Pytają Tuska na świecie, co myśli o marszu narodowców w Warszawie. No to napisał

"Bez złudzeń: reputacyjna katastrofa. Może nie wszyscy się tym przejmują, ale ja tak" - napisał na Twitterze Donald Tusk komentując sobotni Marsz Niepodległości w Warszawie.

"W dalekiej Azji spotkania z przywódcami USA, Chin, Indii, Kanady, Japonii i ASEAN. W kuluarach także pytania o Polskę w związku z marszem narodowców. Bez złudzeń: reputacyjna katastrofa. Może nie wszyscy się tym przejmują, ale ja tak" - stwierdził przewodniczący Rady Europejskiej.

Donald Tusk był 11 listopada w Warszawie. Na oficjalne obchody został zaproszony przez prezydenta Andrzeja Dudę. Przy Grobie Nieznanego Żołnierza złożył wieniec. Część zgromadzonych na placu Piłsudskiego ludzi powitała to buczeniem i gwizdami

Podczas sobotniego Marszu Niepodległości bez trudu udało się zauważyć rasistowskie transparenty: "Śmierć wrogom ojczyzny", "Wszyscy różni, wszyscy biali", "Europa będzie biała albo bezludna", "Biała Europa braterskich narodów". Policja oceniła, że marsz przebiegał spokojnie i nie dopatrzyła się łamania prawa. 

Zobacz też: Sikorski: Udało się potwierdzić najgorsze stereotypy o Polsce, jako kraju tępych antysemitów

Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla TVP stwierdził rasistowskie hasła pojawiające się na bannerach podczas marszu to "margines marginesu".  - A po drugie bardzo prawdopodobna jest prowokacja. Bo w końcu, ci którzy chcą Polsce zaszkodzić, wiedzą, w jaki sposób to zrobić - podkreślił prezes PiS.  

Komentarze (446)
Donald Tusk skomentował marsz narodowców w
Zaloguj się
 • mm0427

  0

  W tym marszu niestety nie szły dwuletnie dzieci, co wskazuje na to, ze nie jest to problem jedynie " dobrej zmiany". I niestety Roman Giertych - założyciel Młodzieży Wszechpolskiej - jest dzisiaj zaufanym człowiekiem Tuska i adwokatem jego syna w sprawie Amber Gold.

 • annika_gottfried

  0

  Ok. Jeśli to prowokacja, to co zabrania ja ścigać?

 • Marek Tropiciel

  Oceniono 1 raz 1

  Z drugiej strony popatrzmy na zachowanie młodych w innych krajach np w Niemczech w czasie protestu-takie czasy.

 • Marek Tropiciel

  Oceniono 2 razy -2

  Co ten Tusk chrzani, u mnie na prowincji nie ma żadnych marszy a nie wielkich obchodów i później w świat wychodzi wiadomość jaka to Polska niepoprawna i jak gnębi opozycję,zapomina dodać, że sama skompromitowała się u większości Polaków.

 • anders76

  Oceniono 2 razy 2

  Przeciez to oczywista oczywistosc, ze to Tusk sprowokowal zle sily zeby oczernily Polske na marszu niepodleglosci, ktoz by inny ? Prawdziwi narodowcy sa lagodni jak baranki i nie pdwazyli sie sprzeciwic prowokatorom. Macierewicz powola odpowiednia komisje a ta wszystko wyjasni za pare lat i kilka miljonow zotych.

 • sydio

  Oceniono 3 razy 3

  Bujnie krzewi się nazizm na kaczym gó...e.

 • plautilla

  Oceniono 9 razy -7

  Akcja na miliardowych złodziei i bandę WOŁOMIN.
  Największa Akcja w historii CBA w związku z wyłudzaniem kredytów z SK Banku w Wołominie. Zatrzymano 74 osoby.
  wprawo pl/2017/11/14/najwieksza-akcja-historii-cba-zwiazku-wyludzaniem-kredytow-sk-banku-wolominie-zatrzymano-74-osoby/
  Największa akcja w historii CBA w związku z wyłudzaniem kredytów z SK Banku w Wołominie. Zatrzymano 74 osoby - wPrawo.pl
  O miliardowych kradzieżach, wktórych uczestniczył B.Komorowski vel Szczynukowycz pismaki wybiórcze milczą.

 • saksalainen

  Oceniono 4 razy 2

  Dla PiSu polityka zagraniczna po prostu nie istnieje. Liczy się tylko te 2-3% wyborców, którzy mogliby zagłosować na jakąś skrajną prawicę, która nie weszłaby do Sejmu, albo na Kukiza - PiSowi bardzo zależy na tych głosach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX