Dyrektor z TVP odchodzi z pracy. To chyba rekordzista - pełnił funkcję niecały miesiąc

Zastępca dyrektora ds. repertuaru filmowego Michał Oleszczyk poinformował, że wypowiedział umowę o pracę w TVP1. Nie zdradził powodów swojego odejścia.

Oleszczyk zaczął pracę w TVP na początku sierpnia - odpowiadał w telewizyjnej Jedynce za repertuar filmowy. Razem z nim powołano dwóch innych wicedyrektorów - odpowiedzialnego za publicystykę Dawida Wildsteina i Piotra Pałkę, zajmującego się audycjami artystycznymi i rozrywkowymi. 

Michał Oleszczyk jest krytykiem filmowym. Do niedawna był dyrektorem artystycznym Festiwalu Filmowego w Gdyni. Przygotowywał też program dla krakowskiego festiwalu Off Plus Camera.

Jak przypominała "Gazeta Wyborcza", Oleszczyk jako dyrektor artystyczny Festiwalu Filmowego w Gdyni organizował pozakonkursowy pokaz "Smoleńska", ale już "Historia Roja" o żołnierzach wyklętych nie zakwalifikowała się do konkursu głównego. Wicepremier Piotr Gliński wyrażał swoje "zdumienie i rozczarowanie", a funkcja pełniona przez Oleszczyka została zlikwidowana.

Pierwotnie w tekście pojawiła się informacja o tym, że Oleszczyk nie chciał emitować "Idy" w TVP Kultura. Chodziło o dyrektora stacji Mateusza Matyszkowicza. Za błąd przepraszamy! 

Więcej o: