Poseł wyrzucony z partii domaga się... wyrzucenia Kaczyńskiego. "Nie realizuje programu PiS"

Poseł Łukasz Rzepecki został usunięty z PiS, po tym, jak zawnioskował o uchylenie immunitetu Dominikowi Tarczyńskiemu. W Radio Zet przekonywał, że to zgodne z programem PiS, którego z kolei nie realizuje prezes partii.

Prezydium klubu PiS przegłosowało rekomendację ws. usunięcia Łukasza Rzepeckiego z partii. To konsekwencja jego działań w związku z immunitetem innego posła PiS Dominika Tarczyńskiego. Rzepecki ma w planach organizację konferencji przed siedzibą partii i zapowiada, że będzie starał się o rozmowę z Jarosławem Kaczyńskim

- W dokumentach programowych PiS jest jasno zapisane, że PiS jest przeciw immunitetom formalnym. Ja też jestem przeciw immunitetom formalnym dla parlamentarzystów, jeśli nie mają one związku z prowadzeniem działalności poselskiej. W związku z tym będę chciał dziś porozmawiać z prezesem Jarosławem Kaczyńskim, bo jeżeli prezes Jarosław Kaczyński nie realizuje swojego programu PiS, to uważam, że również powinien zostać wyrzucony, tak jak ja - mówił na antenie Radia Zet

- Jeżeli ja realizując program PiS jestem wyrzucany z PiS, to uważam, że prezes Jarosław Kaczyński nie realizując programu PiS również powinien zostać wyrzucony - powtórzył. 

Rzepecki przekonuje, że "nie wiem dlaczego został wyrzucony z PiS". - Ja realizuje program PiS. Nigdy nie głosowałem razem z opozycją, to opozycja głosowała razem ze mną, to opozycja - bo ja na komisji  regulaminowej i spraw poselskich postawiłem wniosek o to, aby uchylić immunitet panu posłowi Tarczyńskiemu i to opozycja głosowała razem ze mną - wyjaśniał.

Wszystkie winy posła

Łukasz Rzepecki w komisji regulaminowej, spraw poselskich i immunitetowych zagłosował za odebraniem immunitetu swojemu partyjnemu koledze Dominikowi Tarczyńskiemu. Sprawa znalazła się w tej komisji w związku z prywatnym aktem oskarżenia, który przeciw Tarczyńskiemu wytoczył Marcin Kierwiński z PO, oskarżając parlamentarzystę PiS o pomówienie. Za to co zrobił, stracił już stanowisko w komisji. Zastąpi go Arkadiusz Mularczyk.

Wcześniej Rzepecki publicznie wystąpił w Sejmie przeciwko projektowi PiS przewidującemu wprowadzenie opłaty drogowej, a nieco później poseł nie wziął także udziału w głosowaniu nad pisowską ustawą o Sądzie Najwyższym. 

Więcej o: