Akcja policji po porwaniu wcześniaka ze szpitala. Nieoficjalnie: Rodzice nie zgodzili się na leczenie dziecka

W piątek po południu rodzice uprowadzili swoje dziecko ze szpitala w Białogardzie, po tym, jak sąd ograniczył im prawa rodzicielskie. Z nieoficjalnych informacji wynika, że odmówili oni leczenia wcześniaka.

W piątek późnym wieczorem policjanci z Białogardu potwierdzili w rozmowie z portalem Gazeta.pl, że rodzice porwali dziecko, w związku z czym prowadzone są czynności policyjne. Dla dobra śledztwa nie zdradzono jednak, co dokładnie się dzieje.

Lokalne media informowały, że trwa obława na porywaczy, którym sąd ograniczył prawa rodzicielskie. "Rodzice odjechali samochodem osobowym marki Mazda koloru granatowego w kierunku Połczyna Zdroju" - pisze "Głos Koszaliński".

Nie pozwolili na inkubator?

Kulisy sprawy opisali administratorzy profilu walczącego ze znachorem Jerzym Ziębą, który - jak sam twierdzi - zajmuje się naturalnymi metodami leczenia, jednak lekarzem nie jest, a środowisko medyczne uważa, że jego metody nie mają z leczeniem nic wspólnego.

Informacje profilu dotyczące tego zdarzenia nie są jednak póki co potwierdzone przez śledczych. Według tych doniesień dziecko urodziło się miesiąc za wcześnie. Rodzice mieli tuż po porodzie poinformować, że nie zgadzają się na umieszczenie go w inkubatorze, twierdząc, że promieniowanie jest szkodliwe; podanie witaminy K, która ich zdaniem mogłaby zaszkodzić życiu i zdrowiu dziecka; wykonanie zabiegu Credego (zakroplenia oczu roztworem azotanu srebra), ponieważ ich zdaniem wystarczy je zakroplić mlekiem matki; szczepienie dziecka przeciwko WZW B, twierdząc, że to śmiertelne zagrożenie. Co więcej, mieli nie zgodzić się nawet na osuszenie dziecka i kąpiel. 

Reporterka radia RMF FM ustaliła, że rodzice malucha rzeczywiście nie chcieli przystać na jego leczenie i dlatego właśnie ich prawa rodzicielskie zostały ograniczone.

Potrzebujesz wezwać pomoc? Czy wiesz, jak prawidłowo korzystać z numerów alarmowych?

Więcej o: