Z kotwicą powstańczą i biało-czerwoną opaską demolowali dach uczelni. Policja szuka wandali

Trzech nastolatków wspięło się po zewnętrznej drabinie ewakuacyjnej na dach jednej z lubelskich wyższych uczelni. Weszli tam tylko po to, żeby niszczyć rury kanalizacyjne i zrzucać je na ziemię.

Wizerunek nastolatków został utrwalony na nagraniach z monitoringu. Widać na nich trzech nastolatków, którzy podchodzą pod budynek uczelni i przy pomocy zainstalowanej na ścianie drabinki ewakuacyjnej wspinają się wyżej. Chwilę później widzimy, jak z dużej wysokości spadają na trawę fragmenty oderwanych rur kanalizacyjnych. Po wszystkim młodzieńcy spokojnie schodzą w dół drabiną, opuszczając miejsce wandalizmu. Zdarzenie miało miejsce pod koniec sierpnia.

Jeden z chłopaków miał na sobie charakterystyczną, "patriotyczną" bluzę z kotwicą Polski Walczącej z przodu i biało-czerwoną opaską na ramieniu.

Sprawców tego zdarzenia poszukują policjanci z IV komisariatu. Ktokolwiek rozpoznaje młodzieńców na załączonym filmie proszony jest o powiadomienie Policji pod nr 997 lub 81 535-48-00. Funkcjonariusze przyjmują też anonimowe zgłoszenia. 

Tym makabrycznym morderstwem na dziennikarce żyje cała Dania

Więcej o: