Psychiatra wyposażony jak Bond oszukiwał na egzaminie. Łódzka policja była sprytniejsza

33-letni psychiatra z Łodzi na egzamin specjalizacyjny przyszedł wyposażony w kamerę ukrytą w okularach i system do przesyłania obrazu na odległość. Nie dość, że wpadł razem ze wspólniczką na tym oszustwie, to jeszcze funkcjonariusze w jego samochodzie znaleźli marihuanę.

Plan na sukces był prosty. Przyjść na egzamin ze specjalistycznym sprzętem, sfotografować pytania, przesłać do wspólniczki i poczekać na odesłanie prawidłowych odpowiedzi. 33-letni psychiatra z Łodzi wszedł na salę egzaminacyjną wyposażony nie gorzej, niż James Bond. W okularach umieścił na pierwszy rzut oka niewidoczną profesjonalną kamerę, a pod koszulą sprzęt, który pozwalał mu sfotografowane pytania przesłać do wspólniczki. Aparatura umożliwiała mu też odebranie od koleżanki lekarki prawidłowych odpowiedzi.

Policja złapała oszusta

Na trop nieuczciwego medyka wpadli łódzcy policjanci z komórki zwalczającej cyberprzestępczość. Z zatrzymaniem mężczyzny poczekali do momentu, gdy opuszczał salę egzaminacyjną. Zaskoczony, początkowo nie chciał przyznać się do popełnionego przewinienia. Gdy policjant kazał mu opróżnić kieszenie, wyjął wszystko - poza okularami. W końcu i je okazał. Ale pękł dopiero, gdy funkcjonariusz kazał mu rozpiąć koszulę. Znajdująca się pod nią, przyklejona do klatki piersiowej aparatura zdemaskowała oszusta. 33-latek przyznał się, że podczas egzaminu sfotografował 200 pytań, które przesłał do wspólniczki, i od której otrzymał odpowiedzi. Zarówno on, jak i lekarka zostali zatrzymani. 

Sytuację psychiatry pogorszył fakt, że policja znalazła w jego samochodzie marihuanę i wydruki testów egzaminacyjnych. Nieuczciwy lekarz usłyszał zarzut popełnienia przestępstw polegających na próbie wyłudzenia poświadczenia nieprawdy w celu uzyskania specjalizacji lekarskiej oraz posiadania środków odurzających. Grozi mu za to kara do trzech lat pozbawienia wolności. Zarzuty usłyszała również lekarka, która pomagała psychiatrze. 

Wielkie wydarzenie w polskim internecie! Wystartował Polfejs [MAKE POLAND GREAT AGAIN]

Więcej o: