Komentarze (260)
Premier pierwszy raz tak radykalnie o reparacjach od Niemiec. "Chodzi o sprawiedliwość"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • robocop

  Oceniono 4 razy 2

  Reparacje wojenne po I Wojnie Światowej były jedną z przyczyn wybuchu II Wojny Światowej.
  Alianci (poza Stalinem o ile dobrze pamiętam) mając to na uwadze, zrezygnowali (znaczne zmniejszyli) z rekompensat finansowych a nawet postanowili pomóc odbudowie zniszczonych gospodarek (plan Marszala).

 • Andrzej Mazur

  Oceniono 6 razy -4

  Już, szybko się wylęgają te niemieckie szczury i zaczynają gryźć i piszczeć. Bo jak to Polska nasz ukochany w brukseli nawóz zawsze z pocałowaniem ręki przystawał na wszystkie unijne zalecenia a teraz co?! odszkodowanie za straty wyrządzone przez niemców sam się domaga?

 • stefan4

  Oceniono 9 razy 5

  A kiedy MY wypłacimy reparacje Syrii, Irakowi i Afganistanowi za napaść zbrojną, zniszczenie krajów, wywołanie śmierci 2 mln ludzi i regresu kulturowego, oraz niespotykanego rozwoju międzynarodowego terroryzmu?

 • klarneta8

  Oceniono 7 razy 5

  WSTYD ZA TAKIE BABSKO.

 • oloros11

  Oceniono 7 razy 5

  Niemcy rozpatrza ponownie zgode na granice !!!! - przeciez tez nigdy sie nie zgodzily - idzie o sprawiedliwosc !!!

 • komentarz.satyryczny

  Oceniono 8 razy 6

  Jednak dyplomatomatoły.
  No chyba że to kolejny krok na dobrze zaplanowanej ścieżce wasalizacji przez Rosję

 • janunia6

  Oceniono 12 razy 10

  Jedyne co potraficie PiSowskie GADY, to żebrać! Brakuje na 500+ ?
  Polska została spłacona m.in. otrzymaliśmy " Ziemie Zachodnie".
  Doczekacie się, że Niemcy zażądają zwrotu tych ziem!
  O zwrot ziem " wschodnich" skierujcie się do Putina.
  PiSowskie BYDŁO, żebracy bez honoru i godności.

 • zd46

  Oceniono 14 razy 12

  PiS ma haslo na 2018 rok: " 100 konfliktow z sasiadami, na 100-lecia niepodległości Polski". Napoleon mial swoje 100 dni, Kaczynski bedzie mial 100 miesiecznic, 100 konfliktow miedzynarodowych i 1100 idiotycznych pomyslow. Tylko kto to jest Jaroslaw Kaczynski, z jakiej bajki jest ten "Ali Kaczynski i 100 pisrozbojnikow"? Skad sie "przyblakach" do kraju Polan ??? Dlaczego "niebo" nie grzmi ?????

 • janrobin2015

  Oceniono 14 razy -8

  Piszecie tutaj czesto ze reparacje sie nie naleza, ze to pogorszy nasze stosunki z Niemcami czy inne tego typu farmazony. Na tej zasadzie Francji czy Danii tez sie nie nalezalo? Czy moze oni sa z innej gliny? Wypalcenie rekomensat by oczyscilo sytuacje tak jak to sie stalo z Francja czy innymi krajami. Wiem to bedzie kosztowalo Niemcy ale uwazam ze jest warto dla obu stron. Niemcy tez opowiadaja bajki ze rzad sie zrzekl czegos w 1953. Tak jakby nie wiedzieli co to byl za 'rzad'.

 • zd46

  Oceniono 11 razy 9

  Teraz dzieki PiSowi, Kaczynskiemu, Szydlo,Macierewiczowi, Mularczykowi i Kownackiemu, mamy „uporzadkowane sprawy” z Niemcami, oni nam 5 bilionow a my im: Ziemie Zachodnie, Polnocne, dawne Prusy Wschodnie, Slask ??????? Przeciez granica zachodnia zostala „ustalona z NRD a nie ze zjednoczonymi Niemcami” wg politykow PiSu z Kaczynskim !!!! „Porzadkujemy stosunki zlosasiedzkie”: z Litwa, z Ukraina prawie z Ruskimi a teraz ZAZADAJMY od. Bialorusi-Brzescia, Grodna i okolic, od Ukrainy-Lwowa i cmentarza Orlat Lwowskich, Zaleszczyk, Rowne, Tarnopolu i okolic az po Rumunie, od Litwy- Wilno z okolicami i Ostra Brame, tylko z kim bedziemy zyc w zgodzie??? Przeciez Szwedzi to "potop szwedzki", Czechy to Zaolzie. Gdzie beda nasi przyjaciele? My chcemy rzadzic "Trojmorzem", chcemy wzorem hitlerowskich Niemiec podbijac inne kraje??? Nam się to odbije !!!!W UE Polska zacznie byc "zlem koniecznym" a MY POLACY ?????? Szkoda !!!! UE pozostawi nas na pastwe losu !!!! Jednak lyzka „pis-dzegciu” zmarnuje beczke miodu” !!!!! Polacy !! Ratujmy się sami !!! Może warto siegnac do korzeni Jarka, może w nich plynie inna krew?????

 • Krzysztof K

  Oceniono 19 razy -13

  Przerażone dziady, udające Polaków, używają argumentu, jaki im podszeptują szkopskie polskojęzyczne szczekaczki medialne, że w takim razie należy się liczyć z oddaniem Niemcom ziem zachodnich Polski, przydzielonych nam po wojnie przez zwycięzców wojennych, po bezwarunkowej kapitulacji Niemiec, bez której Niemcy zostałyby zaorane bombami i wymazane z mapy świata . Otóż o te ziemie zapłacili Polacy polską krwią ! Żeby rozliczyć zbrodnie Niemiec na narodzie Polskim należałoby Niemcy 10 razy sprzedać, a i tak tylko częściowo rozliczono by tą niewyobrażalną krzywdę !!! Natomiast reperacje wojenne są odszkodowaniem za zniszczenia polskiego majątku ! Każdy, kto nie rozumie kwestii reperacji wojennych jest albo zwyczajnie durny, albo jest folksdojczem, uformowanym przez drukarzy świadomości, jakimi są sprostytuowane polskojęzyczne szkopskie der Dziennik, po to którymi właśnie zmonopolizowano 90 % polskiego przekazu medialnego . Owi folksdojcze, ślepo podążając za swoimi zdradzieckimi liderami z PO wczoraj stali w obronie bestii w togach z polskim godłem na piersiach, za którymi stoją setki tysięcy zbrodni sądowych, dziś odrzucają w imieniu Berlina należne Polsce reperacje wojenne, jakie są w cywilizacji powszechnie stosowaną umowną ( bo przecież nie sposób krzywdy rozliczyć) częściową pokutą za efekt diabelskiej wojny, a jutro będą bronić Urzędów Skarbowych, które gnębią biedafirmy, a przyzwoliły , za pozwoleniem ludożerców z PO , wykraść Polsce 250 miliardów w karuzeli VAT-owskiej ! Ci ślepi folksdojcze twierdzą, że są Polakami, stojąc pod rękę z Mazgułami - ESBEKAMI, którzy mordowali polskich patriotów . Oto , jaki efekt przynosi drukowanie przez media świadomości durniejszej części obywateli . Tego dziadostwa, udającego Polaków jest już prawie 4.5 miliona ( tylu, ilu wyborców ludożerców z PO i Nowoczesnej.PO ). Ci ludzie są już bezPOwrotnie zmarnowani - nic nie chcą słyszeć, nic widzieć, nic wiedzieć, tak , jak Niemcy w czasie rządów Hitlera . To są zdegenerowani POlitycznie zdrajcy, służący naszym wrogom . Krzysztof Kornatowicz

 • dar61

  Oceniono 11 razy 7

  Oj, pacynka z broszką... Czy aby wariant 500 zł plus-minus się nie dopinał?
  Tę ściemę polityczną i humbug można rozbudować, sięgając, rozumie się, do historii - np. wobec:
  - Szwecji - za potop/ Danii plus Szwecji - za Szczecin, za ataki wikingrów na Jomsborg vel Winetę,
  - Austrii - za hece z narzeczonym królewny Jadwigi i zabory;
  - Anglii za Wrzesień 1939, za polskie nieoddane złoto, Orła i gen. Sikorskiego na dnie, za brak defilady w Londynie i postandersowskich generałów za szynkwasem // Anglii plus Francji za spartolone po 1. wojnie św. referenda granic z Niemcami i Dziwną Wojnę 1939 /// Francji za napoleońskie szastanie polską krwią np. na San Domingo;
  [...]
  - no i wobec Rosji - za wszystko.

  Pamiętając jednocześnie o rekontrze dla Polski od:
  - Rumunii i Mołdawii [za Besarabię],
  - od Łużyczan [za Mieszka na Milsku],
  - od Litwy za Żeligowskiego,
  - od Litwy i Łotwy za Prusów, Jaćwięgów i Galindów - i za Truso,
  - od Czechów, Morawian i Słowaków plus Węgrów [za Jagiellończyków],
  - od Szwecji [za S.Czarnieckiego, co za morze] i za słowiańskich chąśników z Wolina,
  - od Duńczyków i Pomorzan [Kaszubów] - za Mieszka i jego potomków,
  - od Hiszpanów za Somosierrę z przyległościami,
  - plus Sandomingańczyków za polskich wysłanników Napoleona.
  [...]

  Ukrainę, tradycyjnie, zostawiamy sobie samej.
  Jest co żądać na tak +/- ze dwa wieki.

  / Pod Skriptem - ciekawe, jaką pichconą ustawę-deformę ma kryć ten manewr - prócz wpadki z huraganem...

 • zd46

  Oceniono 8 razy 6

  Reparacjami wojennymi nie zakryjecie tego co wymaga REPERACJI i naprawy po waszych szalenczych rzadach i bizantyjskiej rozpuscie, waszej arogancji, waszego dyletanctwa i ignorancji. Zaden parawan nie zakryje tego zla jakie przyniesliscie Polsce w szerokim wymiarze. Dzieki wam koltunstwo weszlo w polskie granice, do polskich domow, szkol, kosciolow, do polityki i do codziennego zycia milionow Polakow. Wyksztaltowaliscie w Polakach: chciwosc dzieki kupowaniu polskich umyslow pieniedzmi z ich podatkow, wrogosc, klotliwosc i nienawisc. Pozbawiliscie Polakow wzajemnej zyczliwosci. Czy mamy wam za to "dziekowac" , a jak, a czym, a po co, a dlaczego?

 • plutoniczna

  Oceniono 9 razy 5

  o co w tym wszystkim Kaczyńskiemu chodzi?
  ano o to aby Polska została całkowicie wyizolowana, żeby nikt się nami nie interesował, a wtedy Kaczyński będzie mógł z Polską i polakami robić co chce - ograniczać wolności, inwigilować, fałszować wybory, zamykać media, naginać sądy itp. jak w Rosji.
  "raz zdobytej władzy nigdy nie oddamy" - co zresztą wczoraj w tvrepublika powiedziała Szydło: "Musimy zrobić wszystko, by wygrać kolejne wybory".

  za newsweek.pl:
  Rząd PiS nie ma prawie sojuszników w Unii Europejskiej. Ale w tym szaleństwie jest metoda. Im bardziej izolowana jest Polska, tym łatwiej będzie PiS-owi wmówić części społeczeństwa, że powodem wszystkich problemów jest „przegniła” Europa, która tłamsi tych, którzy ośmielają się mieć własne zdanie.
  Kordon sanitarny to w UE mocno słowa. Takim kordonem otacza się w Europie partie skrajnej prawicy o korzeniach nazistowskich. PiS jest partią nacjonalistyczną, która prowadzi antyeuropejską politykę podszytą populizmem. To Europie się nie podoba. Taka Polska jest skazana na samotość. A samotnie w UE można tylko przegrać. Wetem daleko się nie zajedzie, zważywszy że liczba obszarów, w których wymagana jest większość kwalifikowana znacznie, ostatnio wzrosła. Problem w tym, że PiS to partia szlachetnych klęsk, która z porażek robi cnotę, ze słabości siłę, ze śmieszności chwałę.

 • quetzalcoatl44

  Oceniono 3 razy -1

  KL WARSHAU TAM TERAZ STOJI MUZEM "ZYDOW" CHAZROW POLSKICH W MIEJSCU KAZNI 180 TYSIECY POLAKOW OBOZU KONCENTRACYJNEGO KL WARSHAU

 • wiesiek_cebertowicz

  Oceniono 8 razy 4

  Załosne zawodzenie, to sprowadza nas do roli kraiku afrykanskiego, ciagle domagajacego się rekompensaty za kolonializm. Jednoczesnie marnujacego szanse, szastajacego otrzymaną pomoca i wysyłajacego rzesze emigrantów. Zycie urojeniami z przeszłosci, powstaniami, zamiast realnej, twardej pracy u podstaw. Zadne odszkodowania nie zastapia edukacji, sprawiedliwosci i wspólpracy

 • damiann_38

  Oceniono 8 razy 4

  Gdyby był chociaż jeden promil szansy na otrzymanie dalszych reparacji od Niemiec to ta inicjatywa może dałaby się jakoś uzasadnić. W obecnej sytuacji to tylko droga do dalszego rujnowania naszych relacji z UE i wyprowadzania Polski z Europy. Do pełni szczęścia Putinowi brakuje tylko skonfliktowania nas z USA, ale przejęcie mediów prywatnych (w tym TVN od Amerykanów) jest już w przygotowaniu.

 • zd46

  Oceniono 10 razy 6

  Tam na Pomorzu, poszkodowani oplakuja z rodzinami swoja tragedie, licza straty, patrzac na utrate dorobku calego zycia a Szydlo "hyc na Niemca" i domaga sie reparacji wojennych. Pomorzanie nie liczcie na PiS i jego rzad, kasa pusta, a czekajcie na wyplate "reparacji "wojennych" czyli "czekaj tatka latka".

 • sclavus

  Oceniono 11 razy 5

  Tym pisiętom się wydaje, że to co wygadują, nie jest słyszalne poza granicami Polski, bo nie ma wątpliwości, że wygadują to na użytek wewnętrzny (w podtekście, jak nam Niemcy wypłacą bilionów, to damy wam + i jeszcze całe mnóstwo innych plusów)
  ... tyle się już nagadali o tych reparacjach a efektu w postaci oficjalnej noty do rządu RFN nie ma... i nigdy nie będzie!!!
  PeeS - ciekawe, co pisięta by zrobiły, gdyby rząd niemiecki powiedział: "zgoda na reparacje.. a teraz pogadajmy o granicach!!"

 • Tadeusz Kurzawski

  Oceniono 7 razy 3

  Moim zdaniem niestety ale się ośmieszamy . Tak nie można traktować historii .To musiałoby być poparte ekspertyzami międzynarodowymi a także poparte podobnymi przykładami innych państw .

 • fu_pis

  Oceniono 10 razy 6

  Niemcy powinni zastosować strategię PiSd, "nie mam pańskiego płaszcza, i co Pan nam zrobi?" I co PiSdy zrobicie wtedy? Ruszymy na wojnę z Niemcami? Bo tak chce wasz mocodawca z kremla? FAK JU PiS

 • zd46

  Oceniono 7 razy 5

  Szydlo polegla jak mucha w goracej zupie w sprawie nawalnic to teraz gryzie i kopie na oslep. Czy Polacy po wysadzeniu PiSu od wladzy beda mogli domagac sie odszkodowan od PiSu i jej wzbogaconych na budzecie czlonkow?

 • 3jw60

  Oceniono 7 razy 5

  W pełni się zgadzam z "gigigolo ". O jakich odszkodowaniach mówimy? W Poczdamie Polska nie była przy stole a na talerzu. Mocarstwa nie dyskutowały o odszkodowaniach a o kontrybucji ze swoich okupowanych części Niemiec. Zachód realizował swoje z zachodnich stref a Rosja ze wschodniej. My przy początkowym sprzeciwie Zachodu uzyskaliśmy granicę na Odrze i Nysie Łużyckiej. Sprawa Szczecina była płynna, początkowo rozbieraliśmy tam nawet zabytki - na odbudowę warszawy, bo "pójdzie do Ruskiej strefy okupacyjnej". Przypominam, że Polska straciła na rzecz Ruskich 40% terytorium na wschodzie. Stalin załatwiając granicę na zachodzie i tak pozbawił nas ok. 94 000 km2. Jednak "Ziemie Odzyskane" to był przemysł i rozwinięte rolnictwo. Cóż, okupant ze wschodu w ramach demilitaryzacji wywiózł z Polski wyposażenie przemysłu i rolnictwa. Co więcej sprawa była tak pogmatwana, że Polska z Ziem Odzyskanych musiała świadczyć kontrybucję, tak jak wschodnie Niemcy - głównie węglem. Po powstaniu państw niemieckich Zachód i Rosja odstąpiły od kontrybucji wobec Niemców. Polska z Ziem Odzyskanych świadczyła do 1956 roku. Korzystaliśmy po wojnie z niewolniczej pracy Niemców - to akurat dobrze. Szkoda, że do Niemców zaliczaliśmy niejednokrotnie Śląskich Patriotów Polski, nawet byłych powstańców, trzymaliśmy ich o obozach pracy, np. pod Łabędami. To jest tak pokręcone, że nie sposób opisać w kilku zdaniach. Konkluzja jest jedna, wywoływanie "odszkodowań" to rewizja Porozumienia Poczdamskiego a to jest również ustalenia naszych zachodnich i północnych granic.

 • felucjan

  Oceniono 7 razy 3

  A czy po zapłaceniu przez Niemcy reparacji wróci do nich cały Śląsk? Jeżeli tak, to super, bo właśnie na Śląsku mieszkam i nie będę musiał żyć w kraju rządzonym przez kretynów, ignorantów i chamów.

 • probono1210

  Oceniono 5 razy 3

  Wymiana ziem niemieckich pod polska okupacja za odszodowania to tego dazy PiS.

 • joka61

  Oceniono 7 razy 5

  Ale dlaczego Becia to mowi do nas polakow! Tutaj wyjdzie na mownice i żada. P.premier prosze jechac do Niemiec wyjsc na mownice i tonem nieznoszacym sprzeciwu żądać. Prosze jechac do Rosji wyjsc na mownice i żądać. Prosze tez zahaczyć o Slowacje. Pani natomiast tchorzliwie zada zaocznie. Prosze tez, zeby za slowami szly czyny i dzialac w mysl zasady - wiecej rob, mniej mow.!

 • bosman64

  Oceniono 7 razy 5

  Sołtysowa powinna §winie padać a nie za politykę się brać . Durna baba przypomni Niemcom że stracili na wschodzie Pomorze Prusy wschodnie i Śląsk. Jak mówimy o odszkodowaniach to mówmy w całokształcie rachunków z Niemcami. A to że Stalin wziął sobie co nieco na wschodzie Polski? Co Niemcom do tego?

 • Krzysztof K

  Oceniono 10 razy -6

  Przerażone dziady, udające Polaków, używają argumentu, jaki im podszeptują szkopskie polskojęzyczne szczekaczki medialne, że w takim razie należy się liczyć z oddaniem Niemcom ziem zachodnich Polski, przydzielonych nam po wojnie przez bezwarunkową kapitulację Niemiec, bez której Niemcy zostałyby zaorane bąbami i wymazane z mapy świata . Otóż o te ziemie zapłacili Polacy polską krwią ! Żeby rozliczyć zbrodnie Niemiec na narodzie Polskim należałoby Niemcy 10 razy sprzedać, a i tak tylko częściowo rozliczono by tą krzywdę !!! Natomiast reperacje wojenne są odszkodowaniem za zniszczenia polskiego majątku ! Każdy, kto nie rozumie kwestii reperacji wojennych jest albo zwyczajnie durny, albo jest folksdojczem, uformowanym przez drukarzy świadomości, jakimi są sprostytuowane polskojęzyczne szkopskie der Dziennik, po to którymi właśnie zmonopolizowano 90 % polskiego przekazu medialnego . Owi folksdojcze, ślepo podążając za swoimi zdradzieckimi liderami z PO wczoraj stali w obronie bestii w togach z polskim godłem na piersiach, za którymi stoją setki tysięcy zbrodni sądowych, dziś odrzucają w imieniu Berlina należne Polsce reperacje wojenne, jakie są w cywilizacji powszechnie stosowaną umowną ( bo przecież nie sposób krzywdy rozliczyć) częściową pokutą za efekt diabelskiej wojny, a jutro będą bronić Urzędów Skarbowych, które gnębią biedafirmy, a przyzwoliły , za pozwoleniem ludożerców z PO , wykraść Polsce 250 miliardów w karuzeli VAT-owskiej ! Ci ślepi folksdojcze twierdzą, że są Polakami, stojąc pod rękę z Mazgułami - ESBEKAMI, którzy mordowali polskich patriotów . Oto , jaki efekt przynosi drukowanie przez media świadomości durniejszej części obywateli . Tego dziadostwa, udającego Polaków jest już prawie 4.5 miliona ( tylu, ilu wyborców ludożerców z PO i Nowoczesnej.PO ). Ci ludzie są już bezPOwrotnie zmarnowani - nic nie chcą słyszeć, nic widzieć, nic wiedzieć, tak , jak Niemcy w czasie rządów Hitlera . To są zdegenerowani POlitycznie zdrajcy, służący naszym wrogom . Krzysztof Kornatowicz

 • marek1937

  Oceniono 5 razy 3

  A reperacje za szwedzki Potop ?
  Dokumentacja już jest. Sienkiewicz już wszystko opisał.

 • mirek76pl

  Oceniono 14 razy 8

  "Jeżeli chodzi o głosy, które krytykują to stanowisko, jeżeli są tacy, którzy mają inne zdanie... No cóż, powinni przede wszystkim sięgnąć do historii i dokładnie zapoznać się z tym, co stało się na ziemiach polskich w czasie II wojny światowej - upominała Szydło"

  Siegam do historii i co widze: 2/3 ziem polskich zostalo nam zabrane 17 wrzesnia 1939 roku przez Armie Czerwona. Widze zolnierzy masowo rozstrzeliwanych w lasach Smolenska, widze cywilow, ktorym zabierane sa Cale majatki, a oni z rodinami masowo wywozeni na Sybir. Widze miliony ludzi, w 1945 zmuszonych do opuszczenia wszystkiego, czego ich rodziny dorabialy sie od pokolen i wypedzanych tysiace kilometrow na Zachod. Widze rabunkowa gospodarke, prowadzona przez kilkanascie lat po wojnie na t.zw. Ziemiach Odzyskanych.
  Jako wnuk polskiego repatrianta z okolic Pinska pytam, dlaczego pani Szydlo ani razu od objecia urzedu Premiera RP nie udala sie do Katynia, dlaczego nie zlecila analiz odnosnie reparacji od Rosji?
  Doskonale pamietam, jak w socjalistycznej szkole uczylem sie na lekscjach historii ze Polska miala jednego okupanta a Katyn to dzielo zlych Niemcow. Czuje, ze t.zw. reforma edukacji sluzy glownie powrotowi do tego programu.

 • Marek Kisiel

  Oceniono 9 razy 3

  co ona wygaduje? tylko patrzeć jak kapitał zagraniczny da nogę z tego zasranego kraju

 • rymanx

  Oceniono 11 razy 5

  Podli ludzie,podła zmiana,podłe myśli,...Polska w ruinie...

 • loneman

  Oceniono 8 razy 4

  "Sprawiedliwosc" bez prawa to jak jednonogi biegacz pani "premier" Szydlo, uzywajac bunczucznej nazwy partii kpicie z obu zasad bo lamiecie je nonstop.
  Kolejne antywzory i przyklad tego jak konserwatysci sa daleko za prawda i uczciwoscia, dla postepowcow to nic dziwnego bo wiedza do czego prowadzi stanie w miejscu i unikanie rozwoju oraz kompromisow bez ktorych polityka ani zwiazek nie moze dlugo trwac...

 • kotmiki

  Oceniono 9 razy 5

  Pani premier reprezentuje polska mentalność z IIRP faszyzujący katolicyzm coś odrażającego ;jednak część Polaków jest zachwycona ;Podkarpacie ,Podhale,Podlasie.
  PiS coraz bardziej staje się peerelowska machiną propagandowa z czasów Gomulki i Kliszki

 • gigigolo

  Oceniono 14 razy 10

  Polska po II WŚ uzyskała od Niemiec: dawne Prusy Wschodnie. otrzymaliśmy od Niemiec całe Pomorze, od Gdańska po Szczecin, z miastami takimi jak Gdańsk, Kołobrzeg, Słupsk, Szczecin i wiele wiele innych. otrzymaliśmy od Niemiec ziemie z Opolem i Wrocławiem. mało? Niemcy nie kwestionują i nie kontestują granic Polski, przesuniętej na zachód. podnoszenie sprawy reparacji i odszkodowań 72 lata po zakończeniu wojny jest obrzydliwe. i tyle. to właśnie niemieckim staraniem i pomocą finansowa Polska jest dziś w UE, ale niebawem może nie być polskim staraniem. jakoś ani razu nie padła uwaga o reparacjach ze strony Rosji, która najpierw wbiła nam nóż w plecy a potem skolonizowała/rusyfikowała przez kilkadziesiąt lat. jeśli tak odważnie poruszamy sprawę reparacji to może do wszystkich sąsiadów: do Litwy, żeby oddali cześć terytoriów, i również do Białorusi i Ukrainy. trzeba być niewiarygodnym troglodytą politycznym, żeby tworzyć wokół Polski płonącą granicę, z przesłaniem, że Polskę otaczają wrogowie, każdy coś winien. dlatego proponuję: podzielmy się. komu odpowiada polityka zakonu i skupionych wokół, zakładają państwo szczęśliwości na części ich największego elektoratu. my czynimy podobnie dla części naszego. i tyle. jeśli komuś nie odpowiada Unia to niech z niej zrezygnuje, ale sam lub ze swoimi wyznawcami. resztę niech zostawi w spokoju.

 • gupek-wioskowy

  Oceniono 9 razy 5

  ale Prawo, Pani Premier, Prawo....

 • otopolskiepieklo

  Oceniono 9 razy 7

  PIS pogrywa wami (większością Polaków oraz całą opozycją) tak jak tylko chce

  a głupki na to się nabierają

  niewielu zrozumiało juz dawno na czym to polega, niestety nie media, nie politycy i nie 'celebryci' róznej maści

  PIS to rewolucjonisci i stosuja propagandę w bezwzgledny sposób - a skoro tak, to nalezy z nimi (czy z suwerenem na ich temat) odpowiednio rozmawiac

  te BZDETY jakie czytamy czy słyszymy z ust opozycji, sędziów, dziennikarzy czyu nawet przedstawicieli kultury - moznba wyrzucic od razu do śmietnika

  a PIS będzie tego typu posunieciami (jak to omawiane w tym artykule) jedynie zdobywał KOLEJNE PUNKTY w sondazach i przygotowywał się do samodzielnego rządzenia przez KOLEJNĄ kadencje

  no sorry... ale taka jest rzeczywistość drodzy celebryci, którym zalezy jedynie na kasie i pieprzeniu w mediach

 • zbych1rych

  Oceniono 8 razy 6

  Nie można się dziwić, "WOŹNEJ' i to nieuk skończony, wszystko plecie co kleinstain jej powie a może i więcej. Żyd spod Odessy , karzeł i gnom o moralności żyda komunisty.- bolszewika

 • m2rket

  Oceniono 8 razy 6

  pani premier wlicza w odszkodowanie ziemie zachodnie czy moze zamierza je oddac?

 • rasta-mw

  Oceniono 14 razy 10

  Niemcy nie zainwestują u nas już złamanego eurocenta, zwyczajnie boją się, że ich biznesy w naszym kraju zostaną znacjonalizowane. Wolą stabilne emocjonalnie Czechy lub Słowację. Kto na tym straci? My szarzy Polacy!

 • bkiton

  Oceniono 23 razy 17

  Droga Beatko, a nie cieszysz się, że będziesz jeździć niemieckim autobusem, a nie złomem z Sanoka?????
  A jak tam mój ulubieniec Drelich, wykonał już rozkaz Błaszczaka i wziął się do roboty??????
  A jak tam śledztwo w sprawie twojej stłuczki???? Miało być przedłużone do sierpnia, tu już 25 dzień.
  A jak to jest, że nie mamy uchodźców, a codziennie ktoś ginie i dostaje w mordę za wygląd albo mowę??? Czy tak ma wyglądać bezpieczne państwo????
  A kiedy zaczniemy wykupywać te obligacje, co opchnęliśmy na 500+??????
  Niemieccy inwestorzy pamiętają.........

 • maxim-sn

  Oceniono 15 razy 11

  kłamczucha niech zamilknie

 • merkury-3

  Oceniono 13 razy 9

  Oczywiscie ze Polska zostala zniszczona ale zeby czegos zadac trzeba to bylo zrobic w 91 roku a dzis jest za pozne , po drugie polityk ma osiagnac cel a nie opowiadac farmazony . Polska nie jest w stanie wyegzekwowac ani 1 euro od niemiec z wielu powodow raz ze sie zrzekla potem to potwierdzila i nie ma zadej sily militarnej jest zalezna calkowicie od Niemieckiej gospodarki i dostala czesc Niemiec Ziemie Zachodnie ( to ze nie ma ziem wschodnich niemcy zawsze odopwiedzze to nie ich problem tylko problem polsko -ukrainski, bialoruski i litewski )
  wiec lepiej tego tematu nie poruszac bo zaognianie stosunkow z Niemcami gdy nic sie nie wskora jest bez sensu a Niemcy jeszcze moga nam dac niejedna nauczke . dzis to Niemcy sa potega ekonomiczna w Europie i trzeba byc ich sojusznikami .

 • szczypr

  Oceniono 8 razy 6

  Chyba Wrocław jej niemiły.

 • luki.wawa

  Oceniono 13 razy 9

  Mechanizm jest zawszę taki sam - poseł z balonikiem puszczany jest z jakimś super pomysłem w eter. Na początku wszyscy zaprzeczają że rządzący popierają. Testuje nastroje jak zobaczą że można to po jakimś czasie zaczynają o tym mówić następni posłowie Komentatorzy i media zaczynają pisać artykuły i na końcu żółtą karteczkę dostaje nasza gwiazda. Zaczyna czytać ową rolę.

 • saammm

  Oceniono 19 razy 15

  "Myśmy chcieli spełnić nasze obietnice wyborcze ( 500 dla KAŻDEGO dziecka, darmowe WSZYSTKIE leki dla seniorów, 8 TYSIĘCY KWOTY WOLNEJ OD PODATKU i całą resztę), Ale Niemcy nam nie dali pieniędzy...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX