Jesienny dzień z deszczem. Z lata zostały tylko burze [POGODA]

Czeka nas kolejny deszczowy dzień. Padać będzie praktycznie w całym kraju. Na południu Polski pojawią się także burze z gradem.

Czeka nas pochmurny dzień, tylko gdzieniegdzie można liczyć na chwilowe przejaśnienia. Będzie padać, a mieszkańcy południa Polski powinni spodziewać się także burz z gradem. Temperatura także bardziej jesienna niż letnia. W większej częsci kraju wyniesie 15-16 stopni Celsjusza. Nieco cieplej będzie na Dolnym Śląsku. Tam termometry pokażą nawet 22 stopnie. 

W nocy także będzie padać i grzmieć. W północnej części kraju spadnie najwięcej deszczu. Będzie chłodno. Temperatura spadnie do 9 stopni. Najcieplej będzie nad morzem. Tam termometry pokażą około 14 stopni Celsjusza. 

Gdzie jest burza?


Informacje o tym, gdzie w tej chwili znajduje się burza - a dokładnie gdzie dochodzi do wyładowań - można znaleźć na specjalnych stronach internetowych. Pozwalają one sprawdzić między innymi w jakim kierunku przesuwa się burza i kiedy dotrze do nas.

Zobacz, gdzie są burze w Polsce >>>

Zobacz, gdzie są burze w Europie >>>

Zobacz interaktywną mapę burzową >>>

Jak zachować się w czasie burzy?


Burzę najlepiej jest przeczekać w budynku lub w samochodzie, jeśli jesteśmy w trakcie podróży. W trakcie wyładowań należy unikać otwartych przestrzeni, nie wolno kłaść się na ziemi lub chować pod drzewami i słupami elektrycznymi. Najlepiej jest kucnąć w zagłębieniu terenu i przeczekać wyładowania.

Więcej o: