Waszczykowski: Generałowie dowodzą, Polska się zbroi. Mówienie o dymisjach to konfabulacje

- W poniedziałek były bardzo dobre - mówi Witold Waszczykowski, pytany o relacje z prezydentem. Według szefa MSZ mówienie o konflikcie na linii Pałac - rząd to "konfabulacje".

- Słyszałem takie bajki w jednym z tabloidów, ale to są bajki - stwierdził szef MSZ pytany w "Jeden na jeden" o doniesienia, że Andrzej Duda sugerował odwołanie Antoniego Macierewicza. We wtorek "Fakt" napisał, że w sierpniu prezydent miał nie tylko omówić wręczenia nominacji generalskich, ale też zażądać dymisji samego ministra obrony. 

Na pytanie jak odebrał słowa rzecznika Dudy, który powiedział, że gdyby prezydent miał zastrzeżenia do ministrów, to by zgłosił je Kaczyńskiemu, Waszczykowski stwierdził: - To by zgłosił. Nie słyszałem o jakichkolwiek konfliktach na linii prezydent - rząd. 

- Wszyscy słyszeli, a pan nie słyszał? Widzimy wszyscy, co się dzieje - nie dowierzał Bogdan Rymanowski.  

- Wszystko funkcjonuje. Generałowie dowodzą polską armią, armia się zbroi. Wolałbym żeby widziano pozytywne aspekty, które toczą się w polityce, a nie konfabulacjach - próbował zamknąć temat.

W czasie rozmowy wielokrotnie podkreślał jak Andrzej Duda pomaga rządowi, a on sam o żadnym konflikcie z ministrem Szczerskim już nie pamięta.

Więcej o: