Czy to już oficjalna linia partii? Poseł PiS wprost zapowiada represje wobec opozycji

Arkadiusz Mularczyk niespodziewanie poinformował, że "niebawem ruszą sprawy sądowe i prokuratorskie wobec totalnej [opozycji]".

"Niebawem ruszą sprawy sądowe i prokuratorskie wobec totalnej. Dosyć już arogancji, chamstwa i pomówień" - napisał na Twitterze Arkadiusz Mularczyk. 

Mimo kilkuset komentarzy pod wpisem, poseł nie rozwinął swojej myśli. O szczegóły pytali m.in. dziennikarze Tomasz Skory i Agnieszka Burzyńska. 

W połowie lipca represjami wobec mediów straszyła Krystyna Pawłowicz. Pytana przez dziennikarza Onetu o ekspresowe procedowanie ustaw o sądach, rozpoczęła chaotyczny wywód o podstawach prawnych i poprzedniej władzy. 

Na pytanie, dlaczego ustawa musi być przyjęta przed wakacjami, odparła krótko. - Dlatego, że, wie pan, w pewnych etapach i w pewnym tempie wprowadza się reformy, żeby już te sprawy... A po wakacjach weźmiemy się za was! Ja tak mówię. Bo jesteście kłamczuchy - mówiła wyraźnie rozbawiona. 

Oto skutki afery z reparacjami. Będziemy jeździć z paszportem na Open'era? [MAKE POLAND GREAT AGAIN]

Więcej o:
Komentarze (553)
Czy to już oficjalna linia partii? Poseł PiS wprost zapowiada represje wobec opozycji
Zaloguj się
 • arturo.k61

  0

  I mamy.... PRL PiS o przepraszam BiS... "Dobra zmiana" super! :-/

 • a1k5

  Oceniono 2 razy 0

  „To NIE MY, legalne władze wybrane DEMOKRATYCZNIE do stanowczej realizacji naszego wyborczego programu wskazanego przez Polaków, będziemy „siedzieć”.”
  „Nie będziemy „siedzieć” za odzyskiwanie Polski z rąk złodziejskich mafii i korupcji, z rąk handlarzy naszymi narodowymi interesami i naszą suwerennością dla indywidualnych interesów Nikodemów Dyzmów III RP, ich rodzin i układów. NIE będziemy „siedzieć” za przywracanie Polakom naszej tożsamości i historii, ani za to, że bronimy się przed waszą nienawiścią i agresją stosując tylko bierny opór.”.„TO WY będzie siedzieć za pobłażanie przestępczym układom bezkarnie łupiącym nas w czasie waszych rządów. Za kłamstwa smoleńskie i okradanie ludzi z ich własności nieruchomości, za niewykonywanie przez was waszych „psich” urzędniczych obowiązków.
  Będziecie „siedzieć” za ten terror i nienawiść, które wprowadzacie na polskie ulice i do różnych instytucji, za karalne groźby, naciski i zastraszanie legalnie działających urzędników i funkcjonariuszy, za namawianie, by wymawiali posłuszeństwo swym polskim przełożonym. Jesteście zwykłymi zdrajcami Polski i niszczycie ją „za karę”, że Polacy was odrzucili i nie możecie już na zasobach naszej Ojczyzny ze swymi zagranicznymi wspólnikami dłużej pasożytować.
  To NIE MY, Polacy „będziemy siedzieć”, ale to MY POLACY was i wasze zdrady naszego państwa uczciwie osądzimy.Sprawiedliwie
  Tak więc panowie Schetyna, Neumann i wasza reszta oraz antypolskie bojówki, na nic się zda,że dziś złodziej krzyczy „łapaj złodzieja”, na nic wasze zastraszanie Polaków i groźby. Przygotujemy procesy. BĘDZIECIE SIEDZIEĆ! Ciężko na to zapracowaliście. I to nie wy będziecie „wsadzać” Polaków broniących swego państwa,ale to prawowici gospodarze polskiej ziemi „powsadzają” was

 • a1k5

  Oceniono 1 raz 1

  To będzie hit nr 1
  “Niezależna” sędzia Gersdorf? To była prawniczka TVN!
  Miała proces nazywany w środowisku prawniczym “wałem sądowym”.
  Jednak czy prawniczka, która większości Polaków dała się poznać jako ta, która za 10 tysięcy złotych zdoła przeżyć jedynie na prowincji faktycznie ma tak nieposzlakowaną opinię, jak chcieliby tego politycy PO i Nowoczesnej?
  Wiele wskazuje na to, że w biografii sędzi Gersdorf możemy znaleźć bardzo niejasne powiązania i interesy.
  Jak wynika z oświadczenia majątkowego sędzi Gersdorf, I Prezesa Sądu Najwyższego jest posiadaczką ośmiu działek (poza jedną wszystkie są we współwłasności), 197 tysięcy złotych w walucie polskiej i 2,4 miliona złotych w funduszach, oraz około 400 tysięcy złotych z tytułów papierów wartościowych. Profesor posiada również pół kilograma złota inwestycyjnego w przechowaniu. Swojego majątku miała dorobić się podczas wieloletniej kariery zawodowej i pracy dla grubych ryb polskiego biznesu. Jak się okazuje, zanim Gersdorf została sędzią Sądu Najwyższego pracowała między innymi jako reprezentant telewizji TVN! Nie kto inny, jak profesor reprezentowała telewizję w procesie przeciwko Tomaszowi Lisowi. Zresztą to niejedyne „poważne biznesy”, w jakie zaangażowana była sędzia Gersdorf. Przed nominacją do Sądu Najwyższego była również członkiem Rady Nadzorczej Otwartego Funduszu Emerytalnego CU PTE. Co ciekawe, już jako sędzia orzekała w sprawie innego OFE, AEGON PTE S.A. O sprawie już kilka lat temu informował były członek zarządu AEGON PTE S.A. Ryszard Jach, który jako pierwszy skierował sprawę do prokuratury.Jak informował w 2014 roku Tomasz Parol, redaktor naczelny portalu 3obioeg.pl „w stosunku do sędzi Gerdorf w latach 2012 – 2013 r. prowadzone było śledztwo prok. Grzegorza Jaremko z VI Wydziału ds. Przestępstw Gospodarczych Prokuratury Okręgowej w Warszawie, sygn. VI Ds. 204/12 w sprawie korupcji (z art. 228 par. 1 k.k.) oraz niedopełnienia obowiązków (art. 231 par. 1 k.k.) w toku procesu o odszkodowanie deliktowe z powództwa Ryszarda Jach, byłego członka zarządu jednego z OFE przeciwko AEGON PTE S.A. o 2 mln zł (sygn. XXI P 118/10, III APa 14/11 i II PK 26/12.) Proces ten, w toku jego trwania, był określany przez Radcę Prawnego Marcina Woronieckiego mianem ustawionego przez wpływowe osoby, pozorowanego, fikcyjnego wała sądowego (sic!).”

 • marchwianka.0

  Oceniono 4 razy 4

  Doczekaliśmy się bolszewickich metod w Polsce!!! Nie wiem czy to kara za bezmyślność czy za mściwość.

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 4 razy 4

  Wy się weźmiecie za nas, my się weźmiemy za was. I będzie dym. Znowu parę milionów ludzi na ulicach miast.

  Tylko mam małą prośbę. Tylko niech się najpierw skończą manewry Zapad, bo Putin mógłby wykorzystać taką okazję i z manewrów zrobić "manewry".

 • kowalska-kowalska

  Oceniono 5 razy 5

  I faszyzujący kaczyzm będzie to robił przy parciu swoich suwerenków, niestety, dość licznych.
  Nie mam co do tego wątpliwości.
  Nie wiem oczywiście jak długo to kaczystowskie badziewie będzie kwitnąć. To może jednak trwać dość długo, bo tak suma sumarum, to totalni niewiele się różnią od kaczyzmu. Potwierdzili to teraz dwoma hańbami. Solidarnym wyniesieniem wyklętych na państwowe ołtarze i solidarnym zignorowaniem Rzecznika Praw Obywatelskich, Adama Bodnara, który jest w tej chwili jedynym obrońcą praw obywatelskich.
  Wprawdzie zdarzają się nieraz w przestrzeni społeczno-politycznej jakieś niespodziewane załamania i zawieruchy. Oby.

 • starszy-65

  Oceniono 4 razy 4

  No to nareszcie wyborcy PiS będą musieli płacić wyższe podatki bo jeżeli skazani będą "siedzieli" to potrzebne będą dodatkowe więzienia i etaty strażników chyba, że PiS załatwił już z Putinem lokum na Syberii gdzie w łagrze umieści się "opozycję i Polaków nie głosujących na PiS" a mnie się to podoba bo ja się nie boję, bo ja mam raka.

 • marceli52

  Oceniono 4 razy 2

  Represjom i prześladowaniom nie będzie końca.Reżim już grozi.

 • kdradzic

  Oceniono 3 razy 1

  Czy musicie za każdym razem puszczać tych dwóch kretynów . Proszę , jak nie to rezygnuje z ONET

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX