Make Poland Great Again - nowy program satyryczny Gazeta.pl i Make Life Harder

Razem z blogerami z Make Life Harder postanowiliśmy pokazać rzeczywistość w zupełnie nowy sposób. W poniedziałek o 18:00 premiera show "Make Poland Great Again".

Od bojkotu francuskich serów po paski TVP Info, nasze realia od dawna wyprzedzają pomysłowość satyryków i same przekraczają granice śmieszności. Wiadomo też, że na polityczno-informacyjne emocje i frustracje najlepszym lekiem jest śmiech. 

Bo jak na poważnie komentować złoty medal dla Bartłomieja Misiewicza, ekspertyzę ws. Puszczy Białowieskiej autorstwa specjalisty od pilarek czy szacunki liczebności demonstracji różniące się o 200 tys. osób?

W niedowierzaniu w absurdy rzeczywistości nie jesteśmy w Polsce osamotnieni. Gdy w 2015 roku Donald Trump zjechał ruchomymi schodami w swoim nowojorskim wieżowcu i ogłosił kandydaturę w wyborach prezydenckich, amerykańscy komicy wyśmiewali go. Jeden z najpopularniejszych prezenterów, John Oliver, wręcz zachęcał Trumpa do kandydowania, spodziewając się, że będzie to komiczna kampania. Trump został prezydentem, Oliver kajał się i przepraszał, a amerykańskie media zaczęły przyzwyczajać się do nowej rzeczywistości (w której wywołanie wojny nuklearnej na Twitterze jest realną perspektywą). 

Make Poland Great Again

W tej rzeczywistości programy satyryczne nie tylko obśmiewają rzeczywistość, ale też podkreślają jej absurdy (co w Polsce doskonale robi AszDziennik) lub pokazują jej przypuszczalne kulisy (jak ''Ucho Prezesa'').

Nie ma jednak w polskim internecie programu, który przypominałby te amerykańskie. Nie byłby kabaretem, lecz prezentował prawdziwe (nawet, jeśli niewiarygodne) informacje na tyle poważnie, by je zrozumieć i na tyle zabawnie, by przetrwać ich wysłuchanie.

A raczej nie było. Aż do teraz. 

W poniedziałek punktualnie o godz. 18:00 w Gazeta.pl rusza "Make Poland Great Again" - internetowy show Gazeta.pl i ekipy Make Life Harder - duetu Jakobe i Rafała. 

Od beki z Kasi Tusk po refleksje nad Polską

Autorzy Make Life Harder sami o sobie mówili, że "są nikim". Jednak dziś ich stronę (która zaczęła się od żartów z bloga Kasi Tusk "Make Life Easier") śledzi 220 tys. osób, a oni wydali już dwie książki.

Sama formuła ich pisania dawno odeszła też od parodiowania blogerki. Dziś MLH śmieją się z całej naszej rzeczywistości: od stylu życia Polaków po świat polityki.

Make Life Harder w każdy poniedziałek o 18:00 będą w Gazeta.pl mówić o polityce i ostatnich wydarzeniach lekko i z charakterystycznym dla siebie poczuciem humoru. Panowie nie przebierają w słowach ani w "ofiarach" swojego show. Dostanie się wszystkim (którzy na to zasłużą).

Już w poniedziałek MLH podsumują sezon ogórkowy

"Make Poland Great Again" będzie nie tylko pierwszym takim show w polskim internecie, ale też największym dotąd projektem wideo Gazeta.pl. 

Nowe odcinki "Make Poland Great Again" będą publikowane na stronie głównej Gazeta.pl, a także na naszym Facebooku i kanale na Youtube'ie w poniedziałki o godz. 18:00. Pierwszy odcinek - już w najbliższy poniedziałek 4 września! A w nim wyjątkowo nie przegląd ostatniego tygodnia, lecz podsumowanie całego sezonu ogórkowego.

Ebooki blogerów Make Life Harder są dostępne w Publio.pl >>

Więcej o:
Komentarze (130)
Make Poland Great Again - nowy program satyryczny Gazeta.pl i Make Life Harder
Zaloguj się
 • spieprzajacy_dziad

  Oceniono 3 razy 1

  Ciekawe zjawisko - jak GW pisze o nowym programie satyrycznym, to setki troli zawładnęły tym forum. Jak był artykuł o "kluczowej roli harcerzy w uroczystościach rocznicy wybuchu IIWŚ" to żadnego pisiorka nie uswiadczyliśmy. Swoją drogą to bardzo jestem ciekaw jedynie słusznej retoryki obozu rządzącego w tej właśnie sprawie.

 • clamcay

  Oceniono 3 razy -3

  Jakiś czas temu nawet czasami zabawny Wymoczek z ASZ Dziennik, niejaki Ojciec Redaktor trafił pod skrzydła "natemat" Lisa i Machały, bo myślał że zawojuje tym świat. No niestety... zjazd do boksu. Teraz jesteśmy świadkami jak kolejne lekkoduchy z uśmiechem na ustach, bez gaci i w śmiesznych skarpetach pchają się w ślepą uliczkę wskakując na agorowy pokład kapitana Michnika.

  Trzeba być totalnie pozbawionym instynktu samozachowawczego żeby się porwać na taki ruch (albo mieć spory kredyt we frankach). Sorki Chłopcy, ale rozbicie banku jakie się trafiło Górskiemu z "Uchem Prezesa" nie tak łatwo powtórzyć. Jak znam agorowy humor (andrzej rysuje i inne pierdoły) to boję się że wyjdzie paździerz z jednostajną nawalanką na Kaczora.

  Trochę szkoda... może i nie śledziłem działalności - jedyne co kojarzę to odpowiedź na zaczepki Jakuba Wojewódzkiego (Zara Kids bawi do tej pory :) - ale obawiam się że potencjał zostanie zmarnowany a para pójdzie w gwizdek. No ale chcącemu nie dzieje się krzywda

 • prelude93

  Oceniono 4 razy -4

  Prawie tak dobre jak studio YaYo!

 • ikabg

  Oceniono 7 razy -7

  Oj Gazeto, Gazeto.... NIC WAM NIE POMOŻE.... wasze uprzedzenia i nienawiść wobec PiS są wyczuwalne na kilometr... ludzie widzą tą stronniczość i brak obiktywizmu .... może dlatego poparcie dla PiS to 40%.

 • szlag_mnie_trafi

  Oceniono 5 razy -3

  Postarajcie się zrozumieć jedną rzecz - zanim znów napiszecie "ale dowalili PiSowi": NIKOMU NIE DOWALILI, BO LUDEK PiSU TEGO NIE OGLĄDA!! Przecież wyborcy Kaczora nie wejdą na GazWyb żeby to oglądać. Jakby się pojawiło o 19:30 na Ku...zji - to może.

  No i w ten sposób, ten wątpliwy kabarecik, na zlecenie GazWybu, będzie się pojawiał w GazWybie, dla publiczności GazWybu. Czujecie już ten smrodek towarzyski?? A "Janusze" i "Grażyny" spokojnie będą sobie oglądali Zenka Martyniuka, zupełnie nieświadomi jak to "postępowcy" się z nich śmieją....

 • szlag_mnie_trafi

  Oceniono 4 razy -2

  Nie ma gorszej rzeczy dla satyryka niż występowanie na zlecenie środowiska, które wcześniej wyśmiewał. Bo jak rozumiem ci panowie zaczynali od obśmiewania korposalonu w stylu GazWybu i Tuskównej...

 • Paul S

  Oceniono 4 razy 4

  Proponuję bić w PiS na tym podwórku, na którym najbardziej się szarogęsi: patriotyzm, polskie wartości, polska tradycja. Bo właśnie tam są bardzo słabi. Przecież sarmacka tradycja bez problemu łączy wartości konserwatywne z liberalnymi, jak tolerancja, wolność osobista itd. - czyli wszystko to, co im się tak bardzo nie podoba. Make Poland Great Again – właśnie przypomnienia sobie tego, co Rzepę Obojnacką czyniło wielką, powinni się bać najbardziej.

  Z innej beczki:

  Wiozą kota do doktora,
  kociąt robił co niemiara
  By ostudzić chuć Juana
  będzie Dobra Zmiana!

 • jottsp

  Oceniono 2 razy 2

  Good Change makes Poland again Great - bylo by lepsze choc dluzsze. Dla mnie najwazniejsze ze Great Poland jest dosc odporna na Good Change

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX