Prezes Kurski hojny dla swoich gwiazd. Wiadomo, ile zarabiają prowadzący "Wiadomości"

Michał Adamczyk, Danuta Holecka i Krzysztof Ziemiec, czyli twarze "Wiadomości", to najlepiej opłacani ludzie w TVP. Wysokość ich zarobków podaje "Dziennik Gazeta Prawna".

Jak ustalił dziennik trójka głównych prowadzących główny program informacyjny kosztuje TVP 1,4 miliona złotych netto rocznie. Prezenter Michał Adamczyk dostaje na rękę niewiele ponad 40 tysięcy złotych miesięcznie. Podobne wynagrodzenie (40 tysięcy złotych plus VAT) otrzymuje Danuta Holecka. Nieco mniej w TVP zarabia trzeci z prowadzących główne wydanie Wiadomości - umowa Krzysztofa Ziemca z TVP to koszt 33,5 tysiąca złotych na rękę miesięcznie.

Jak zwraca uwagę "DGP" "władze nie skąpią też pieniędzy" Michałowi Rachoniowi i Adrianowi Klarenbachowi, którzy w TVP są gospodarzami programów publicystycznych. Wprawdzie obaj mają etaty po 4 tysiące złotych miesięcznie, ale lwią częścią ich wynagrodzenia są honoraria za programy, które prowadzą. Klarenbach ma z tego około 30 tysięcy złotych miesięcznie, a Rachoń, który rozmawia z gośćmi w "Minęła Dwudziesta" i "Woronicza 17" około 25 tysięcy na rękę.

Dziennik zapytał Jacka Kurskiego, czy TVP, która musiała pożyczyć 800 milionów z budżetu państwa, stać na takie wynagrodzenia dla swoich pracowników. - Wynagrodzenia są objęte tajemnicą, ale generalnie są niższe niż gwiazdorskie gaże z czasów redaktora Kraśki, zwłaszcza w przeliczeniu na liczbę wykonanych zadań - odparł, cytowany przez DGP prezes Kurski.        

Nowe kadry w TVP? Grupa szympansów bonobo kończy kurs czytania z promptera [MAKE POLAND GREAT AGAIN]

Więcej o: