To nie Macierewicz miał być szefem MON. Ale został. Teraz kreśli wizję... wojny z Rosją

Miał być Jarosław Gowin, jednak szefem MON został Antoni Macierewicz. Pełniący tę strategiczną dla bezpieczeństwa państwa funkcję polityk w wywiadzie dla "Sieci Prawdy" sugeruje, że Rosjanie szykują agresję na Polskę.

Ponieważ nic w internecie nie ginie, przypomniano wpis Beaty Szydło na Twitterze z 8 października 2015 roku. To wtedy obecna premier kompletowała swoją "drużynę dobrej zmiany".

Największe kontrowersje budziło nazwisko Antoniego Macierewicza. Polityka uprzedzonego do Rosji, szerzącego antyrosyjskie teorie na temat katastrofy smoleńskiej. Beata Szydło ucinając spekulacje, chcąc uspokoić nastroje, zadeklarowała wprost, że szefem MON zostanie Jarosław Gowin. Zdanie - nieoficjalnie pod wpływem Jarosława Kaczyńskiego - szybko zmieniła. 16 listopada 2015 roku prezydent Andrzej Duda, na wniosek Szydło - na ministra obrony narodowej powołał Antoniego Macierewicza. Gowin w ramach pocieszenia otrzymał tekę wicepremiera i stanowisko ministra nauki i szkolnictwa wyższego.

Macierewicz straszy Rosją 

Przez prawie dwa lata rządów o resorcie Macierewicza było i jest wciąż głośno, m.in. za sprawą jego byłego rzecznika Bartłomieja Misiewicza, czy licznych odejść z armii. Dziś mówi się głównie o jego konflikcie z prezydentem Andrzejem Dudą.

W poniedziałek w "Sieciach Prawdy" ukazał się wywiad z Macierewiczem. To rozmowa m.in. o polskiej armii, bezpieczeństwie kraju, ale też kreśląca wizję wojny z Rosją. - Rosjanie pokazali, że mogą zorganizować i przerzucić na całym swoim froncie zachodnim (...) siły zdolne do zaatakowania państw bałtyckich, Ukrainy i Polski z równoczesnym zablokowaniem Stanom Zjednoczonym możliwości przerzucenia wojsk do Europy - powiedział Antoni Macierewicz. I zasugerował, że ostatnie ćwiczenia Rosjan - Zapad 2017 się wcale nie skończyły. - Blok kontynentalny (Rosja, Chiny - red.) powrócił agresywnie do gry - jesteśmy świadkami wzrastającego zagrożenia - dodał szef MON.

Macierewicz podkreślił dalej, że zmiana rządu w Polsce przyczyniła się do zwiększenia bezpieczeństwa kraju, ale potrzeba "zwiększenia wysiłku zbrojeniowego". Szef MON zaznaczył w tym miejscu, że powinniśmy się skupić na artylerii lufowej i rakietowej. - Chodzi o stworzenie (...) zapory ogniowej, która nie pozwoli Rosjanom przekroczyć pewnej strefy w głąb terytorium Polski - powiedział Macierewicz.

Wielkie wydarzenie w polskim internecie! Wystartował Polfejs [MAKE POLAND GREAT AGAIN]

Więcej o: