Aktorka oskarża byłego prezydenta o napaść. Siedział na wózku, obok stała jego żona

Prezydent Bush senior został oskarżony o napaść seksualną na aktorkę. 60 lat młodsza kobieta była przez prezydenta dotykana na oczach jego żony. Rzecznik Busha odniósł się do zarzutów.

George H.W. Bush, prezydent Stanów Zjednoczonych w latach 1989-1993, ma dziś 93 lata i od siedmiu lat porusza się na wózku inwalidzkim wskutek m.in. choroby Parkinsona. 34-letnia aktorka Heather Lind oskarżyła Busha o napaść seksualną podczas specjalnego pokazu programu “Turn: Washington’s Spies”, w którym zagrała. 

Lind umieściła na Instagramie zdjęcie byłych prezydentów USA, którzy niedawno wzięli udział w koncercie charytatywnym na rzecz ofiar huraganów.

"Widzę jakim szacunkiem darzy się byłych prezydentów ze względu na funkcję jaką sprawowali. I jestem dumna z wielu osób na zdjęciu. Ale kiedy miałam okazję poznać George'a H.W. Busha cztery lata temu podczas pokazu programu, napastował mnie seksualnie, gdy pozowałam do podobnego zdjęcia" - można było przeczytać w opisie fotografii. Aktorka później usunęła swój wpis.

Dotykanie i obleśne żarty

"Zamiast uścisnąć mi rękę, dotknął mnie od tyłu. Siedział na wózku, obok była jego żona Barbara Bush. Później opowiedział zboczony żart, a w trakcie robienia zdjęć znów mnie dotknął. Barbara wywróciła oczami, jakby chciała powiedzieć 'znowu to samo'. Z kolei jego ochroniarz powiedział, że nie powinnam była stawać koło niego pozując do zdjęcia " - cytuje słowa kobiety "The Independent"

"Poinstruowano nas, że mamy się do Busha zwracać 'Panie Prezydencie'. Uważam, że siła prezydenta leży w tym, czy potrafi dokonywać pozytywnych zmian, pomagać ludziom, być symbolem demokracji. Zrzekł się jej, kiedy użył swojej siły przeciwko mnie i - jak wnioskuję z reakcji jego otoczenia - przeciwko wielu innym kobietom przede mną" - opowiadała kobieta. 

Rzecznik prezydenta o jego "humorze"

Do zarzutów odniósł się rzecznik byłego prezydenta i nie zaprzeczył, że zdarzenie miało miejsce. Co więcej, Bush uważa, że jego zachowanie to żart.

- Prezydent Bush nigdy nie skrzywdziłby kogoś umyślnie. Dlatego szczerze przeprasza jeśli jego humor obraził panią Lind - poinformował rzecznik.

Odwagi dodały kobiety oskarżające Weinsteina

Pokaz programu telewizyjnego Lind odbył się w 2014 roku. Aktorka zdecydowała się opowiedzieć o zdarzeniu z Bushem po tym, jak wiele kobiet wykazało się odwagą i opowiedziało o molestowaniu przez Harveya Weinsteina, jednego z najbardziej wpływowych producentów w Hollywood. Molestowanie seksualne zarzuciło mu kilkadziesiąt kobiet, w tym Ashley Judd, Gwyneth Paltrow, Angelina Jolie i Rose McGowan. CZYTAJ WIĘCEJ >>>

Nie zareagowali na przemoc, dostali burgera po przejściach

Więcej o: