Mówiła po ukraińsku, więc uderzyli ją butelką w głowę. Krzyczeli "Polska dla Polaków"

Lubelska policja poszukuje dwóch młodych mężczyzn i kobiety, którzy w centrum miasta zaatakowali 23-letnią Ukrainkę. Kobieta dostała cios butelką w głowę i trafiła do szpitala.

Policja upubliczniła wizerunki osób, które 13 sierpnia, w centrum Lublina zaatakowały kobietę wracającą z koleżankami z klubu. Funkcjonariusze informują, że wyzwiska przerodziły się w agresję fizyczną. Młodzi ludzie zaczęli bić i kopać jedną z dziewczyn. 23-latka została uderzona w głowę butelką. Obywatelka Ukrainy z obrażeniami ciała zgłosiła się później do szpitala, który zgłosił zdarzenie na policję.

Jak informuje "Dziennik Wschodni", prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie napaści i znieważenia kobiety ze względu na jej narodowość. Grupa zaczęła być bowiem agresywna, gdy usłyszała język ukraiński. Krzyczeli też "Polska dla Polaków". Za stosowanie przemocy  wobec osoby z powodu jej przynależności narodowej grozić może kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze poszukują dwóch mężczyzn w wieku około 25 lat i młodej kobiety. Informacje można przekazywać pod numerami tel. 81-535-53-12, 696-881-241 bądź 997.

Kierowca karetki zgłasza awarię. Do akcji wkraczają lubelscy policjanci

Więcej o: