"Młodzi" sympatycy Szyszki ruszyli ministrowi z odsieczą. Zawojowali internet tym hasłem

Kiedy minister Szyszko odpowiadał na pytania, dlaczego Polska nie wstrzymała wycinki drzew w Puszczy Białowieskiej na korytarzach pojawili się obrońcy jego poczynań. Przynieśli ze sobą banner. Bardzo ciekawy.

Brukselska korespondentka Polsatu Dorota Bawołek zamieściła na Twitterze zdjęcie z manifestacji poparcia dla Szyszki, która odbyła się po rozprawie. Uwagę zwracał szczególnie transparent. 

Zdjęcie rozbawiło wiele osób. Przede wszystkim hasło, które przynieśli ze sobą " młodzi" sympatycy poczynań ministra Szyszki. "Polish youts support minister Szyszko and polish foresters" - głosił napis. 

"Po angielsku się nie dało?", "Tłumaczone zapewne przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych", "Szyszko youts" - komentowali użytkownicy Twittera. Uwadze nie umknęła również średnia wieku "młodych". 

Czy wsparcie okazało się pomocne? Nie wiadomo. W każdym razie minister Szyszko przekonywał, że Polska przestrzega unijnego prawa, oraz że prowadzone prace w puszczy są niezbędne, by ocalić siedliska przed kornikiem drukarzem. Komisji nie przekonał, bo zawnioskowała o nałożenie na Polskę "okresowych kar" za złamanie zakazu wycinki.

Oto skutki afery z reparacjami. Będziemy jeździć z paszportem na Open'era? [MAKE POLAND GREAT AGAIN]