Ostatnie ciepłe dni lata? Do czwartku nawet 30 stopni, a potem załamanie pogody [PROGNOZA]

Od wtorku do czwartku pogoda będzie coraz lepsza. Dziś słupki rtęci wskażą około 22-23 stopni, ale już za dwa dni możemy się spodziewać nawet 30 stopni. Później spodziewane jest załamanie pogody - deszcze i burze.

We wtorek pogodnie - od 19 stopni w Suwałkach do 25 w Zielonej Gorze. W większości województw temperatura osiągnie około 22-23 stopni. Synoptycy nie spodziewają się też ulew i innych groźnych zjawisk. Na dziś nie obowiązują żadne ostrzeżenia pogodowe Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Wzrost temperatury i załamanie pogody

Temperatura będzie w najbliższych dniach stopniowo rosła. W czwartek na południowym wschodzie kraju nawet 30-31 stopni. Załamanie pogody przyjdzie w piątek. W zachodnich województwach temperatura spadnie poniżej 20 stopni i pojawią się opady deszczu, a nawet burze. Taka pogoda pozostanie z nami do końca weekendu - w niedzielę prognozowane są opady w całym kraju. 

Temperatura wody w jeziorach i w Bałtyku

W ostatnim wakacyjnym tygodniu warto jeszcze skorzystać z ciepłej wody - w jeziorach takich jak Gopło, Nidzkie czy Mikołajskie temperatura wody wynosi obecnie około 20 stopni. Niewiele chłodniejszy, 18-19 stopni, jest Bałtyk na wysokości Gdyni, Helu i Świnoujścia. Najzimniejsza woda jest na kąpieliskach w Ustce - około 16 stopni. 

Więcej o: