Kurski zaproponował byłej szefowej "Wiadomości" nową posadę. "Propozycja została przyjęta"

Marzena Paczuska, była szefowa Wiadomości, pokieruje pracami nad tworzeniem anglojęzycznego kanału informacyjnego TVP - poinformowało centrum prasowe Telewizji Polskiej.

"Marzena Paczuska będzie pełniła funkcję doradcy Prezesa ds. publicystyki i informacji. Pierwszym projektem, który zostanie jej powierzony do monitorowania i rozwoju to anglojęzyczny kanał informacyjny - czytamy w komunikacie Centrum Prasowego TVP. Propozycja została przyjęta, a zarząd "wyraża zadowolenie z kontynuacji współpracy". 

 Na początku sierpnia Paczuska została wysłana na przymusowy urlop, z którego już do "Wiadomości" nie powróciła.  W połowie miesiąca Klaudiusz Pobudzin, kierujący Telewizyjną Agencją Informacyjną (podlegają jej wszystkie programy informacyjne TVP) ogłosił, że Paczuską na stanowisku szefa głównego programu informacyjnego zastąpi Jarosław Olechowski, reporter Wiadomości. Wtedy też Jarosław Kurski zapowiedział, że zamierza przedstawić Paczuskiej dwie propozycje pracy na wysokich stanowiskach w TVP.   

Na kilka dni przed swoim odwołaniem, w wywiadzie dla portalu wpolityce.pl, Paczuska snuła rozważania, co może być przyczyną jej odsunięcia: Być może komuś zależy, bym nie wróciła, bo jestem jednak zaporą przed czymś, w co "Wiadomości" nigdy nie powinny się zamienić - mówiła, co było aluzją do walki dwóch koterii w TVP - obozu "Gazety Polskiej" i grupy skupionej wokół mediów zarządzanych przez braci Karnowskich. Za poprzednich rządów PiS Paczuska była zastępczynią Jacka Karnowskiego, ówczesnego szefa "Wiadomości".   

W rozmowie z portalem Karnowskich swoją pracę oceniła wysoko. - Mimo wielu wysiłków, czasem z zaskakujących stron, nie da się zakłamać dorobku "Wiadomości" pod moim kierownictwem - stwierdziła.  

Fenomen pasków TVP! Literacki geniusz, nagroda NIKE wisi w powietrzu! [MAKE POLAND GREAT AGAIN]