Spalił kukłę Żyda, teraz obraża żonę prezydenta. "Żydostwo zajęło moją ojczyznę"

Oskarżony i skazany na areszt domowy za spalenie kukły Żyda na wrocławskim rynku znów w akcji. Tym razem Piotr Rybak na umieszczonym na Twitterze antysemickim nagraniu obraża pierwszą damę Agatę Kornhauser-Dudę.

Prezydent jest proukraiński, jego rodzice też, jego żona jest żydówą…Dzisiaj takie żydostwo zajęło moją ojczyznę i mówi, co robić - pokrzykuje na nagraniu, które w czwartek pojawiło się na Twitterze. Potem jeszcze Rybak dodaje, że z Żydami powinno się zrobić to, co przed laty zrobili Mościcki i Gomułka, czyli "wypędzić do Izraela". Nie wiadomo, kiedy powstał film.

Nagranie umieścił na Twitterze Wojciech Kussowski. "Pozwala Pan się w taki sposób wyrażać o swojej żonie, o sobie, o swojej rodzinie? Pańska formacja otworzyła puszkę Pandory, ośmieliliście bardzo złych ludzi. Macie odwagę to powstrzymać, dopóki jeszcze można?" - pyta we wpisie dołączonym do nagrania. 

Piotr Rybak dwa lata temu, podczas manifestacji organizowanej przez ONR, podpalił kukłę symbolizującą Żyda. Sąd skazał go za to najpierw na dziesięć, a po apelacji na trzy miesiące bezwzględnego więzienia. Ostatecznie zgodził się jednak, by podpalacz odbywał karę w warunkach dozoru elektronicznego. Rybak nie może wychodzić z domu między godziną 19 wieczorem a 9 rano.