Poseł PiS pokazywał jej zdjęcia w samym bikini. Dziś może być kandydatką na prezydenta Kielc

"Moja Aga '72" - pisał o niej poseł PiS Dominik Tarczyński. Partnerka parlamentarzysty i znana w Kielcach bizneswoman rozważa start w wyborach na prezydenta miasta.

"Znana bizneswoman oraz szefowa Świętokrzyskiego Centrum Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej Agnieszka Migoń rozważa start w przyszłorocznych wyborach prezydenta Kielc" - informuje lokalny serwis Echo Dnia

Kim jest Migoń? Szerszej publiczności przedstawił ją jej partner - poseł PiS Dominik Tarczyński. Słynący z kontrowersji parlamentarzysta umieścił na Twitterze wpis o wspólnych wakacjach. Partnerka na trzech z czterech fotografii pozowała w samym stroju kąpielowym. "Żoną nie w bikini, a w worku pokutnym można się chwalić?" - pytał krytykujących go internautów.

Według "Newsweeka" Migoń miała istotny wpływ na karierę Tarczyńskiego. Przeznaczyła bowiem pokaźną sumę na kampanię przyszłego o posła. Teraz być może będzie miała okazję, by zainwestować w swoją karierę polityczną.

Start z list PiS? "Nie łączę kwestii prywatnych z zawodowymi"

- Przyznaję, że od dłuższego czasu wiele osób z różnych środowisk społecznych i politycznych przekonuje mnie do zaangażowania w działalność samorządową po stronie wykonawczej - powiedziała serwisowi Echo Dnia. - Szczerze mówiąc, poważnie zastanawiam się, czy to nie jest odpowiedni moment do tego, bym swoją wiedzę o funkcjonowaniu samorządu oraz umiejętności menedżerskie oddała do dyspozycji kielczan - dodała.

Nie chce jednak kojarzyć się wyborcom wyłącznie ze związkiem z posłem PiS. Migoń zastrzegła, że najprawdopodobniej kandydowałaby z bezpartyjnego komitetu, choć trwają rozmowy z jedną z partii. Pytana, czy liczy na wsparcie PiS, odpowiedziała, że "nigdy nie łączy kwestii prywatnych z zawodowymi oraz polityką". Jestem natomiast otwarta na wszelkie propozycje współpracy pod warunkiem ustalenia fundamentów programowych dla dobrej przyszłości Kielc - mówiła. 

Tarczyński zachwala i pisze o "wstępnej decyzji"

"Przyszła Pani Prezydent Kielc Agnieszka Migoń? ?Rozmowy trwają. ?Odważna wstępna decyzja. Odwaga się ceni!" - napisał Tarczyński na swojej stronie na Facebooku. 

Poseł polecał też konto swojej partnerki na Twitterze (hasztagiem #FF, czyli follow friday, użytkownicy Twittera oznaczają w piątki konta, które polecają obserwować). Na razie niewiele na nim wpisów, ale - jeśli Migoń zamierza iść śladem Tarczyńskiego, który w serwisie zbudował sobie rzeszę fanów - zapewne przed wyborami samorządowymi będzie znacznie bardziej aktywna.

Kontrowersyjny poseł, asystent egzorcysty

Dominik Tarczyński został wybrany do Sejmu po raz pierwszy w 2015 roku. Od tamtej pory "zasłynął" m.in. swoją wypowiedzią skierowaną do byłego prezydenta Lecha Wałęsy. "Bolek mówi przez media do posła na Sejm RP, że ‘wyrwie mnie z korzeniami’. Zapraszam cię na solo, bydlaku” - pisał wówczas na Twitterze. Za wpis przeprosił dopiero pod wpływem krytyki.

Tarczyński jest bardzo aktywnym użytkownikiem mediów społecznościowych. W sieci zamieszczał swoje zdjęcia z egzotycznych podróży, luksusowego basenu (ze słynną już stopą) czy ubrany w warte kilka tysięcy złotych futro z jenota. W przeszłości był też asystentem egzorcysty, o czym opowiadał kilka lat temu w telewizji. Nakręcił o tym nawet własny film dokumentalny.

Więcej o: