Komentarze (471)
Marszałek daje dobre rady głodującym lekarzom. "Warto pracować dla idei, nie dla pieniędzy"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • babajaga99

  Oceniono 7 razy 7

  Ty obłudna kreaturo (z takimi jak wy właśnie wywróciła się ciężarówka a ładunek rozbiegł się po okolicy). Zrzeknij się pensji i premii - pracuj za friko dla OJCZYZNY obłudniku. 16 000 / mies. i 33 000 premii ? Za co? Na wazelinę?

 • ministrant1-pl

  Oceniono 7 razy -1

  Tak sobie myślę, ile oni zaoszczędzili na tej głodówce, bo przecież żywność teraz najwięcej kosztuje. Powinni zatem zapłacić podatek od dodatkowego wzbogacenia się bez pracy, tylko przez wygłupy i szantaż. Jak tak bardzo zależy im na pieniądzach to niech dalej poszczą, bo to już sprawdzony sposób na wzbogacenie i w dodatku post jest zalecany nawet przez Kościół powszechny.

 • fulko_de_lorche

  Oceniono 9 razy 7

  ktoś jeszcze ma wątpliwości że to nie komuna? - za komuny identyczne komunały leciały do lekarzy, nauczycieli itd

 • marianna89

  Oceniono 6 razy 6

  a od kiedy to idea zaplaci za czynsz, nakarmi i jeszcze utrzyma rodzine; balwan, stary balwan

 • marianna89

  Oceniono 6 razy 6

  a kto go trzyma na stanowsku marszalka, chlopie, rzucaj te bede i gon popracowac dla idei, szczytnej

 • blski

  Oceniono 5 razy -3

  Przez wiele lat lekarze pracowali za niewielkie pieniadze, narzekali, ale niewielu zamieniloby ten zawod na inny. Praktycznie wszyscy zarabiali marnie, mozliwosci dodatkowego zarobku bylo niewiele. Zeby dostac sie do ktorejs z prywatnych przychodni trzeba bylo byc profesorem albo wyjechac na wioche. Nikt nie szedl na medycyne dla zarobku. Rezultatem bylo, ze wszyscy robili specjalizacje (wtedy dwa stopnie), doktoraty, habilitacje.
  Niezlym przykladem byla moja matka: byla z rodziny w ktorej jak pamiec siega wszyscy mezczyzni byli lekarzami, ona sama skonczyla medycyne w 1935 i przed wybuchem Wojny pracowala za grosze w przychodni dla biedoty zalozonej i prowadzonej przez jej ojca (Zamordowali go Niemcy razem z personelem i pacjentami w Rzezi Woli). Od 1955 (nowe wladze odebraly jej prawo wykonywania zawodu) do emerytury byla pediatra w przychodni rejonowej. Matka uwazala, ze system powszechnej sluzby zdrowia byl lepszy od przedwojennej.
  Po otwarciu granic wszystko sie zmienilo.
  Nie tylko specjalisci wszystkich branz maja szanse niezlych zarobkow ale tez swobode wyjazdu zagranice gdzie beda zarabiali dobrze.
  Moim zdaniem nie warto zabijac sie za pieniadze, pracowalem w kraju i w kilku krajach zagranica i moim zdaniem wazniejsze od zarobkow jest zadowolenie z wykonywanej pracy.
  Teraz jestem stary (chyba najstarszy ze wszystkich pracujacych), moze dlatego ze nie mam zadnych zainteresowan z wiekiem mam coraz wieksza przyjemnosc ze swej pracy (siostra przestala pracowac gdy miala 74 lata, bo jej maz zachorowal).

 • tadjan

  Oceniono 10 razy 10

  popatrzcie rezydenci, mówi do was sukinsyn- wasz kolego po fachu! Ze też taka menda może chodzić po ziemi, tej ziemi ..... że zacytuję klasyka.

 • vargur09

  Oceniono 7 razy 7

  panie marszałku, w takim razie nic tylko oddać 90% swoich poborów wraz z dodatkami i nagrodami rezydentom - popracować proszę za 1600 zł na miesiąc i nie pierd*** bzdur, wstyd ogarnia jak dorosły człowiek tak bredzi...

 • wikal

  Oceniono 7 razy 7

  Dla idei to powinny pracować politycy stary cwaniaku! A z jakiego to powodu tacy jak pan popierają tę neokomunę, która tworzycie przekupując różnych nierobów i kradnąc nam wolność, wyprowadzając na z UE? Za kasę i gó... zjecie. Na początek niech pan odda te 300 patyków, które dostaje pan rocznie i za które kłamie jak najęty w sejmie i do kamery.

 • czegotychcesz

  Oceniono 11 razy 11

  Co za wstrętny facet, młodzi lekarze, są w tym wieku, kiedy się żenią, zostają rodzicami, kupują mieszkania , a ten prymityw każe im pracować dla idei, wyrzec się życia rodzinnego, sam mając dochody roczne liczone w setkach tysięcy złotych !!! Wiecie już młodzi , zdolni, pracowici, że dla Was nie ma w Polsce miejsca, zajmuje je "dobra zmiana" !!!

 • wkoz1

  Oceniono 9 razy 9

  juz widze jak te zlodzieje z pisu oddaja w te pedy wyszabrowaną kase.. kto pierwszy?

 • czarna_zoska

  Oceniono 5 razy 3

  Zabierzcie zatem 500 +.

 • sioban

  Oceniono 8 razy 8

  Drodzy lekarze po prostu jak się Karczewski trafi z zawałem idźcie oddać krew, chłop poczeka.
  Poza tym tak naprawdę jeżeli chcecie mieć skuteczny strajk , niech jutro wszyscy lekarze ze szpitala MSWiA złożą wypowiedzenia, za 24h będziecie mieli wszystko podpisane.

 • wolak_pospolity

  Oceniono 11 razy 11

  Ile już wysiorbałeś od państwa przez te dwa lata Karczewski - 200-300 tysięcy? Ludzie po 20 latach pracy nie uskładają nawet 10% tej kwoty ty zakłamany tasiemcu!

 • wolak_pospolity

  Oceniono 10 razy 10

  Wazelinowy czopku prezesa może zacznij od siebie i zrzeknij się swoich 20 tysięcy miesięcznie albo przynajmniej połowy z tego zasilając jakąś fundację!

 • sacc77

  Oceniono 13 razy 11

  Facet - to dlaczego i po co bierzesz z naszych podatków tyle kasy?
  Żyj kreaturo za 2200 miesięcznie a swoje apanaże przekaż młodym lekarzom.
  Co?
  Nie pasi kreaturze?

 • arnoszt1957

  Oceniono 12 razy 10

  Niech posłowie i senatorowie dadzą rezydentom przykład. Niech zrezygnują ze swoich uposażeń i pracują dla idei, dla dobra Polski i Polaków.

 • elegancja_francja

  Oceniono 9 razy 7

  Oczywiscie, ze pieniadze sa najwazniejsze -- po to szli na medycyne.

 • mypetroniusz-ak-25

  Oceniono 11 razy 9

  Jakoś dzisiaj piSSdzielskim trollom mowę odebrało,pochowali się gdzieś jak szczury w norach.

 • felekstankiewicz

  Oceniono 12 razy 10

  To co wygaduje Pan Marszalek,to po prostu obrazanie,uczciwych i prawdziwych lekarzy

 • pit1

  Oceniono 14 razy 12

  Marszałek senatu - lekarz - zamiast pracować w zawodzie jako lekarz poszedł za kasą "w politykę" i "przytula" pensję roczną ponad 260 000 zł + ponad 32 000 zł premii i jednocześnie poucza lekarzy żeby pracowali dla idei - hipokryzja w czystym wydaniu !
  To jest lekarz z powołania ! Ciekawe czy długie kolejki są do niego ?

 • dama_z_bagien

  Oceniono 15 razy 13

  Mam pytanie - Panie Karczewski , czy odda Pan swoją pensję głodującym lekarzom rezydentom , stosując w praktyce własne słowa , że warto pracować dla idei ? Jeśli nie jest Pan hipokrytą , to dokładnie tak należy zrobić ...a rachunki zapłaci Panu ta cała idea...

 • tylkojo

  Oceniono 15 razy 13

  A księża katoliccy zrobili cokolwiek dla idei? Karczewski , przestań pie.....yć.

 • mypetroniusz-ak-25

  Oceniono 14 razy 12

  Czy któryś z p(osłów) pisdzielskich pracuje dla idei,jakoś nie pamiętam.karczol jest propozycja,przejdźcie wszyscy na wynagrodzenia rezydentów do 2025 r.Za te kilka lat pogadamy jak to jest utrzymać rodzinę za te marne grosze.

 • erpe

  Oceniono 10 razy 10

  Pan dla IDEI za ile pracuje? Panie Marszałku kochany.

 • erpe

  Oceniono 12 razy 10

  Panie Marszałku czy górnikom też to Pan mówi? Bo nie słyszałem.

 • leon.0

  Oceniono 12 razy 10

  Mysl godna wybitnego intelektualisty. Chyba przejdzie do historii tak jak Platon.

 • lob1

  Oceniono 11 razy 9

  Panie Marszałku Karczewski!!!!skoro pan taki idealista,to dlaczego pan nie pracuje za darmo????dla idei.Dobrze się mówi jak ma pan miliony na boku.

 • popijajac_piwo

  Oceniono 15 razy 13

  "Warto pracować dla idei, nie dla pieniędzy"

  Powiedziała świnia z kasty, którą nawet na podróżach służbowych rżnie podatnika w du.pę...

 • Kasia Kowalska

  Oceniono 10 razy 8

  Teraz widzicie jakich mamy rządzących w Polsce.Dla idei można pracować jak się ma tyle milionów ile marszałkowie,posłowie,prezydenci,politycy,sędziowie,doktorzy specjaliści.Oni nie wiedzą co z tymi pieniędzmi robić.Tacy bogaci nie mają empatii do biednych,w ogóle ich nie rozumieją.Oni chcą tylko rządzić maluczkimi,ale muszą głosy kupować,obiecując im różne ulgi.Strasznie przemądrzały jest ten pan marszałek.

 • janzi

  Oceniono 11 razy 11

  "Dojna Zmiana" to piękna idea. Dzięki niej pan Karczewski wyciąga od państwa kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie i nie musi leczyć ludzi za 2 tys.

 • raor68

  Oceniono 9 razy 9

  Jako były ordynator pan p...ny obłudnik doskonale zna prace za darmo. Myślę nawet, ze nie ma takiego szczerze polskiego, katolickiego ordynatora, który by wypłatę w szpitalu uznawał za wynagrodzenie za pracę, bo trudno wynagrodzeniem nazwać sumę, którą się pod stołem zarabia, przepraszam: dostaje w formie podziękowania w kilka- czy kilkadziesiąt godzin (w zależności od wrodzonego chamstwa i nabytego braku kultury).
  Od czasu gdy buraczano-kartoflane towarzystwo wstąpiło do Europy (ciałem ale nie duchem) bezczelne wyciąganie łapy i nadstawianie kieszeni zastąpiło prowadzenie specjalistycznych gabinetów, gdzie np. chirurdzy albo inni zabiegowcy uzbrojeni po zęby w stetoskopy udzielają bezcennych porad medycznych jak najprostszą drogą, pozbawioną takich przeszkód jak np. kolejki dotrzeć np. na stół operacyjny, a następnie szczęśliwie z niego zejść i przedtem nie zejść. Stół operacyjny można zastąpić innym dowolnym dobrem medycznym w zależności od specjalizacji świętego człowieka.

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 9 razy 9

  Oj. Marszałek Karczewski to dopiero musi mieć bóle fantomowe kręgosłupa. Toż to musi być naprawdę potworny ból.

 • sipanmars

  Oceniono 13 razy 11

  daj przykład miernoto ludzka

 • kocurxtr

  Oceniono 15 razy 15

  zakłłamany jak typowy PiSowiec
  albo jak ksiądz

  na wymioty się zbiera...

 • wawa1920

  Oceniono 15 razy 15

  Po ch...j bierze kasę w senacie?

 • jakub53

  Oceniono 13 razy 13

  P. Karczewski

  Bo przez gardlo mi nie przechodzi marionetka pisuaru' - skorzystam cytujac "skoncz wasc, wstydu oszczedz". Ale gdzie pisuar ma honor, w kaloszach ze sloma?

 • hastatrespasos

  Oceniono 10 razy 10

  Dobra rada dla kaczych zamordystów, od herszta sPISku/BIN począwszy, przez dwulicowca karczującego Senat, przez pozostałe kukiełki tego nierządu, do wszystkich fanów Fuck-offczyńskiego: tacy jak wy ideowcy, harujący dzień i noc dla tej rzekomej dobrej zmiany, powinniście robić to za darmo. Bez grosza wynagrodzenia. Dr Karczewski znajdzie sposób żebyście się wyżywili samą ideą. Tylko niech najpierw sam to udowodni wyrzekając się swych apanaży... Dla dobra kraju, dla zapewnienia środków na realizację wiekopomnego programu przekształcenia Kaczego Gumna w mocarstwo nr 1 na świecie.

 • bigark

  Oceniono 13 razy 13

  Wypadłeś, biedaku, z kołyski, a tata, biegnący Cię ratować, niechcący kopnął Cię w tą pustą makówkę i mogłeś zostać już tylko marszałkiem skorumpowanego senatu. Ale jak ty zostałeś lekarzem, po "zdaniu" ok. 60 egzaminów? Kto Cię popychał? Rektor, prorektor, dziekan, prodziekan, kadrowy, lektor łaciny, asystenci na anatomii, chemii, fizyce, biologii, WF-ista itd. -
  i Twoja d... to wytrzymała? Musisz mieć spore łożyska hemoroidowe ...

 • thadde

  Oceniono 11 razy 11

  Właśnie obejrzalem reklamę w TV "pieniądze szczęscia nie dają":) Okazuje się , że nawet dyplom lekarza zdobywają półgłówki.

 • pyffello114

  Oceniono 13 razy 13

  Skąd, w ogóle, wziął się w PiS-ie ten Karczewski?
  Czy ktoś zna jego dokonania jako lekarza?
  Co mówią o nim jego byli pacjenci, na przykład z Nowego Sącza?
  Co mówią o nim jego koledzy-lekarze?
  Co mówi o nim Naczelna Izba Lekarska??
  Dlaczego porzucił zawód lekarza i woli być senatorem?

 • vlad

  Oceniono 7 razy 7

  Panie Karczewski wracaj Pan na salę operacyjną, suweren zapłacił za twoje wykształcenie nie po to żebyś mącił w Senackie. BTW, nie rozumiem dlaczego dyrektor szpitala ma zarabiać więcej niż chirurg specjalista. W UK czy USA zarządzający zarabiają mniej niż konsultanci

 • gaua51

  Oceniono 8 razy 8

  Felczer Karczewski to zwykła pisuarowa ścierka !! Cham ,bezczelny bydlak.Zanim wybrano toto indywiduum na "marszałka"jak z koziej doopy trąba,w wywiadach był rzeczowy,wyważony,grzeczny.Teraz wylazło z tej świni wszystko to,co skrzętnie ukrywał.Że jest chamem ,prostakiem i zwykłą świnią.

 • tygrys102

  Oceniono 4 razy 4

  kiedyś toto było jeszcze porządnym człowiekiem

 • frodozbagien

  Oceniono 6 razy 6

  ... powiedział przewodniczący najbardziej potrzebnej izby/firmy w kraju :)

 • zdzichu_bhp

  Oceniono 8 razy 8

  Rozumiem, że to zdanie "Warto pracować dla idei, nie dla pieniędzy" pierwsi zastosują politycy jako przykład pracy dla dobra społeczeństwa, jako wybrani ludzie mający misje pomagania całemu społeczeństwu.

 • Joasia Paszko

  Oceniono 13 razy -13

  Najlepiej zarabiać za darmo! To co się wyprawia w tym kraju to już przesada. Rezydenci? Naprawdę? Nawet nie mogą sami przebywać na dyżurze i już chcą zarabiać tyle samo co lekarze? Rezydent dostaje dużo więcej pieniędzy od salowych, pielęgniarek i położnych. Najpierw niech skończą specjalizację a potem mogą zarabiać dużo więcej niż mają to co teraz

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX