Trump wysłuchał koreańskiego ministra i nie wytrzymał: "Oni już długo z nami nie zostaną"

"Właśnie słyszałem przemówienie ministra spraw zagranicznych Korei Północnej" - napisał Donald Trump na Twitterze. "Jeśli to jest odzwierciedlenie tego, co myśli rakietowy człowieczek, to obawiam się, że oni już długo z nami nie zostaną"

Amerykański prezydent odniósł się do słów północnokoreańskiego szefa dyplomacji Ri Yong Ho, który na forum Zgromadzenia Ogólnego ONZ powiedział, że wycelowanie rakiet w terytorium Stanów Zjednoczonych było nieuniknione po tym, jak wcześniej Trump nazwał Kim Dzong Una "Rocket manem".


Wcześniej, w odpowiedzi na agresywną retorykę Pjongjangu, Donald Trump zapowiadał, że Korea Północna w razie konieczności zostanie zniszczona. Mówił także, że jeśli pólnocnokoreański dyktator Kim Dzong Un nie przestanie straszyć Stanów Zjednoczonych, to Północna Korea spotka się z "ogniem i furią, jakiej nie widział świat". Z kolei Kim Dzong Un groził Amerykanom atakiem rakietowym na wyspę Guam, gdzie znajdują się bazy wojskowe USA. Słowa prezydenta USA nazwał "obłąkanymi" i zapowiedział w oświadczeniu, że Trump "zapłaci za swoje groźby". 

"Gangster, który lubi igrać z ogniem"

Północnokoreański dyktator opisał amerykańskiego prezydenta jako "łajdaka i gangstera, który lubi igrać z ogniem". - Sprawię, że człowiek posiadający prerogatywy najwyższego dowódcy w Stanach Zjednoczonych zapłaci za swoje przemówienie, wzywające do całkowitego zniszczenia Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej - powiedział.

Kim ocenił przemówienie Donalda Trumpa jako "psychicznie obłąkane zachowanie". Stwierdził, że Trump "nie przestraszył i nie powstrzymał go, a raczej przekonał, że droga, którą idzie, jest słuszna". Przywódca Korei Północnej stwierdził również, że poważnie zastanawia się nad reakcją i prezydent USA "napotka skutki, których się nie spodziewa".

Testy rakietowe Korei Północnej

Cała wymiana gróźb i złośliwości ma związek z nasilonymi w ostatnich miesiącach testami pocisków balistycznych na koreańskich poligonach. 
- Celem Korei Północnej jest osiągnięcie równowagi militarnej ze Stanami Zjednoczonymi - deklarował kilka dni temu Kim Dzong Un. Zapowiedział też, że jego kraj dokończy program nuklearny, mimo nałożonych przez ONZ sankcji. Jak wyjaśnił, że celem Pjongjangu jest sprawienie, aby USA "nie śmiały" wspominać więcej o "militarnym rozwiązaniu" wobec Korei Północnej.

Kim Dzong Un mówił też, że ostatni test potwierdził wydajność i niezawodność rakiety średniego zasięgu Hwasong 12. Pocisk przeleciał nad japońską wyspą Hokkaido i po pokonaniu 2000 kilometrów zakończył lot w Pacyfiku.

Na początku września komunistyczna Korea przeprowadziła szóstą już próbę nuklearną. Zagroziła też użyciem broni jądrowej przeciwko Japonii i USA.

ZOBACZ TEŻ Dziennikarz CNN był w Korei Płn. 15 razy. Teraz opowiada: O 5.00 rano wyją syreny i hipnotyczna muzyka

Więcej o:
Komentarze (57)
Trump znowu straszy Kima. "Oni już długo z nami nie zostaną"
Zaloguj się
 • kocurxtr

  Oceniono 5 razy 3

  Kim zachowuje się jak strasznie głupie dziecko, co dziwi tym bardziej, że wyrastał w Szwajcarii i widział, jak wygląda świat
  zatem jest baaaardzo głupi
  zamiast spokojnie żyć - idiotycznie fika do silniejszych
  jak się to skończy, łatwo przewidzieć
  szkoda zwykłych Koreańczyków których stopień zrycia beretów jest już wrecz orwellowski ...

 • pierre_doleto

  0

  Proszę, jak łatwo odwrócić uwagę od ofensywy Putina, którą jeszcze nie tak dawno wieszczyli wszem i wobec polscy eksperci, a nawet generałowie NATO. Wystarczy pierd Kima, albo beknięcie Trumpa i cały front przenosi się z granicy z Białorusią na daleki wschód.

 • jan_sobczak1

  Oceniono 3 razy -1

  Ehhh gdyby mieli ropę w tej KRLD. Już by rodzinka Kimów dyndała na szubienicy. .

 • 1234qwerty

  Oceniono 6 razy -2

  Taką mają ponoć technikę amerykany i nie potrafią gnoja załatwić jedną rakietą.Czegoś się chyba kowboje boją.

 • senioryta13

  Oceniono 4 razy -2

  i co, gazeta nawet nie reaguje na te wszystkie durnowate komentarze ?

 • dzakarta

  Oceniono 7 razy -1

  Chyba Trump jest durniejszy nawet od Kima !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX