Tysiące rodzin ucierpiały w nawałnicach, a teraz czeka ich duży wydatek. Pomóż z Gazeta.pl

Trwa sprzątanie po nawałnicach, które przeszły nad Polską w sierpniu. Problemy jeszcze się nie skończyły. Rusza rok szkolny, a wraz z nim pojawiają się spore wydatki związane z podręcznikami i przyborami. Razem z portalem Gazeta.pl możecie pomóc dzieciom z Rytla.

Najsilniejsze nawałnice przeszły przez Pomorze, Kujawy i Wielkopolskę 11 i 12 sierpnia. Wskutek burz zginęło 6 osób, a około 50 zostało rannych. Wiele domów zostało mocno zniszczonych lub wręcz zrujnowanych. Jak podaje MSWiA, nawałnica dotknęła 8,5 tys. rodzin.

O skali żywiołu świadczy też fakt, że od 10 sierpnia w usuwanie skutków zaangażowanych było niemal 100 tysięcy strażaków i 5 tys. policjantów.

Przed mieszkańcami dotkniętych nawałnicą miejscowości ciężkie miesiące - naprawiają dachy, stawiają ściany, wymieniają okna, drzwi, remontują elewacje. Koszty, z którymi borykają się dotknięci przez nawałnicę, przekraczają często ich finansowe możliwości.

Rząd przekazał dotychczas 42 miliony złotych na wypłatę zasiłków celowych do kwoty 6 tys. Wiele osób prywatnych też wpłaca pieniądze i oddaje materiały budowlane.

Przed rodzinami czeka jednak jeszcze kolejne wyzwanie - nadchodzący rok szkolny. Podręczniki, tornistry, stroje i przybory to wydatek, na który w obecnej sytuacji nie wszystkich stać.

Jednym z najbardziej zniszczonych rejonów jest sołectwo Rytel. To właśnie dzieci z Rytla można wesprzeć, wpłacając nawet niewielkie kwoty. Pomoc może umożliwić im normalne rozpoczęcie roku szkolnego.

Wpłat można dokonywać na konto stowarzyszenia "Naszym Dzieciom" w Rytlu.

STOWARZYSZENIA NA RZECZ DZIECI I MŁODZIEŻY RYTLA I OKOLIC - "NASZYM DZIECIOM" (KRS: 0000306310, NIP: 5552085540). Wpłat prosimy dokonywać na podany poniżej numer koniecznie z dopiskiem "NAWAŁNICA".

Bank Spółdzielczy w Czersku
Numer konta: 30 8147 0002 0008 1953 2000 0010

Więcej o: