Jest wyzwanie dla posła Kukiz'15. "Czekam na deklarację, że bez sapania sam wniesie lodówkę"

Poseł Marek Jakubiak przekonuje, że "feminizm kończy się zawsze wtedy, kiedy trzeba wnieść lodówkę na czwarte piętro". Polityczka partii Razem rzuciła Jakubiakowi wyzwanie, by sam wniósł lodówkę do jej mieszkania na 4. piętrze.

Słowa Jakubiaka padły na antenie Polskiego Radia. W rozmowie na temat obniżenia wieku emerytalnego dla kobiet i reakcji Komisji Europejskiej na tę decyzję, poseł obwieścił: 

Ruchy feministyczne zaczynają kontestować szacunek mężczyzny do kobiety. Ja im powtarzam, że feminizm kończy się zawsze wtedy, kiedy trzeba wnieść lodówkę na czwarte piętro

Za odpowiedź na słowa Jakubiaka niech posłuży ten satyryczny obrazek:

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk z partii Razem postanowiła jednak pociągnąć Jakubiaka do odpowiedzialności za słowa i rzuciła posłowi wyzwanie. 

"Czwarte piętro, kamienica w centrum Wrocławia, windy brak. Czekam na deklarację, że poseł Jakubiak siłą swej niepodlegającej wątpliwościom 'prawdziwej męskości' bez zbędnego sapania wniesie mi lodówkę do mieszkania. Sam, bez niczyjej pomocy. Termin możemy uzgodnić, przy czym mam nadzieję, że 'szacunek mężczyzny do kobiety' nie pozwoli posłowi migać się od tego zadania" - napisała polityczka.

My natomiast przypominamy, że sklepy ze sprzętem RTV AGD zwykle oferują wykupienie usługi wniesienia zakupów przez ekipę wyposażoną w profesjonalny sprzęt. W feminizmie chodzi zaś m.in. o to, by kobiety zarabiały tyle samo, co mężczyźni (z raportu "Women in Work Index 2017" wynika, że w krajach rozwiniętych kobiety zarabiają średnio o 16 proc. mniej) i mogły sobie pozwolić na zakup lodówki razem z wniesieniem na dowolne piętro. 

Dziwne billboardy "promują" Polskę w... Polsce. 9 minut grillowania polskiej Fundacji Narodowej [MAKE POLAND GREAT AGAIN]

Więcej o:
Komentarze (243)
Jest wyzwanie dla posła Kukiz'15. "Czekam na deklarację, że bez sapania sam wniesie lodówkę"
Zaloguj się
 • master_m1nd

  0

  Ja rzeczywiście sam wnosiłem a właściwie wciągałem lodówkę na 4 piętro, na wózku młynarskim. Takich tygrysków jak Jakubiak, wciągałem nosem.

 • olkat90

  0

  Nie takie rzeczy z ojcem się wnosiło:) i nie ma to tamto. Ławki żelazne, kanapę na trzecie piętro, telewizory (jeszcze te ogromne), lodówki i inne pierdoły. Podkreślę, że mam ledwo 150 i ważę mniej niż 50 kg.

 • arturo.k61

  Oceniono 2 razy 0

  To może napisać tylko kobieta (pewnie i feministka?) autor artykułu to? - Wiktoria Beczek (i wszystko jasne!)
  "....ekipę wyposażoną w profesjonalny sprzęt"
  Szanowna Pani autor...
  Ten profesjonalny sprzęt to zapewne: Zdzisek?, Zenek?, Tadek? + ich mięśnie! + spryt wniesienia Lodówki po krętych schodach np. na 4 piętro bloku!?

 • acototak

  Oceniono 1 raz 1

  Te apaszki posła Jakubiaka bynajmniej nie kojarzą się z feminizmem :)

 • cadyk_z_sedesu

  Oceniono 4 razy -2

  I w tych "ekipach wyposażonych w profesjonalny sprzęt" (a jiż to profesjonalny sprzęt jest używany przy wnoszeniu lodówki - widać matołectwo feminazi) pracuję zapewne same feministki

 • mrdallas

  Oceniono 3 razy -3

  Dopóki pani Agnieszka Dziemianowicz-Bąk nie wprowadzi równouprawnienia w przepisach zawartych w Dz.U. 2017 poz. 854, dopóty pan Marek Jakubiak ma rację.

 • jurek3000

  Oceniono 5 razy 5

  Jakubiak jest tylko mocny w gębie.

 • donmarek

  Oceniono 4 razy 4

  A tow. Jakubiak to, tą apaszkę niejakiemu J. Arafatowi podprowadził?

 • plorg

  Oceniono 13 razy -9

  A p...a jedna z drugą nie pomyślały aby koleżanek feministek zapytać o pomoc?
  Feministyczny rozumek jest mniejszy od kurzego. Agnieszka Dziemianowicz-Bąk - żywym dowodem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX