"Zgnilizna moralna" "Zwykły bydlak Pan jesteś". Fala krytyki po wpisie Czarneckiego

Prawicowy dziennikarz Piotr Semka umieścił na Twitterze informację o tym, że libijska straż morska ostrzelała statek organizacji pomagającej uchodźcom. Komentarz Ryszarda Czarneckiego? "Wreszcie!".

Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego w ten sposób skomentował doniesienia dziennika "Der Tagesspiegel". Niemiecka gazeta napisała o tym, że libijska straż morska ostrzelała statek należący do hiszpańskiej lewicowej organizacji pozarządowej, która na co dzień wspomaga uchodźców.

Wpis spotkał się z falą krytyki. "Jest pan ZEREM", "Zwykły bydlak Pan jesteś", "Zwyrodnialcu pochwalasz strzelanie do ludzi?", "Pokazał Pan prawdziwe oblicze. Katolik i eurodeputowany. Zgnilizna moralna" - piszą użytkownicy Twittera.

Słowa europosła szokują, tym bardziej że napisał je w dniu zamachu w Barcelonie oraz ataku w Cambrils w Katalonii. Wydarzenia te Czarnecki skomentował w równie dosadny sposób: "Zamiast powtarzać 'Jestem (tym razem) Barcelończykiem', znacznie lepiej wziąć się za tych, którzy sieją terror i za ich zaplecze finansowe".

Przypomnijmy: wczoraj po południu w zamachu w centrum Barcelony zginęło, według aktualnych informacji, 14 osób, a około stu zostało rannych. Do kolejnego ataku doszło w nocy w nadmorskim kurorcie Cambrils. Sprawcy również posłużyli się samochodem, którym wjechali w grupę osób. Rannych zostało siedem osób, w tym jeden policjant. Funkcjonariusze zastrzelili czterech zamachowców, a ciężko ranili jednego, który zmarł później w szpitalu. Do zorganizowania zamachu w Barcelonie przyznało się tak zwane Państwo Islamskie.

Dla jednych rajskie wakacje, dla drugich walka o życie. Dramatyczne nagranie z hiszpańskiej plaży

Więcej o: