Skandaliczny wpis Pawłowicz nt. śmierci 14-latka. "Nie siejcie patologii, nie będzie żniwa"

Posłanka PiS nie skorzystała z okazji, by milczeć i postanowiła napisać, co myśli o samobójczej śmierci 14-letniego Kacpra. Pawłowicz uważa, że do tragedii nie doszłoby, gdyby lewica "nie siała patologii".

Krystyna Pawłowicz poczuła się najwyraźniej urażona tym, że organizacje antydyskryminacyjne protestowały dziś pod siedzibą Ministerstwa Edukacji Narodowej. Posłanka postanowiła więc winę za śmierć 14-letniego Kacpra zrzucić na lewicę, która - jej zdaniem - propaguje "nienaturalne postawy i relacje", a potem "lamentuje", gdy są one "brutalnie wytykane przez rówieśników".

"Liberalno-lewackie środowiska najpierw propagują wśród dzieci i młodzieży podatnych na różne niestandardowe zachowania - nienaturalne postawy i relacje, a potem, gdy te zaburzone zachowania są przez rówieśników brutalnie wytykane,i w skrajnych sytuacjach kończą się tragicznie, to lewaccy ideolodzy patologii obyczajowych odwracają kota ogonem i fałszywie, bezczelnie lamentują nad "morderczą nietolerancją" rówieśników" - napisała Pawłowicz na Facebooku [pisownia oryginalna - red.]

Pawłowicz uważa, że śmiertelnego żniwa nie będzie jeśli dzieci nie będą "demoralizowane", a środowiska, o których pisze nie będą "siały patologii".

"Nie ma słów na bydlactwo, którego dopuściła się dziś Krystyna Pawłowicz. Te podłe słowa o śmierci dziecka to hańba dla Sejmu i dla Polski" - skomentował Adrian Zandberg z partii Razem. 

"Co widzi dr hab. Krystyna Pawłowicz, kiedy patrzy w lustro? Złą, podłą, głupią, małą osobę. Własne dno" - dodaje Piotr Czerniawski, również z partii Razem. 

"Pawłowicz nie wytrzymała i bluzgnęła, że śmierć 14-latka to wina lewactwa bo namieszało mu w głowie, a rówieśnicy wytknęli mu nienaturalność" - napisał Krzysztof Śmiszek z Polskiego Towarzystwa Prawa Antydyskryminacyjnego.

"Żądam medialnego bojkotu Krystyny Pawłowicz. Nikt przyzwoity nie powinien z nią rozmawiać po tym co napisała o dziecku, które się zabiło" - to opinia blogerki kataryny. 

Odpowiedziała na to Marzena Paczuska, do niedawna jeszcze szefowa "Wiadomości" TVP. Poradziła blogerce, by... "wyluzowała". 

Kacper był prześladowany przez rówieśników, słyszał od nich, że "ma inną orientację, inaczej się ubiera". 14-latek popełnił samobójstwo krótko po rozpoczęciu nowego rokuszkolnego. Niemal dokładnie dwa lata wcześniej życie odebrał sobie równolatek Kacpra, 14-letni Dominik z Bieżunia. Chłopiec był wyzywany od "pedziów", prześladowany, a nawet obrzucony kamieniami.

Przeczytaj więcej o Kacprze i homofobicznych prześladowaniach młodzieży >>>

Potrzebujesz pomocy? Oto, gdzie jej szukać:

- Telefon zaufania Lambdy Warszawa (czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 18:00–21:00) tel. 22 628 52 22

- Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, bezpłatna i anonimowa pomoc (codziennie w godzinach 12.00-22.00) tel. 116 111

- Telefon zaufania "Niebieska Linia" dla osób doświadczających przemocy (darmowy i całodobowy) tel. 800 12 00 02

- Pomoc psychologiczna i prawna Kampanii Przeciw Homofobii, mail: bezpieczniej@kph.org.pl

- Pomoc psychologiczna Fundacji Trans-Fuzja, transfuzja.org/pl/artykuly/pomoc_psychologiczna.htm, mail: psycholog@transfuzja.org

- Pomoc psychologiczna Stowarzyszenia Tęczówka w Katowicach i Bielsku-Białej: teczowka.org.pl/pomoc-psychologiczna, psycholog@teczowka.org.pl, tel. 796 407 789

- Spotkania grupy wsparcia Fabryki Równości (Łódź) dla osób LGBT+ - każda czwarta środa miesiąca godz.17.00-20.00 poczta@fabrykarownosci.com

- Pakiet materiałów edukacyjnych o tematyce LGBT+ dla młodzieży przygotowany przez Miłość Nie Wyklucza: mnw.org.pl/orientujsie

Więcej o: