciało znaleziono w poniedziałek przy drodze w Ciecierzycach. Przyczyną śmierci była niewydolność krążeniowa-oddechowa. Według dotychczasowych ustaleń koledzy mieli zostawić go pijanego na dworze.

Chłopak leżał przy ul. Różanej w Ciecierzycach (woj. lubuskie). Informację o zwłokach policja otrzymała od przypadkowej osoby w poniedziałek tuż po 13. - Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną śmierci była niewydolność krążeniowo-oddechowa - mówił we wtorek portalowi Gazeta.pl prok. Roman Witkowski, rzecznik prasowy prokuratury w Gorzowie Wielkopolskim.

Niedaleko mieszkają jego biologiczni rodzice

Jak informuje TVN24, chłopak żył z rodziną zastępczą. Często jednak uciekał z domu i przebywał w okolicach Ciecierzyc, ponieważ gdzieś nieopodal mieszkają jego biologiczni rodzice. W związku ze śmiercią chłopaka gorzowska policja zatrzymała dwie osoby. Są to 18-latkowie, z którymi chłopak spędzał czas w niedzielę.

Zostawili go pijanego

Śledczy ustalili prawdopodobny przebieg wydarzeń, które miały miejsce przed śmiercią 15-latka. Dzień wcześniej zatrzymani razem z 15-latkiem spożywali alkohol, a później pijanego do nieprzytomności mieli zostawić na dworze. Prokuratura czeka jeszcze na wyniki badań toksykologicznych. Niewykluczone, że chłopak zażywał narkotyki.

Grozi im 5 lat więzienia

Zatrzymani usłyszeli zarzuty narażenia życia chłopaka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia, nieumyślnego spowodowania śmierci i rozpijania nieletnich. Grozi im od trzech miesięcy do pięciu lat więzienia. Będą odpowiadać z wolnej stopy.

Więcej o:
Komentarze (35)
Znaleziono ciało 15-latka. Koledzy zostawili go na dworze
Zaloguj się
 • byrcyn11

  Oceniono 4 razy 4

  Myślę że dzień w dzień setki pijanych zostawia innego nachlanego, bo sam ledwo kontaktuje i chce mu się spać - idzie do domu. Toż to więzienia na potęgę trzeba budować, jak z takiego powodu będą wsadzać.

 • Janusz J23Ola

  Oceniono 1 raz 1

  Jak zamkną sklepy w niedziele, to się dopiero będzie z nudów działo. Gó...arnia będzie zaczynała już w sobotę. Statystyka przechlanego spirytusu na głowę poszybuje jak rakieta!

 • Oceniono 3 razy 1

  nalezy się kara towarzyszom do picia fałszywym przyjacielom ,którzy zostawili pijanego kolegę. to sie w głowie nie mieści jaka jest znieczulica , morderstwo

 • krytycznykapitanbomba

  Oceniono 1 raz 1

  co się do ch.... dzieje z tą młodzierzą, nie jestem żadnym starym prykiem, imprezowałem aż nad to, w nie tak odległych czasach jednakże dla grona moich przyjaciół nie do pomyślenia było zostawienie kogokolwiek w stanie ciężkiego upojenia. Każdemu może się zdarzyć zalać w trupa i pewnie komentującym też nie raz się to przytrafiło ale od tego mamy przyjaciół aby nam pomogli. Raz oni nam, innym razem my im.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 3 razy 3

  Sami też byli ledwo przytomi.
  Nie pierwszy to raz coś takiego się zdarza.
  Chcesz wypić?
  Pij tylko we własnym domu.

 • po_co_mi_konto

  Oceniono 1 raz 1

  Taka nauka z powiastki tej wynika - trzeba wiedzieć z kim się pije.

 • nalesniku

  Oceniono 5 razy 3

  selekcja naturalna

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX