W końcu zobaczymy słońce. A już w weekend do niektórych miejsc wróci lato [POGODA NA DZIŚ]

Pogoda na dziś zapowiada się nieco lepiej niż w ostatnich dniach. Popada tylko w północnej części kraju. W innych miejscach będzie słonecznie i ciepło.

Pogoda dopisze w piątek przede wszystkim w środkowej i południowej części Polski. Najcieplej będzie we Wrocławiu - tam termometry pokażą maksymalnie 23 stopnie Celsjusza. Niewiele mniej będzie w Krakowie, Katowicach czy Rzeszowie. Pogodny dzień szykuje się także w Łodzi i Zielnej Górze.

Mniej szczęścia będą mieli dzisiaj mieszkańcy Pomorza i Mazur. W regionach tych temperatury będą wahać się od 16 do 20 stopni. I to właśnie tam trzeba będzie liczyć się z przelotnymi opadami deszczu.

Wiatr będzie dziś umiarkowany, jedynie na zachodzie kraju w porywach może osiągnąć prędkość 60 kilometrów na godzinę. Ciśnienie niskie, w południe będzie wynosiło 998 hPa.

Pogoda na weekend

Pogodnie będzie również w sobotę. Temperatura może wtedy wynieść maksymalnie nawet 27 stopni Celsjusza - głównie w centralnej i południowo-wschodniej Polsce. Mieszkańcy Podkarpacia czy Mazowsza będą mogli cieszyć się słoneczną pogodą, z nielicznymi zachmurzeniami. Na zachodzie Polski pojawią się za to burze, ale i tam będzie stosunkowo ciepło.

Deszczowa pogoda na dobre powróci w niedzielę. Opadów będą mogli spodziewać się wtedy mieszkańcy wszystkich regionów. Spadnie też temperatura, choć w południowo-wschodniej części kraju termometry znów pokażą 26 stopni.

Więcej o: