Komentarze (717)
Opinia w sprawie reparacji od Niemiec opublikowana
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • Abc Bac

  Oceniono 6 razy 4

  To teraz jeszcze taką analizę wyślijcie nas wschód. Putin wam na pewno odpowie.

  Dobrze, choć grzecznie mówił ś.p. profesor Bartoszewski - dyplomatołki - bo takim najgrzeczniejszym słowem można określić to co robi Polska dyplomacja.

 • ultra_mega_orzel

  Oceniono 9 razy -7

  heh, sie doczekalem... polsza zamiast bronic kraju to broni... niemcow.

 • karo80.0

  Oceniono 10 razy 6

  Jesteśmy gotowi na zwrot Niemcom przejętych w rezultacie wojny Ziem Zachodnich, Żydom przejętych po wojnie ich majątków, kościołom protestanckim świątyń zawłaszczonych przez kościół katolicki...? To jest ta sama wojna i podobne będą "rozliczenia". 72 lata po wojnie naprawdę musimy słuchać bredni chorego psychicznie starca, nie mającego pojęcia jak funkcjonuje współczesny świat? ŻENADA.

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 7 razy 5

  Jak nie pójdą za tym roszczenia wobec Rosji za zniszczenia wojenne i 50 lat sowieckiej okupacji to roszczenia wobec Niemiec będą tylko i wyłącznie hucpą zainspirowaną przez GRU, a ten który to zapoczątkował to ruaki szpion.

  Słowem będzie dym.

 • ad2009

  Oceniono 6 razy 6

  Mamy oficjalny dokument, stworzony przez nas samych.
  Na podstawie tego dokumentu cały świat jest nam winny krocie - ale z chęcią wymienimy te biliony miliardów na uznanie nas za przywódców Europy.
  Na razie to Niemcy w ramach reparacji maja przenieść swoje fabryki pod Włodawę, Supraśl i Przemyśl, oczywiście na własny koszt a zasłużeni członkowie PiSu i potomkowie żołnierzy przeklętych będą w ich zarzadach..

 • mockturtle

  Oceniono 5 razy 5

  Czyli będziemy się też domagać reparacji za bitwę pod Grunwaldem.

 • deco.derr

  Oceniono 8 razy 8

  Cio? Zabraklo na 500 Plas?
  Za kazdym razem jak na cos braknie to bedziecie plakac o kaske?

 • szabepio

  Oceniono 9 razy 9

  Ha ha. Obawiam sie ze Polexit nastapi wczesniej niz planuje kurdupel tzn szybciej nas wywalą z ue. Ale najpierw dostaniemy kilka kar za rożne debilne przewinienia. Kurdupel jasno powiedział. Zostaniemy sami. Bez sojusznikow bez wrogow ((tzn on ma wszystkich za wrogów). Bedziemy bialorusią. Czy rozumiecie to Polacy co tu sie wyrabia dla was dla waszych dzieci i wnukow. Armia rozbrojona dlug rosnie i teraz izolacja.

 • Luis Franek

  Oceniono 6 razy 6

  Becia , kto ciebie czyta lub słucha. Kłamcą największą jesteś na usługach samca.

 • ja_nieznany

  Oceniono 7 razy 7

  Ok ale domagajcie sie rowniez raparacji od Rosii i zaplaccie odszkodowania zydom.
  Na 500 z krzyzem kasiorki brakuje a wybory sie zblizaja. Rydzyk coraz to wiecej zada. Rozumiem. Biedni wy.

 • ulther

  Oceniono 9 razy 7

  Szczucie na Niemcy, bredzenie, ze Niemcy - demokratyczne panstwo o standardach niewyobrazalnych dla pisowskiej wierchuszki - nie maja prawa krytycznie odnosic sie do niszczenia demokracji w Polsce - to tematy zastepcze - ktore maja odwrocic uwage Polakow od autorytaryzacji kraju. To polityka w duchu gomulkowska, chora i obliczona na wydobywanie z ludzi tego co najgorsze.

 • kat-kk

  Oceniono 9 razy 7

  Na leki "żyć albo nie żyć "nie ma pieniędzy od polskiego podatnika ,są miliardy na kościół katolicki,który grabi Polskę, ale popiera PIS,są pieniądze na bilbordy z naszych pieniędzy na promocję łamania prawa i konstytucji przez PIS,ale nie ma na przerażone wojną dzieci w Syrii.Dokąd zmierzacie katolicy, pod przywództwem bydlaków.Wyprali wam głowy?Stwórca tak chce?Czy kościół i PIS chce by tak chciał?

 • premier_scretyna

  Oceniono 6 razy -6

  Ciocia Aniela już niedługo ogłosi zapewne "ostateczne rozwiązanie kwestii polskiej"...

 • tazy-wysz

  Oceniono 11 razy 7

  Polska ZAPŁACI Irakowi? - Iracki premier zażądał międzynarodowego śledztwa w sprawie inwazji i jej skutków. - USA i jej sojusznicy,w tym Polska,bez wypowiedzenia wojny,bez zgody ONZ napadli na Irak,"co doprowadziło do upadku państwa,dezintegracji wojska i policji i otworzyło drzwi dla grup terrorystycznych z całego świata"-Zginęło co najmniej milion niewinnych Irakijczyków i giną dziesiątki każdego dnia. - Iracki rząd będzie się domagał reperacji wojennych-od Polski też!

 • zlappande

  Oceniono 7 razy 7

  tak sie zastanawiam, co bedzie czy moze byc trybunalem rozjemczym w tym sporze
  bo jak rozumiem, to ta cala hucpa polega na tym, ze stworzylismy sobie jakies dokumenty a nawet nie wiemy, jak sie takie rzeczy prowadzi
  ot, oglosilismy aby glodna i ciemna masa troche sie podniecila

  jesli odbiorca sa Niemcy to oczywiscie takie rzeczy zalatwia sie droga dyplomatyczna
  jesli z kolei jest jakis Trybunal, do ktorego Polska chce zaskarzyc Niemcy - to chcialbym wiedziec
  acha, i nie mysle, ze to jest dla Polski dobry interes, nawet jak dostana cos na odczepnego
  glupota i tyle - Jaroslaw tak ma, ze ma chory mozg i czasami wypluwa nienormalne pomysly a pozniej wiele pieniedzy kosztuje, aby "uprawdopodobnic" ze to niby nie jest chore, pelno slugusow i politrukow teraz sie oblowi na tej mrzonce

 • Bohdan Bohun

  Oceniono 8 razy 6

  Niemcy wypowiedzą Polsce umowe o GRANICY na Odrze i Nysie Łużyckiej i piStolce bedą w dvpie u murzyna

 • cyniczny.komentator

  Oceniono 14 razy -10

  Niektórzy z komentujących są po prostu obrzydliwi. Nawoływanie, żeby Merkel zajęła tzw. ziemie odzyskane, to już podpada normalnie pod zdradę. Czy wy w tej swojej nienawiści do PiS totalnie rozumy potraciliście? Idźcie dalej - jak już Merkel zacznie te ziemie odzyskane zajmować, to zgłoście się na ochotników do zagazowania.To dopiero Kaczyńskiemu na złość zrobicie. Może jeszcze własne matki wyślijcie, do niemieckich burdeli polowych!

  Co do Krzyżaków, Piotra Włodkowica i Stanisława ze Skarbimierza, to nie ma nic dziwnego w ich przywoływaniu. Każdy, kto ma szczątkowe pojęcie o prawie międzynarodowym wie, że ich poglądy i dzieła są do dziś jedną z podstaw doktryny prawa międzynarodowego w zakresie prawa wojennego a dokładniej pojęcia wojny sprawiedliwej i niesprawiedliwej.

  Po trzecie zaś - od odszkodowań wojennych - czyli za straty wojenne trzeba odróżnić odszkodowania za straty niezwiązane z działaniami wojennymi. Czym innym zniszczenia Warszawy podczas oblężenia w 1939 a czym innym celowe wyburzenie miasta już po ustaniu walk w 1944 roku. Czym innym śmierć żołnierzy czy cywili podczas działań bojowych, a czym innym gazowanie ludzi w obozach. To są zbrodnie przeciwko ludzkości i one nigdy się nie przedawniają.

  Zupełnie odrębną kwestią jest dochodzenie tych roszczeń, ale w sytuacji w której Niemcy wprost nam grożą, że jak nie przyjmiemy uchodźców, to gorzko tego pożałujemy, to warto pani Merkel skontrować te jej pokrzykiwania, że najpierw niech jej naród rozliczy się z tego, co jest nam winny a potem niech zacznie cokolwiek wymagać.

 • cleon

  Oceniono 8 razy 8

  za karę niech adoptują Yarosława K i Antonija M, reszty nie trzeba.

 • elkana777

  Oceniono 13 razy -7

  uczciwi, solidni Niemcy wykonywali tylko rozkazy w polskich obozach zagłady

 • zlappande

  Oceniono 7 razy 5

  jednym slowem bezmyslnik Mularczyk otworzyl furtke dla Swiatowego Kongresu Zydow, aby wlasnie dokladnie przywlaszczyli sobie pieniadze nalezne zmarlym Zydom za ich majatek, jaki przejal Skarb Panstwa po wojnie
  gratulacje dla Jaroslawa Kaczynskiego, jak on pieknie sobie potrafi strzelac w piete
  oczywiscie wiadomo, ze zadnych pieniedzy Polacy nie dostana
  tak samo jak wiadomo, ze Mularczyk napisal, bo Jaroslaw od tego ma chlopcow na posylki, bo nigdy sie nie potrafil obyc bez opieki

 • ja_nieznany

  Oceniono 11 razy 9

  Kiedy zaczniemy domagac sie odszkodowan od PISdzielcow za zniszczenie Polski????

 • Fajfus Fujara

  Oceniono 14 razy -8

  Za barbarzyństwo jakie Polskę spotkało ze strony zbrodniarzy niemieckich ktoś musi zapłacić !
  Nie wystarczy dać komuś w mordę, a potem powiedzieć grzecznie "przepraszam" i OK, za krzywdy należy się zadośćuczynienie!!

 • 99makabra1977

  Oceniono 6 razy 6

  Nie zgadza się na oddanie ziem zachodnich Jak chce mongolsko - Tatarski Żyd. Odszkodowanie
  ukradną pislamiści a Polacy pójdą na rozbiór

 • camel_3d

  Oceniono 5 razy 5

  O KASY na 500+ i dla rydzyka zaczyna brakowac??

 • bart5554

  Oceniono 9 razy -9

  Uwaga! 14 września rozpoczynają się rosyjsko-białoruskie manewry wojskowe, podczas ktorych najprawdopodobniej dojdzie do prowokacji rosyjskiej lub działań hybrydowych. Polska tzw opozycja totalna zaplanowała na 13 wrzeania wydarzenia, mające m.in. odwrócić uwagę od wydarzeń, które będą miały miejsce:

  OBWE wspiera Kramka, KOD i Obywateli RP! Organizuje im antyrządową imprezę w Warszawie pt. „Atak na rządy prawa i społeczeństwo obywatelskie w Polsce”

  wpolityce.pl/polityka/357252-nasz-news-obwe-wspiera-kramka-kod-i-obywateli-rp-organizuje-im-antyrzadowa-impreze-w-warszawie-pt-atak-na-rzady-prawa-i-spoleczenstwo-obywatelskie-w-polsce

 • Zuzu Hel

  Oceniono 13 razy -11

  I Wy macie się za Polaków ??? daleko Wam do Polaków kto Was języka polskiego i historii w szkole uczył chyba Niemiec albo Ruski skoro obrażacie potomków ,tych którzy zostali zabici przez jednych albo przez drugich ,a reparacje się należą się Polsce jak psu micha , jedni i drudzy zniszczyli Polskę , a co zostało to rozkradli i jeszcze twierdzą że nic się nie należy , dalej obrażajcie Nas Polaków , wydaje się Wam że Mnie obrażacie dla Mnie jesteście życiowymi miernotami a obrażacie Swoich przodków pod warunkiem że byli Polakami , a reparacje się należą bo nikt na piśmie się ich nie zrzekł .

 • francesco3

  Oceniono 4 razy -4

  Masz już dość polityki? Poczytaj o ciekawych miejscach na innastrefa.pl

 • iz20

  Oceniono 4 razy -2

  Chore także że dużo dostali żydzi do Izraela chociaż to byli obywatele Polscy wyznania mojżeszowego a nie Izraelscy!

 • lewaczka_z_fejsbuczka

  Oceniono 4 razy 4

  Art. 116
  1) Niemcem w sensie niniejszej Ustawy Zasadniczej z zastrzeżeniem innych regulacji prawnych jest ten, kto posiada niemiecką przynależność państwową lub jako uciekinier wojenny lub jako wypędzony narodowości niemieckiej lub jako ich współmałżonek lub potomek został przyjęty na obszarze Rzeszy Niemieckiej według stanu terytorialnego z dnia 31 grudnia 1937 roku.
  -------------------------------------
  Ustawa Zasadnicza Republiki Federalnej Niemiec
  z 23 maja 1949, obowiązuje do DZIŚ, chociaż w praktyce niby to martwa ustawa zasadnicza, to jednak... zdaje się.... formalnie nigdy nie została uchylona, czyli obowiązuje i niemieckie organy państwowe wg niej funkcjonują.... W zasadzie tylko niektóre z zapisów tej ustawy są martwe, bo nie można (chwilowo) ich wyegzekwować. Poza tym ustawa spełnia rolę konstytucji, ponadto zachowuje ciągłość państwa niemieckiego.

  www.de-iure-pl.org/gesetze/recht/verfassung/text/1,1,741,DE,PL,.html

 • sobrius

  Oceniono 8 razy 6

  Odwaga staniała, rozum podrożał.

 • laszewicz

  Oceniono 14 razy -8

  Jeżeli Nambia może się sądzić o czasy kolonialne. Polska tym bardziej. Ale tutaj na forum ta murzynskosc o której mówił min. Sikorski

 • iz20

  Oceniono 6 razy -6

  niewygodne.info.pl/artykul8/03984-Polska-przyjmuje-ponad-1-5-imigrantow-UE.htm

 • Beata Chojnacka

  Oceniono 10 razy 8

  Ja pierniczę. Czytam i nie wierzę. Gdzie ją żyję. Mam tylko jedno pytanie po tych którzy już dawno nie żyją komu należy się odszkodowanie? Rodzinie czy kaczorom?

 • junk92508

  Oceniono 6 razy 6

  O ile pamiętam to za czasów rzymskich tereny obecnej Polski zamieszkiwały plemiona germańskie.

  Gdyby było tak że za te reparacje Kaczor i jego zwolennicy wrócą do kolebki Słowian nad Prypeć to sam się chętnie do tego dorzucę.

 • rggg

  Oceniono 7 razy -3

  Popieram! Bilionik od Niemców tyleż samo od Rosjan, może jeszcze upomnimy się o Lwów,Wilno i Zaolzie! Wreszcie staniemy na nogi! Brawo PiS! I nie gadać tyle tylko zabierać się do roboty!

 • rembka

  Oceniono 5 razy 5

  Dr Jastrzebski, dostal platne zlecenia i wypelnil je tak, aby wygladalo ze Polska ma jakies tam uzasadnienie na wnioskowanie o reparacje wojenne od Niemiec. Wysmarowal to co mu do jego uczonej glowy przyszlo, a co prawnie i merytorycznie ma wartosc ZERO, szczegolnie w kontekscie prawa miedzynarodowego. Jak wyglada pozycja Polski vis a vis roszczen i rozliczen wojennych z Niemcami, jest podane na stronie Sejm RP, i kazdy, kto umie czytac ze zrozumieniem i ma sapiencji zdziebko, jest w stanie pojac o co chodzi: Zalecam zapoznanie sie z trescia odpowiedzi Sejmu RP z sierpnia 2015, na interpelacje posla Moskala.

  "Odpowiedź na interpelację nr 33816 w sprawie reparacji wojennych. Odpowiadający: podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Henryka Mościcka-Dendys, Warszawa, 13-08-2015"

  Strona główna»
  Prace Sejmu»Posiedzenia Sejmu»Interpelacje, zapytania, pytania i oświadczenia poselskie»Interpelacja nr 33816»
  Tekst odpowiedzi

 • 92ilme

  Oceniono 7 razy 7

  Cytujac powiedzenie "dobry Indianin to martwy Indianin" mozna sparafrazowac, ze dla PiS-dzielcow "dobry Zyd to martwy Zyd". Jak wiadomo, w IIWS zginelo 6 mln obywateli polskich, z ktorych 4,5 mln bylo narodowosci zydowskiej. O odszkodowania za tych 4,5 mln martwych Zydow z przedwojennym obywatelstwem polskim, upomnial sie rzad nowopowstalego panstwa Izrael. Nalezy zauwazyc, ze Zydzi w Polsce przed wojna nie byli mile widziani, podobnie jak i teraz. Partie prawicowe, analogicznie jak PiS, walczyly z organizacjami zydowskimi. Reszte zrobili Niemcy. Polacy w 1968 roku wlasnymi rekami przyczynili sie do likwidacji polskiego zydostwa i kultury zydowskiej w Polsce, przez zmuszenie do emigracji pozostalych przyz zyciu Zydow i ich potomkow. Upominanie sie teraz przez PiS o odszkodowania za wszystkich obywateli polskich (rowniez Zydow) to wyraz wyjatkowego cynizmu i wyrachowania. Trzeba byc chciwa hiena cmentarna, aby tak sie zachowywac. Izrael otrzymal i ciagle otrzymuje odszkodowania od Niemiec za pomordowanych Zydow, ktorych przedwojenne rzady nie akceptowaly jako wspolobywateli. Polskie roszczenia mozna wiec ograniczyc do 1/4 jesli chodzi o zamordowanych obywateli, Jesli zas wziac pod uwage straty materialne to ulamek bylby jeszcze mniejszy, bo to przede wszystkim majatki i fabryki zydowskie zostaly zajete przez niemcow i zagrabione. Po wojnie zas to polski rzad przejal majatki porzydowskie i za taki stan rzeczy odpowiadaja wszystkie kolejne rzady. Na marginesie nalezy zauwazyc jeszcze, ze polski rzad konsekwentnie odrzuca roszczenia potomkow przedwojennych Zydow za zagrabione i przejete majatki. Sprawy odszkodowawcze obywateli zydowskich za zagarniete majatki oraz pogromy w ogole nie sa podejmowane przez polskie sady. Nie mowiac o systemowym, ustawowym zalatwieniu sprawy tych odszkodowan. To swiadczy o wyjatkowym cynizmie polskiego rzadu PiS-dzielcow.

 • oldaczom

  Oceniono 6 razy 6

  Dlaczego Polski Rząd nie zajmuje się poważnymi sprawami, takim reformowaniem państwa, żeby niepotrzebne były nam żadne reperacje?

  Celem jest zajęcie gawiedzi głupotami. A być może robi to na zlecenie mocodawców z Moskwy, którzy dali rozkaz skłócenia się z najlepszym partnerem gospodarczym.

 • 92ilme

  Oceniono 6 razy 6

  Parafrazujac powiedzenie "dobry Indianin to martwy Indianin" mozna powiedziec, ze dla PiS-dzielcow "dobry Zyd to martwy Zyd". Jak wiadomo, w IIWS zginelo 6 mln obywateli polskich, z ktorych 4,5 mln bylo pochodzenia zydowskiego. O odszkodowania za tych 4,5 mln martwych Zydow z przedwojennym obywatelstwem polskim, upomnial sie rzad nowopowstalego panstwa Izrael. Nalezy zauwazyc, ze Zydzi w Polsce przed wojna nie byli mile widziani, podobnie jak i teraz. Przejawy antysemityzmu w Polsce przedwojennej sa takie same jak dzisiaj. Partie prawicowe, analogicznie jak PiS, walczyly z organizacjami zydowskimi. Reszte zrobili Niemcy. Polacy w 1968 roku wlasnymi rekami przyczynili sie do likwidacji zydostwa polskiego i kultury zydowskiej, przez zmuszenie do emigracji pozostalych przyz zyciu Zydow i ich potomkow. Upominanie sie teraz przez PiS o odszkodowania za wszystkich obywateli polskich (rowniez Zydow) to wyraz wyjatkowego cynizmu i wyrachowania. Trzeba byc chciwa hiena cmentarna, aby tak sie zachowywac. Izrael otrzymal i ciagle otrzymuje odszkodowania od Niemiec za pomordowanych Zydow, ktorych przedwojenne rzady nie akceptowaly jako wspolobywateli. Polskie roszczenia mozna wiec ograniczyc do 1/4 jesli chodzi o zamordowanych obywateli, Jesli zas wziac pod uwage straty materialne to ulamek bylby jeszcze mniejszy, bo to przede wszystkim majatki i fabryki zydowskie zostaly zajete przez niemcow i zagrabione. Po wojnie zas to polski rzad przejal majatki pozydowskie i za taki stan rzeczy odpowiadaja wszystkie kolejne rzady. Na marginesie nalezy zauwazyc jeszcze, ze polski rzad konsekwentnie odrzuca roszczenia potomkow przedwojennych Zydow za zagrabione i przejete majatki. Sprawy odszkodowawcze obywateli zydowskich w ogole nie sa podejmowane przez polskie sady. Nie mowiac o systemowym, ustawowym zalatwieniu sprawy tych odszkodowan. To swiadczy o wyjatkowym cynizmie polskiego rzadu PiS-dzielcow.

 • jego-wysokosc

  Oceniono 9 razy 5

  Kartoflany krul wolski nie odpuści?

 • rembka

  Oceniono 7 razy 5

  Znajdzcie w internecie dokladne uzasadnieniei wyjasnienie dlaczego Polska nie moze liczyc na odszkodowanie of Niemcow. PiS to banda szalbiercow i politycznych zbirow!!!!
  'Odpowiedź na interpelację nr 33816 w sprawie reparacji wojennych. Odpowiadający: podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Henryka Mościcka-Dendys, Warszawa, 13-08-2015'

 • kornik321

  Oceniono 7 razy 5

  a Niemcy przecież stracili Mazury pomorze ziemie zachodnie to jeśli mamy się uczciwie rozliczać to należy im to oddać ?

 • autentyk

  Oceniono 5 razy 5

  Nie sledze, bo juz od lat nie mieszkam tam na polnocy, ale beda tez zadac kasy od Rosji? Za polowe stulecia niszczenia nam gospodarki? Ze nie wspomne juz o innych stronach ow zwiazku..

 • manren

  Oceniono 6 razy 4

  Czaj już najwyższy zażądać reparacji od Francji za to, że Francuzi nie chcieli umierać za Wolne Miasto Gdańsk.

 • oldaczom

  Oceniono 7 razy 5

  Przestańcie pisać o tych bzdurach. Komentowanie tego nie ma sensu, zbiegają się tylko ruskie trolle mówiące o zagarnianiu ziem słowiańskich i tego typu pierdy. Dziennikarze, zajmijcie się poważnymi tematami, a nie dla kliknięć wyciągacie nieistotną sprawę. Pamiętajcie, że też kreujecie rzeczywistość.

 • wiesscar

  Oceniono 11 razy -7

  michnikowcy zamiast wspierac Polske bo racja moralna jest po stronie Polakow to wspieraja Niemcy, michnikowcy za kilka dekad tam bedzie kalifat,

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX