Chciała "kajdanek i szubienicy" dla Tuska. Wraca jako wicedyrektorka od ochrony środowiska

Beata Nowosielska w kwietniu odeszła z ministerstwa środowiska po tym, jak nagłośniliśmy jej wulgarne wpisy w mediach społecznościowych. Dziś wraca jako wicedyrektorka w centralnym organie administracji rządowej ds. ochrony środowiska.

"Powitanie dla Tuska? Kajdanki i szubienica" - taki wpis umieściła na Facebooku Beata Nowosielska, ówczesna dyrektorka jednego z departamentów w Ministerstwie Środowiska. To tylko jeden z jej wpisów, które niekoniecznie licował z powagą zajmowanego przez nią stanowiska.

Wpis Beaty NowosielskiejWpis Beaty Nowosielskiej facebook.com/events/1389688917764572

Dzień po tym, jak nagłośniliśmy sprawę, Nowosielska złożyła rezygnację z pełnionych w Ministerstwie Środowiska funkcji. Niedługo później wycofano wyznaczenie jej na stanowisko przewodniczącej Rady Nadzorczej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu. 

Powrót na stanowisko wicedyrektorki

Ale wystarczyło, że sprawa trochę przycichła i Nowosielska wyszła z ukrycia. Jak informuje OKO.press, pod koniec września została ona zatrudniona w Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. Objęła stanowisko wicedyrektorki Biura Dyrektora Generalnego. Zdaniem serwisu, po planowanej reformie systemu ochrony środowiska, Nowosielska prawdopodobnie awansuje na wyższe stanowisko. 

GDOŚ tłumaczy, że "wybór odbył się w trybie powołania, zgodnie z ustawą o służbie cywilnej", a Nowosielska "spełniła wszystkie wymagania podyktowane ustawą". 

OKO.press zauważa jednak, że wspomniana ustawa mówi również o tym, że zatrudnienie w służbie cywilnej wymaga "nieposzlakowanej opinii".

Ustawa o służbie cywilnejUstawa o służbie cywilnej sejm.gov.pl

Z zarządzenia prezesa rady ministrów wynika z kolei, że urzędnicy powinni przestrzegać zasady godnego zachowania i zasady neutralności politycznej. 

Zarządzenie prezesa rady ministrówZarządzenie prezesa rady ministrów KPRM

Kariera pod skrzydłami Szyszków

Zanim została dyrektorką departamentu w resorcie Jana Szyszki, Nowosielska była radną PiS w warszawskiej Wesołej. W tej samej Radzie Dzielnicy zasiada w tej kadencji Krystyna Szyszko, żona ministra środowiska. Małżeństwo Szyszków rekomendowało Nowosielską w wyborach do Rady: "Polecamy Panią Beatę jako osobę, która odzwierciedla najlepsze cechy swojego pokolenia, cenimy w niej przede wszystkim dynamiczność i upór w dążeniu do celu".

W 2015 roku kandydowała w wyborach parlamentarnych z listy PiS w Warszawie. Uzyskała 879 głosów. 

Więcej wulgarnych wpisów

Nowosielska swoje profile w mediach społecznościowych usunęła, ale zachowały się ślady po jej licznych wulgarnych wpisach. "#gigoloPetru Miała być okupacja a wyszła kopulacja hahahha" - to jeden z nich

Wpis Beaty NowosielskiejWpis Beaty Nowosielskiej Profile Beaty Nowosielskiej w mediach społecznościowych

"Pani Katarzyno jakieś noworoczne postanowienia? Może jakaś siłownia albo aerobik? buzia się nie mieści w kadrze" - komentowała pod zdjęciem posłanki Lubnauer na Twitterze, a w innym wpisie czytaliśmy: "Sikorski niech zęby umyje po tej Łasce to Amerykanom robił".

Na Facebooku Nowosielska udostępniła z kolei wulgarny wpis na temat posła PO Michała Szczerby. A także rozprowadzała nieprawdziwą informację, jakoby 19-latka, która pod wpływem alkoholu robiła samochód w centrum Warszawy to córka Szczerby. Poseł prostował te doniesienia - nie ma córki.

Wpis Beaty NowosielskiejWpis Beaty Nowosielskiej Profile Beaty Nowosielskiej w mediach społecznościowych

Po ujawnieniu sprawy, resort, w którym wówczas pracowała poinformował, że poglądy i sposób ich wyrażania "nie są stanowiskiem Ministerstwa Środowiska". Wyrażono też "dezaprobatę dla tego typu wypowiedzi w przestrzeni publicznej".

Łatwiejszy dostęp do broni palnej? Rozprawiamy się z argumentami zwolenników pomysłu [MAKE POLAND GREAT AGAIN odc.6]

Więcej o: