Wcześniej lekarze jedli kawior, a teraz piją latte. Magdalena Ogórek "ujawnia", co zobaczyła

Wiktoria Beczek
Magdalena Ogórek znów w natarciu. W swoim programie opowiedziała, że widziała osoby z transparentem dotyczącym protestu rezydentów, jak piły kawę latte w jednej z warszawskich kawiarni. Z kolei jeden z gości wyśmiewał protest, nazywając go "kuracją odchudzającą".

Portal tvp.info opublikował niedawno artykuł o wystawnym życiu, jakie rzekomo prowadzili głodujący rezydenci. Z faktami ma on niewiele wspólnego. Kawior pokazany na zdjęciach okazał się pastą do kanapek, a rzekomo drogie wakacje - misją medyczną. Autor artykułu na stronie tvp.info został niedługo później zawieszony.

Kawior stał się więc przestrzeloną próbą zdezawuowania rezydentów, choć można się spodziewać, że autor artykułu zostanie "odwieszony", podobnie jak stało się z reporterami TVP Info, którzy podczas manifestacji w obronie sądów pozowali do zdjęć pokazując środkowe palce.

Protestujący pili latte

Kolejne podejście przeprowadziła dr Magdalena Ogórek. W trakcie programu "Studio Polska" poświęconemu właśnie protestowi rezydentów, była kandydatka SLD na urząd prezydenta opowiedziała: 

W jednej z warszawskich kawiarni nagle dwójka młodych ludzi obok mnie, kończąc swoje latte, wyciągnęła transparent dosyć obszerny, na patyku. I tam było napisane: żądamy 6,8 PKP, chcemy poprawy służby zdrowia. Ja poszłam za nimi, oni dołączyli po paru krokach właśnie do tego protestu.

Nie protest, a "kuracja odchudzająca"

Po prezenterce wypowiedział się działacz opozycji demokratycznej w PRL i - jak zauważa wp.pl - szef klubu "Gazety Polskiej" w Warszawie Adam Borowski. - Oni sobie robią tak naprawdę kurację odchudzającą - stwierdził i wyjaśnił, że sam stosuje 12-dniowe głodówki. - Mnie to śmieszy jak oni się tam kładą, już są wielkimi bohaterami. 12-dni głodóweczka, 10 kilo spada i ja normalnie pracowałem. To jest hucpa. 7 dni to jest nic - wyśmiewał rezydentów. 

Borowski zapewniał również, że rząd PiS jest jedynym rządem, który spełnia obietnice. - Nie wierzę, że ci młodzi ludzie, którzy sobie głodują po 7 dni, 8 czy 9, czy 10, mieli pojęcie, w jaki sposób ma służba zdrowia efektywnie funkcjonować. Po prostu nie wierzę w to - mówił dalej.

Podobne słowa padły z ust posła PiS Stanisława Pięty. Jego zdaniem protest jest
"idiotyczny", a lekarze "jeżeli uczciwie głodują, to trochę schudną".

"Zohydzanie zawodu lekarskiego" w TVP

To nie pierwszy raz, kiedy w programie "Studio Polska" przeprowadzany jest atak na lekarzy. Pod koniec czerwca wyemitowano odcinek, którego punktem wyjścia było pytanie "Lekarze - kasta czy ofiary wadliwego systemu?". W oświadczeniu wydanym przez wiceszefa zarządu krajowego OZZ Lekarzy dr. Zdzisława Szramika, mogliśmy przeczytać, że zaproszono go do programu pod pretekstem rozmowy o naprawie służby zdrowia.

"Właściwie nie padło żadne pytanie jak zmienić system ochrony zdrowia, a 90% czasu antenowego poświęcono pokazaniu jak bardzo źli są lekarze w Polsce i jak wielu cierpień przysparzają swoim pacjentom" - ubolewał dr Szramik, którego zdaniem cel programu był tylko jeden: "dalsze zohydzenie zawodu lekarskiego w oczach pacjentów". "Ale takich celów nie powinna realizować telewizja publiczna ani żadna inna" - podsumował lekarz.

Ogórek i prawdziwe nazwisko Marka Borowskiego

Pod koniec lipca Ogórek w dyskusji na Twitterze zaatakowała Marka Borowskiego za jego pochodzenie - była kandydatka na prezydenta przypomniała m.in., że ojciec senatora nazywał się Berman. Wpisy byłej kandydatki na prezydenta zainteresowały wówczas Radę Etyki Mediów, która oceniła, że prowadząca naruszyła zasady etyki.

Słowami pracownicy zainteresowało się także TVP; szef stacji Jacek Kurski zwrócił się do Ogórek z prośbą o pisemne wyjaśnienie sytuacji. Na nasze pytanie o to, jak zakończył się proces wyjaśniania sytuacji, otrzymaliśmy jednozdaniową odpowiedź: "Prezes otrzymał wyjaśnienia pani Ogórek". 

kk k

Magdalena Ogórek: aktorka, publicystka i polityk

Magdalena Ogórek odbyła kilkutygodniowe staże w kancelariach premiera i prezydenta, pracowała w MSWiA oraz w klubie parlamentarnym SLD. W 2010 roku należała do sztabu wyborczego Grzegorza Napieralskiego. Rok później kandydowała z list SLD do Sejmu, ale bez powodzenia. 

W 2015 roku była kandydatką SLD na prezydenta - w wyborach uzyskała nieco ponad 2 procent głosów. Po tej porażce drogi jej i SLD rozeszły się. Po wygranych przez PiS wyborach Ogórek zaczęła przejawiać prawicowe fascynacje. W 2016 roku została publicystką tygodnika "Do Rzeczy”. W TVP Info współprowadzi program "W tyle wizji". 

Magdalena Ogórek ma na swoim koncie także epizodyczne role, m.in. w "Los Chłopacos ", "Lokatorach" i "Na dobre i na złe".

Rezydenci powinni zarabiać lepiej. "Zasuwają jak dzikie świnie za pensję magazyniera" [MAKE POLAND GREAT AGAIN]

Więcej o:
Komentarze (677)
Wcześniej lekarze jedli kawior, a teraz piją latte. Magdalena Ogórek "ujawnia", co zobaczyła w kawiarni
Zaloguj się
 • pies_pawlowa_2

  Oceniono 2 razy 2

  Ciekaw jestem co znaczy tresc transparentu "żądamy 6,8 PKP"? Może doktor nauk nam wyjasni? Po co mi tłok na torach?
  Proszę pilnie o wykaz luksusowych towarów konsumpcyjnych bo nie chcę podpasć, a boję się, że podpasć łatwo. Osmiorniczek nie lubię, ale lubię capuccino. Czy gaspaccio jest karalne?

 • cycoowka

  Oceniono 2 razy 2

  królowa ameb w natarciu!

 • kmosb

  Oceniono 3 razy -3

  Rezydenci niech lepiej wezmą się za pracę to kolejki w służbie zdrowia od razu znikną. Jeszcze nic nie wnieśli do życia społecznego a już wielkie roszczenia mają.

 • genia50

  Oceniono 3 razy 3

  Ładna buzia - to za mało chciałoby się powiedzieć, gdyby nie mężczyżni w tv ( i nie tylko) , którym to wystarcza.

 • bigark

  Oceniono 2 razy 2

  "I kiedyś, na plaży, spotkałem ją: dziewczynę - ogórek -blond ..." - gdzieś to słyszałem, lata 60-te czy 70-te?

 • klarb

  Oceniono 4 razy 4

  pani Ogórek pani miesiąc pracy ma się nhjak do jednego dnia pracy rezydenta
  więc niech się pani zamknie w tym temacie

 • cleryka

  Oceniono 7 razy 5

  Millerowi należy się kop w tyłek od Polaków za tę ogórkową durną babę,która szlaja się po kawiarniach i szpieguje protestujących lekarzy rezydentów. Jerzy już smażysz się we własnym sosie z mizerią.

 • shoshke

  Oceniono 8 razy 4

  Widzisz ogórek, w pogoni za rozumem dystans między tobą a rozumem zwiększa się. Zostajesz w tyle nieustająco. A młodym lekarzom to możesz buty pucować.

 • Oceniono 11 razy -7

  Ale latte kosztuje tyle co całe opakowanie kawy. Przy ujawnionych pensjach rezydentów to raczej nie dopuszczalny wydatek.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX