Posłanka krzyczała w Sejmie "Niech jadą!". Nie żałuje swoich słów. "Jesteśmy szantażowani"

Kiedy na mównicy posłanka PO mówiła, że za wszelką cenę powinniśmy zatrzymać rezydentów w Polsce odezwała się Józefa Hrynkiewicz z PiS: Niech jadą. Po debacie wyjaśniała, że jej słowa zostały przekręcone.

Podczas czwartkowych obrad na wniosek Platformy rząd miał udzielić informacji na temat trwającego protestu głodowego lekarzy rezydentów. Na początku informację przekazał minister zdrowia zapewniając, że w przyszłym roku rząd zamierza wydać na wynagrodzenia lekarzy rezydentów i stażystów blisko 2 miliardy złotych.

Potem przyszedł czas na wystąpienia posłów i jedno z nich zwróciło na siebie wyjątkową uwagę. Przemawiała posłanka Lidia Gądek z PO. - Gdyby nie ci młodzi ludzie, którzy mogą w każdej chwili wyjechać, bo są świetnie wykształceni, znają języki, ale chcą pracować dla nas... - mówiła posłanka. Nagle z bocznych ław padły słowa: Niech jadą! 

"Bezustannie szantażowani"

- Prawa jest następująca: bezustannie jesteśmy szantażowani tym, że wyjadą - skomentowała Józefa Hrynkiewicz w rozmowie z Onetem. - To jest wolny kraj - mówiła. 

- Zostało to odebrane bardzo źle, ale nie możemy być nieustannie szantażowani, że ktoś, kto nie dostanie tego, co chce w tej chwili, mimo, że to jest niemożliwe, wyjedzie - tłumaczyła. Dodała, że jest jej przykro, ale wypowiedź została "przekręcona". 
Jest mi bardzo przykro, że tak to zostało odebrane i przekręcone

Zdaniem Hrynkiewicz lekarze są "wolnymi ludźmi", bo Polska nie nakłada na nich obowiązków, np. finansowych, czyli konieczności zapłaty za studia. - Jeśli ktoś odbiera dobre wykształcenie, na dobrym poziomie kwalifikacje uzyskuje, ma pewne zobowiązania w stosunku do społeczeństwa, które odmawiając sobie różnych innych wydatków i zaspakajania potrzeb, daje dobre pieniądze na szkolenie lekarzy - podsumowała.

Posłanka ma żal

Z kolei na antenie TVN24 Hrynkiewicz przekonywała, że "nikogo nie zachęcała do wyjazdu". Boję się tylko tego szantażu, który ciągle jest przedstawiany, nie przez lekarzy zresztą, tylko przez polityków. Nie chcę takiej rozmowy pod presją szantażu - mówiła. Dodała, że słowa były wypowiedziane w rozgoryczeniu i żalu. - Że te prace, które prowadzimy nie są przedmiotem debaty, choćby z rezydentami, że oni nie chcą debatować - mówiła. 

Hrynkiewicz uważa, że protest głodowy to forma, która przystoi "do walki o wolność, o niepodległość, a to jest walka o pieniądze". Stwierdziła też, że sama bardzo wiele robi, by lekarze mieli wolny zawód i nie było zapłaty za studia medyczne, jak w USA czy Kanadzie. - Żeby lekarze, murarze, dziennikarze, każdy pracował tam gdzie chce - tłumaczyła.

ZOBACZ NASZĄ RELACJĘ Z DZISIEJSZYCH OBRAD SEJMU >>>

Sprawdzamy, czy Polacy są gotowi na łatwiejszy dostęp do broni. "Niewyszkolony Sebix..." [MAKE POLAND GREAT AGAIN]

Więcej o:
Komentarze (383)
Józefa Hrynkiewicz krzyczała w Sejmie "Niech jadą!". Nie żałuje swoich słów. "Jesteśmy bezustannie szantażowani"
Zaloguj się
 • Dariusz Karoń

  Oceniono 2 razy 2

  Mózg człowieka w tym wieku jest już głęboko nieplastyczny. Pani Hrynkiewicz to pokolenie powojenne zapewne jest dumna że odbudowała Polskę z ruin - jakoś poszło, a jak to widzieliśmy. Każą Nam rozumieć jakie to były trudne czasy itd ... Staramy się, ale dlaczego ich starczy umysł, ksobne myślenie i konserwatyzm oraz starcza niechęć do młodych ludzi ma determinować byt następnych pokoleń. Nie raz słyszę od starców których darzę szacunkiem - wam to jest łatwo a my,,, to katorgę przeżyliśmy itd... Ale czy My młodzi jesteśmy winni losów historii ich życia!!! Czego tacy ludzie mogą nauczyć młode pokolenia, jaki program stworzyć wspierający młodą polską inteligencję? A tak z ciekawości młodego lekarza - ile nocy w swoim życiu nie przespała Pani posłanka czyniąc dobro innym ludzim? Pewnie kilka jak zmieniała "pampersy" ale swoim dziecim. Przecięty lekarz pracujący w szpitalu na oddziale zabiegowym ma około 8 do 9 dyżurów 16 lub 24 godzinnych. Niech z tego połowa dyżurów nocnych będzie przestana przy stole operacyjnym - to daje w roku 48 nocy nieprzespanych a po 20 latach pracy 960 nocy czyli 2.7 roku, z ciągłą pracą w ciągu dnia oczywiście bo nie ma lekarzy w oddziałach. I o to walczą Pani poseł młodzi lekarze - chcą mieć rodziny, przytulać dzieci i je wychowywać sami, a nie przez dziadków ciocie i opiekunki. Tak zmienia się świat - JEDNAK DLA STARCÓW CZAS SIE ZATRZYMAŁ I JUŻ NIEDŁUGO ZATRZYMA SIE NA WIEKI. TRZEBA CZEKAC... ALBO WALCZYC BY NIE STAC SIE TAKIMI JAK ONI.

 • bodo31415

  Oceniono 2 razy 2

  Nie wiem kto pierwszy to powiedział (Łukaszenko?) "jesteśmy wolnym i demokratycznym krajem, jak ktoś nie chce jeść to niech nie je. Ma do tego prawo". Aż dziw bierze, że od tej pani (lub jej podobnym) jeszcze tego nie usłyszałem.

 • Janusz Senex

  Oceniono 1 raz 1

  A może by ta starucha wyeksportowała się gdzieś - ot choćby za Bug.

 • Roman Rak

  Oceniono 5 razy 5

  Jeszcze jeden matol w Sejmie!Ludziska sami s cie tych matolow powybierali,teraz zbieracie owoce!Ta pani z tym swoim rozumkiem rzeczywiscie powinna zarabiac najnizsza krajowa!

 • kosim

  Oceniono 5 razy 5

  czy ona oddała to, co jej dali na kampanię?

 • ochujek

  Oceniono 4 razy 2

  Jakieś obłudne te mordy na zdjęciu.

 • pczar

  Oceniono 5 razy 5

  ... coz dla prostaczki bez wyksztalcenia lekarz nic nie znaczy

 • mrblix

  Oceniono 7 razy 5

  Niech jadą. Będziemy leczeni modlitwą, Bashobora wskrzesi co trudniejsze przypadki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX