Cóż to będzie za weekend! Pogoda sprawi nam niespodziankę. A w poniedziałek dogrywka

Pogoda w weekend będzie dla wielu sporym zaskoczeniem. Niemal w całej Polsce szykuje się słoneczna aura, a termometry pokażą miejscami ponad 20 stopni Celsjusza.

Pogoda zacznie dopisywać już w sobotę. Przez cały dzień w większości kraju będzie pogodnie - jedynie na północy Polski trzeba spodziewać się przelotnego deszczu. A to wszystko za sprawą ciepłego frontu atmosferycznego, który od zachodu wkracza do naszego kraju.

Termometry pokażą maksymalnie w ciągu dnia nawet 19 stopni Celsjusza. Najcieplej będzie dziś we Wrocławiu, w Katowicach w Poznaniu i w Zielonej Górze.

Niewiele chłodniej będzie w Krakowie, Łodzi czy w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie na termometrach zobaczymy 17 kresek. Najniższa temperatura spodziewana jest w Suwałkach i Białymstoku - tam tylko 13 stopni i wspomniane przelotne opady deszczu. Pokropi także w Trójmieście, Olsztynie, Bydgoszczy i Szczecinie.

Wiejący z zachodu wiatr będzie umiarkowany, choć miejscami może wiać z prędkością od 45 do nawet 60 kilometrów na godzinę. Ciśnienie w Warszawie wyniesie 1009 hPa i będzie się wahać.

Pogoda na resztę weekendu

W niedzielę będzie jeszcze cieplej i pogodniej. Deszcz popsuje dzień tylko na Suwalszczyźnie. Reszta kraju będzie się cieszyć słońcem i niewielkim zachmurzeniem. Termometry pokażą od 21 stopni na Dolnym Śląsku, przez 19 w Małopolsce i Podkarpaciu po 18 i 17 stopni w centrum i na północy Polski.

Prognoza na kolejne dni

To, co będzie działo się w weekend, to jednak nic w porównaniu z pogodą w poniedziałek. Najwięksi szczęśliwcy - głównie na południu i zachodzie Polski - będą cieszyć się słońcem i temperaturą, która maksymalnie w ciągu dnia wyniesie aż 23 stopnie Celsjusza.

Andrzej Duda wywołał aplauz na amerykańskiej uczelni. Uszczęśliwił studentów jednym zdaniem

Więcej o: