Janda czyta wiersz Rymkiewicza wychwalający Kaczyńskiego i PiS. "Czuję się, jakby ktoś mnie opluł"

Mam medal Człowieka Wolności, medal Karola Wielkiego za pomoc w zjednoczeniu Europy, ja się czuję jakby ktoś na mnie srał po prostu cały czas. Jarosławie, pan jest coś jeszcze jeszcze winny bratu. Dokąd idziecie z Polską? - pytała Janda w Radiu Zet.

Aktorka była gościem programu "Popołudnie Radia Zet". W pewnej chwili odniosła się do słów z wiersza Jarosława Marka Rymkiewicza. Poeta w peanie na cześć lidera PiS napisał, że "nie można oddać Polski w ręce jej złodziei, którzy chcą ją nam ukraść i oddać światu". 

Tego już było dla aktorki za dużo: - Czuję się jakby ktoś mnie opluł. Ja nikomu nic nie ukradłam. To jest mój kraj, bardzo go kocham. Pracuję w tym kraju, bardzo ciężko - mówiła wyraźnie wzburzona Janda. Swoją wypowiedź skończyła jeszcze mocniej: - Mam medal Człowieka Wolności, medal Karola Wielkiego za pomoc w zjednoczeniu Europy, ja się czuję jakby ktoś na mnie srał po prostu cały czas. Jarosławie, pan jest coś jeszcze winny bratu. Dokąd idziecie z Polską? - pytała Janda.

"Dokąd idziecie? Z Polską co się będzie działo? O to nas teraz pyta to spalone ciało" - to kolejny cytat w wiersza Rymkiewicza, który wzburzył aktorkę. - Ludzie, o czym my mówimy? To była katastrofa samolotowa. Pan musi coś zrobić w tej sprawie, niech się pan trzyma, niech panowie się porozumieją co do meritum, ponieważ to jest przerażające wszystko - dodała Janda. 

Więcej o: