Deszcz w całym kraju i tak będzie cały weekend. Idzie ochłodzenie [PROGNOZA NA DZIŚ]

W czwartek niemal w całym kraju deszczowo, a nad morzem i w Bieszczadach należy uważać na silny wiatr. W weekend czeka nas ochłodzenie.

Ostrzeżenia meteorologiczne wydano w czwartek jedynie dla województw pomorskiego i podkarpackiego. W subregionie nadmorskim oraz w Beskidzie Niskim i Bieszczadach może wystąpić prawdopodobnie wystąpi silny wiatr.

W niemal całym kraju wystąpią dziś opady. Deszczu nie będzie tylko na południu - w okolicach Zakopanego, Przemyśla i Rzeszowa. Tam również znacznie wyższe temperatury niż w innych częściach kraju - od 21 do 24 stopni. Podobne temperatury wystąpią też w Krakowie, Katowicach, Kielcach i Lublinie. W pozostałych regionach Polski temperatura wyniesie od 14 (Suwałki) do 18 stopni (Łódź).

Spadek temperatury w weekend

W piątek na chwilę odpoczniemy od deszczu. Opady są prognozowane jedynie na północy kraju. Temperatura wyniesie od 13 stopni w Suwałkach i 14 w Zakopanem i Olsztynie do 18 stopni w Szczecinie i Zielonej Górze.

Sobota i niedziela pod znakiem deszczu. Padać ma w całym kraju. W sobotę nieco cieplej - powyżej 20 stopni na Podkarpaciu i około 16-18 stopni w innych regionach. W niedzielę ochłodzi się niemal w całym kraju. W Zakopanem temperatura spadnie do 11 stopni, w Łodzi i Olsztynie - do 13.

Więcej o: