Szydło u Karnowskich odpowiada Unii: Nie złamiecie nas. "Mamy silne argumenty"

Domagamy się przestrzegania traktatów unijnych i nie akceptujemy dyktatu największych państw. Mamy po swojej stronie silne argumenty - mówi w wywiadzie dla tygodnika "Sieci" Beata Szydło.

Część najnowszego wywiadu z premier, który ukaże się w poniedziałek, opublikował portal wpolityce. Rozmowa poświęcona jest konfliktowi na linii polski rząd - Unia Europejska. Szydło po raz kolejny odnosi się w niej do kwestii odmowy przyjęcia uchodźców:

Nie możemy być szantażowani tym, że obetnie nam się część środków unijnych za karę, bo nie godzimy się na przymusową relokację migrantów z Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu - tłumaczy.

Jednocześnie dodaje, że Polska ma takie samo prawo do korzystania w pełni z unijnych funduszów, które są takim samych filarem Unii Europejskiej jak swoboda przepływu towarów i usług.

Mamy do nich po prostu prawo. One nam się należą. Dlatego domagamy się przestrzegania traktatów unijnych i nie akceptujemy dyktatu największych państw. Mamy po swojej stronie silne argumenty. Chcemy być w Unii, cenimy ją i dlatego właśnie mamy prawo upominać się o przestrzeganie zasad, o prawdziwie wspólny rynek, o bezpieczeństwo, o rozwój - mówi Szydło. 

Oskarża opozycję o straszenie europejczyków, że rząd PiS zamierza wyprowadzić Polskę ze Wspólnoty. 

Dokonywano dużej manipulacji, wmawiając Polakom, że nasz rząd chce wyprowadzić Polskę z UE. To jest kłamstwo kłamstw, potworna manipulacja- podkreśla

Pod adresem Platformy padają też mocne oskarżenia o współpracę z rządem Niemiec. Jak twierdzi premier, "jeżeli w interesie Niemiec będzie osłabienie Polski, to PO zrobi wszystko, czego od niej zażądają. Zlikwiduje 500+, rozłoży budżet". 

Więcej o:
Komentarze (461)
Szydło u Karnowskich odpowiada Unii: Nie złamiecie nas. "Mamy silne argumenty"
Zaloguj się
 • grubymisiek1

  Oceniono 1 raz 1

  Sołtysowa Niezłomna

 • kryweg

  Oceniono 2 razy 2

  Ale ta Brocha jest strasznie głupia ! Mogłaby przestać się powtarzać, bo wywołuje odruch wymiotny !

 • farsizm

  Oceniono 2 razy 2

  Może was nie złamią ale napewno wygilgają na śmierć....

 • zd46

  Oceniono 1 raz 1

  Szydlo to taka Wanda Wasilewska, niezlomna "komunistka", nic jej nie zlamie.

 • je2bny

  Oceniono 2 razy 2

  Ot durna baba - wystarczy, że rolnicy nie dostana dopłat, to sami ich wyniosą na bronach.

 • nastka250

  Oceniono 2 razy 2

  To w końcu chcecie być w Unii czy nie. Kase to byście chcieli ale wszyscy maja tańczyć jak im zagracie. Nauczyliście się tańczyć jak wan gra kurdupel i myślicie ,ze na tym polega polityka. Prawo do czegokolwiek można mieć jak sie to prawo rozumie. Wasze szkółki rydzykowe tego nie uczą , więc róbta co chceta o odczepta sie od Unii. I tak długo was toleruje.

 • Elżbieta Chlasta

  Oceniono 5 razy 5

  Nie pani Szydło, wam zależy tylko i wyłącznie na pieniądzach unijnych. Ośmieszacie Polskę na arenie międzynarodowej, bo jesteście nieudacznikami. Przynależność do UE to nie tylko finanse ale również przestrzeganie reguł i zasad w niej obowiązujących. Świat wie,że decyzje zapadają na Nowogrodzkiej a pani jest bezwolną. Smutne ale ja Pani nie żałuję.

 • zapomorski12

  Oceniono 5 razy 5

  Co za wstrętna hipokrytka z tej sołtysowej, a na dodatek przykładna katoliczka. Że tez tej babie opłatek w gardle kością nie stanie.. Aż trudno uwierzyć, że ktoś taki jest premierem

 • wolak_pospolity

  Oceniono 6 razy 6

  Sołtysowa z Brzeszcz będzie ustawiać UE, śmiechu warte.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX