Jest wyzwanie dla posła Kukiz'15. "Czekam na deklarację, że bez sapania sam wniesie lodówkę"

Poseł Marek Jakubiak przekonuje, że "feminizm kończy się zawsze wtedy, kiedy trzeba wnieść lodówkę na czwarte piętro". Polityczka partii Razem rzuciła Jakubiakowi wyzwanie, by sam wniósł lodówkę do jej mieszkania na 4. piętrze.

Słowa Jakubiaka padły na antenie Polskiego Radia. W rozmowie na temat obniżenia wieku emerytalnego dla kobiet i reakcji Komisji Europejskiej na tę decyzję, poseł obwieścił: 

Ruchy feministyczne zaczynają kontestować szacunek mężczyzny do kobiety. Ja im powtarzam, że feminizm kończy się zawsze wtedy, kiedy trzeba wnieść lodówkę na czwarte piętro

Za odpowiedź na słowa Jakubiaka niech posłuży ten satyryczny obrazek:

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk z partii Razem postanowiła jednak pociągnąć Jakubiaka do odpowiedzialności za słowa i rzuciła posłowi wyzwanie. 

"Czwarte piętro, kamienica w centrum Wrocławia, windy brak. Czekam na deklarację, że poseł Jakubiak siłą swej niepodlegającej wątpliwościom 'prawdziwej męskości' bez zbędnego sapania wniesie mi lodówkę do mieszkania. Sam, bez niczyjej pomocy. Termin możemy uzgodnić, przy czym mam nadzieję, że 'szacunek mężczyzny do kobiety' nie pozwoli posłowi migać się od tego zadania" - napisała polityczka.

My natomiast przypominamy, że sklepy ze sprzętem RTV AGD zwykle oferują wykupienie usługi wniesienia zakupów przez ekipę wyposażoną w profesjonalny sprzęt. W feminizmie chodzi zaś m.in. o to, by kobiety zarabiały tyle samo, co mężczyźni (z raportu "Women in Work Index 2017" wynika, że w krajach rozwiniętych kobiety zarabiają średnio o 16 proc. mniej) i mogły sobie pozwolić na zakup lodówki razem z wniesieniem na dowolne piętro. 

Dziwne billboardy "promują" Polskę w... Polsce. 9 minut grillowania polskiej Fundacji Narodowej [MAKE POLAND GREAT AGAIN]

Więcej o: