"SE": Politycy PiS mają zakaz atakowania Dudy? Posłowie mieli dostać przekaz dnia

"Super Express" podaje, że dotarł do przekazu partyjnego dla polityków PiS. Podkreślono nim, że partia zgadza się z częścią zaproponowanych przez prezydenta zmian.

"Propozycje prezydenta pokazują, że jest pole do dyskusji. Część rozwiązań zaproponowanych przez Andrzeja Dudę popieramy, w szczególności chodzi o te rozwiązania prospołeczne, natomiast szczególnie należy przedyskutować m.in. skład w Izbach Dyscyplinarnych" - cytuje "Super Express". Takie wytyczne mieli dostać politycy partii. W artykule stwierdzono, że to przekaz od samego prezesa.  

Na dowód swoich ustaleń "SE" przytacza wypowiedzi posłów PiS, którzy zaczęli pozytywnie odnosić się do prezydenckich propozycji. 

Politycy przestrzegają zaleceń

"PiS jest za rozwiązaniami prospołecznymi, o których mówił prezydent Andrzej Duda. Do dyskusji jest to, czy rzeczywiście np. w izbach dyscyplinarnych powinni być ławnicy" - napisała na Twitterze rzeczniczka PiS Beata Mazurek. 

W podobnym tonie wypowiedziała się premier Beata Szydło, która na antenie Radia Kraków poinformowała, że "propozycja, którą zaprezentował prezydent Andrzej Duda, otwiera drogę do debaty".

Jak zauważa tabloid, nadal krytycznie o ustawach wypowiada się wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł, który ma do ustaw wątpliwości "konstytucyjną" i "praktyczną". Warchoł jednak, podobnie jak jego szef Zbigniew Ziobro, nie należy do PiS, a do Solidarnej Polski, więc nie obowiązują go partyjne przekazy Kaczyńskiego.

Prezydent o "rewolucji" PiS

Prezydent nadal dosyć krytycznie wypowiada się na temat ustaw autorstwa PiS. W rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną", powiedział, że - choć rożni się z partią co do metod, ale nie co do celów - to proponowane przez PiS zmiany były zbyt "rewolucyjne".

- Zapewne PiS wolałby odwołanie całego Sądu Najwyższego. Ja się na to nie godzę. Dla mnie weryfikacja Sądu Najwyższego przez prokuratora generalnego jest nie do przyjęcia, bo to rozwiązanie sprzeczne ze zdrowym rozsądkiem i logiką - mówi w wywiadzie.

ZUS już dawno zbankrutował. Mamy trzy warianty, jak się zabezpieczyć na starość [MAKE POLAND GREAT AGAIN odc. 4]

Więcej o: