Tak minister Waszczykowski odpowiedział na pytanie dziennikarza. "Buta i arogancja"

Minister Spraw Zagranicznych został zapytany przez dziennikarza o to, czy resort przesłał odpowiedź na pisma Komisji Europejskiej. Proste pytanie wzburzyło Waszczykowskiego.

Komisja Europejska dała władzom polski miesiąc na odpowiedź ws. rekomendacji Brukseli. Komisja wyrażała swoje zaniepokojenie w związku z systemowym zagrożeniem dla rządów prawa, a przewodniczący Frans Timmermans podkreślał, że ustawy dotyczące sądownictwa będą miały bardzo negatywny wpływ na niezawisłość polskiego wymiaru sprawiedliwości. Miesięczny termin minął. 

Co dalej? Jakie plany ma Ministerstwo Spraw Zagranicznych? Próbował się tego dowiedzieć reporter radia TOK FM Roch Kowalski. Z pytaniem o to, czy resort wysłał odpowiedź do KE zwrócił się do Witolda Waszczykowskiego.

Ten jednak uznał uprzejme pytanie za atak i niespodziewanie odpisał:

Czy to rzecznik Timmermansa się odezwał do mnie?

"Buta i arogancja" - reagują komentatorzy. Inni twierdzili, że bez "kartki z przekazem z Nowogrodzkiej" Waszczykowski nie potrafi odpowiedzieć sensownie na proste pytanie. Wiele osób przypomniało też słowo, którym Władysław Bartoszewski określał dyplomację pod rządami Anny Fotygi - "dyplomatołki". 

Reporter wyjaśniał ministrowi, że chce się tylko dowiedzieć, czy odpowiedź została już wysłana. Dodatkowo zapytał o działania polskiej dyplomacji ws. Rimini. Na tę wiadomość Waszczykowski już nie odpisał.

CZYTAJ WIĘCEJ: KE stawia ultimatum w sprawie sądów. Daje Polsce miesiąc. Grozi "opcją atomową" >>>

Więcej o:
Komentarze (248)
Tak minister Waszczykowski odpowiedział na pytanie dziennikarza. "Buta i arogancja"
Zaloguj się
 • gabrielr

  Oceniono 1 raz 1

  Butę to pokazał Macrone i Mercel wtrącając sie w wewnętrzne Polskie sprawy.

 • labore

  Oceniono 3 razy 1

  Polityka rządu zaczyna przynosić efekty. Niemcy nas wspierają! PRZESTAŃCIE JUDZIĆ!

  "Macron działał nie jak Europejczyk, tylko jak francuski nacjonalista. Nie różni się specjalnie od polskiego rządu przedkładając francuskie interesy nad europejskimi. Szef polskiej dyplomacji nie był całkiem w błędzie, kiedy zareagował słowami: "Zamiast zmusić francuską gospodarkę do konkurencyjności z gospodarkami innych krajów, prezydent Macron wymyślił sposób, aby ograniczyć nasze możliwości działania na wspólnym rynku europejskim", twierdzi powołując się na Witolda Waszczykowskiego.
  www.newsweek.pl/swiat/niemiecki-dziennik-krytykuje-macrona,artykuly,415214,1.html?src=HP_List_latest

 • genocidezionism

  Oceniono 2 razy 0

  Polska działa zgodnie z polskim prawem i nie ma tu sprzeczności z ogolnymi założeniami prawaEU.
  nazistów reprezentujący niestety Komisję EU mogą nas straszyć jedynie pod publiczkę.Bo nic nam nie mogą zrobić , Najśmiesniejsze sa wielkie pontony wyładowane jakimiś ludżmi , z malutkim silniczkiem ,którerzżekomo przepłynęły może Śródziemne a samego paliwa trzeba by wziąć z połowę tej łodzi. Taki śmieszne triki pod publiczkę w wykonaniu pani Merkel.

 • chimi-churi

  Oceniono 2 razy 0

  Ja chciałbym dowiedzieć o działania GW w sprawie Rimini. Najpierw z uporem maniaka gdy wszystkie media podawały że napastnikami byli Afrykańczycy Wybiórcza czekała z tą informacją. Teraz gdy już nawet policja to ogłosiła wybiórcza podaje "prawdopodobnie z północnej Afryki".
  Cenisz żałosne dziennikarstwo?

 • mirarob

  Oceniono 4 razy 2

  dyplomatoł pierwszego sortu

 • hubag

  Oceniono 3 razy 3

  Po co pytać, olać, zapomnieć.

 • grab31

  Oceniono 5 razy 5

  wyraźnie rzecznik Putina nie chciał odpowiedzieć na pytanie dziennikarza....

 • staem

  Oceniono 5 razy 5

  Dobra definicja dyplomacji : Buta i Arogancja...nic dodać nic ująć, jeszcze tylko brakuje brązowych butów do garnituru....

 • homo-homini-lupus

  Oceniono 7 razy -1

  ''Proste pytanie wzburzyło Waszczykowskiego'' zaś jedyne czego nie widzimy to owe wzburzenie. Bo my ze świata paralelnego i widzimy jedynie eleganckie szyderstwo z owego dziennikarza.

  Buta i arogancja brzmi tak:
  "Czy to rzecznik Timmermansa się odezwał do mnie?"

  Skromność i elegancja brzmi tak:
  "dyplomatołki"

  No i wszystko jasne, wiemy who is who. Daliśmy temu wyraz w wyborach. I dajemy w sondażach :-DDD

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX