PiS zamyka sprawę niepokornego posła. Łukasz Rzepecki wyrzucony w klubu

Młody, niepokorny, poseł Łukasz Rzepecki nie jest już członkiem klubu Prawa i Sprawiedliwości. Informację o wykluczeniu go z szeregów podało kierownictwo partii.

"Poseł Łukasz Rzepecki został wykluczony z Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość" - napisał na Twitterze przewodniczący klubu Ryszard Terlecki.

Wcześniej poseł Rzepecki został usunięty z partyjnych szeregów, bo "nie realizował programu PiS". A dokładnie za to, że w komisji regulaminowej, spraw poselskich i immunitetowych zagłosował za odebraniem immunitetu swojemu partyjnemu koledze Dominikowi Tarczyńskiemu. Sprawa znalazła się w tej komisji w związku z prywatnym aktem oskarżenia, który przeciw Tarczyńskiemu wytoczył Marcin Kierwiński z PO, oskarżając parlamentarzystę PiS o pomówienie. Za to co zrobił, stracił już stanowisko w komisji. Zastąpi go Arkadiusz Mularczyk.

Wcześniej Rzepecki publicznie wystąpił w Sejmie przeciwko projektowi PiS przewidującemu wprowadzenie opłaty drogowej, a nieco później poseł nie wziął także udziału w głosowaniu nad pisowską ustawą o Sądzie Najwyższym.  

Więcej o: