"Polska The Times": Agata Duda nie chce reelekcji męża. Po tej kadencji wróci do Krakowa?

Jeśli Andrzej Duda zdecyduje się na walkę o reelekcję, zostanie bez wsparcia żony - donosi "Polska The Times". Z ustaleń dziennika wynika, że Agata Kornhauser-Duda zamierza w 2020 roku wrócić do rodzinnego Krakowa.

Agata Kornhauser-Duda nie dba o medialny rozgłos i z zasady nie udziela wywiadów. Z ustaleń "Polski The Times" wynika, że jest to świadoma strategia, bowiem żonie prezydenta od początku miała nie pasować rola pierwszej damy. 

Prezydent przekonał ją do przeprowadzki proponując jej, że robi to tylko na jedną kadencję. Para prezydencka zawarła wtedy umowę: Agata Duda przez pięć lat będzie mieszkała w Warszawie, a potem oboje wracają do Krakowa. A gdyby Andrzej Duda zdecydował się jednak walczyć o reelekcję, to ona wróci do domu sama - męża w czasie kolejnych pięciu lat prezydentury wspierać już nie będzie

- czytamy w artykule. "Polska The Times", powołując się na dwa źródła w otoczeniu prezydenta, przewiduje, że Agata Kornhauser-Duda nie zostanie w Pałacu Prezydenckim dłużej niż to konieczne, a w 2020 roku wróci do Krakowa, niezależnie od decyzji męża.

Doniesień dziennika nie komentują na razie politycy z otoczenia Andrzeja Dudy. Wystosowaliśmy prośbę o komentarz w tek sprawie do biura prasowego Pałacu Prezydenckiego i czekamy na jego stanowisko.

Prawica obwinia pierwszą damę za spór z PiS

Nieco bardziej aktywna wydawała się być w trakcie kampanii Andrzeja Dudy. Głośnym echem odbiły się jej słowa, wypowiedziane tuż przed wyborami, podczas ostatniej konwencji wyborczej.

Kornhauser-Duda odniosła się do opinii, że jej mąż, w razie wygranej, będzie "sterowany" przez Jarosława Kaczyńskiego. - Postanowiłam wyjaśnić pewną zagadkę. Otóż nasi oponenci ciągle się zastanawiają, kto stoi za Andrzejem Dudą. I bardzo obawiają się pana prezesa Jarosława Kaczyńskiego, że to on właśnie stoi za moim mężem. Nie wiem, dlaczego są tacy strachliwi. Z całym szacunkiem, panie prezesie, ja się pana nie boję. Natomiast jedno jest pewne: niezależnie od wyniku wyborów, za Andrzejem stoję ja i moja córka. I tego nic nie zmieni - powiedziała Agata Duda.

Pierwsza dama stroni od mediów, nie udziela wywiadów. Co robi Agata Duda? >>>

Tę wypowiedź wypomniał pierwszej damie tygodnik "W Sieci", który w sporze między Pałacem, a Nowogrodzką zdaje się opowiadać po stronie partii rządzącej. "To Andrzejowi Dudzie przypisuje się odpowiedzialność za nie najlepsze relacje z prezesem PiS. Do pierwszych zgrzytów doszło jeszcze w czasie kampanii wyborczej. Jarosław Kaczyński uznał, że słynne zdanie Agaty Kornhauser-Dudy, wypowiedziane niespełna tydzień przed drugą turą - „Panie prezesie, ja się pana nie boję” - było dość impertynencką, niepotrzebną zaczepką" - pisał Jacek Karnowski w tygodniku. 

Polacy oceniają Pierwszą Damę. Oj, niektóre słowa mogą zaboleć. "Stoi w cieniu męża i czeka na rozkazy"

Więcej o: