TVP Info usuwa komentarze o strajku? Kuriozalne tłumaczenie. "Łamią zasady Netykiety"

TVP na swoim portalu i na Facebooku cenzurowało wpisy na temat protestu lekarzy rezydentów. Teraz nadawca tłumaczy, że komentujący nie zachowywali się kulturalnie.

Lekarze rezydenci prowadzą strajk głodowy, a ich protest wspierają tysiące osób uczestniczących w pikietach i manifestacjach. Tymczasem Telewizja Polska praktycznie nie informuje o akcji. Profil TVP Info na Facebooku został więc strollowany zarówno przez strajkujących, jak i osoby popierające postulaty medyków. Pod postami publikowanymi na profilu stacji pojawiają się dziesiątki komentarzy, w których ludzie pytają o to, kiedy na antenie pojawi się materiał o proteście głodowym. Inni piszą po prostu "#protestmedyków".

Portal zabrał głos w sprawie, by - jak deklaruje - "przedstawić fakty". A artykule wyjaśniono, że młodzi lekarze "łamią kilka punktów Netykiety, czyli zbioru zasady, które mówią o tym, jak kulturalnie zachowywać się w sieci".

Autor tekstu tłumaczy, że "powszechnie przyjęte jest, aby nie zasypywać innych powtórkami treści bądź zbędnymi linkami, komentarzami zawierającymi treści niezwiązane z artykułem czy informacje nieużyteczne". Dodaje przy tym, że komentarze o proteście medyków dodawane nawet, jeżeli treść tekstu "nie ma najmniejszego związku z obecnie trwającym protestem".

No cóż, cały trolling na profilu TVP odbywa się właśnie dlatego, że nie pojawiają się tam teksty mające choć najmniejszy związek z protestem. 

"Młodzi medycy łamią jeszcze jedną, dla wielu najważniejszą zasadę Netykiety - zaśmiecanie publicznej dyskusji" - czytamy. Tu wyjaśniono, że publikowanie tego samego komentarza wielokrotnie, nie pozwala innym włączyć się do dyskusji. "To powoduje efekt spamu, czyli zaśmiecania dla zaśmiecania" - dodano.

Miesiąc polityków w TVP. Miażdżąca przewaga Prawa i Sprawiedliwości

Więcej o: