Hiszpańska prasa twierdzi, że CIA informowała o ryzyku ataku w Barcelonie

- W ciągu dwóch ostatnich miesięcy amerykańska agencja wywiadowcza ostrzegała hiszpańskie władze o ryzyku zamachu - podaje dziennik Elperiodico.

Jak podaje barceloński dziennik hiszpańskie władze wiedziały o ryzyku ataku w Barcelonie. 

Po zamachach w dużych miastach europejskich, takich jak Paryż, Londyn czy Berlin, Barcelona była na celowniku terrorystów, CIA ostrzegało o tym katalońską policję

- pisze w swoim internetowym wydaniu "El Periodico". 

Z informacji hiszpańskiego dziennika wynika również, że zaledwie dwa tygodnie temu, 30 lipca, na twitterowym koncie związanym z Islamskim Państwem ogłoszono "nieuchronny atak". - Będziemy wdrażać kalifat w Hiszpanii i odzyskamy ziemię -napisano. 

Zamach w Barcelonie

Przypomnijmy: w czwartek o godzinie 17 w czwartek w samym centrum Barcelony, na obleganej przez turystów ulicy La Rambla, rozpędzona furgonetka wjechała w tłum ludzi. Kilka godzin później antyterroryści udaremnili atak w Cambrils, oddalonej od Barcelony o około 100 kilometrów. Napastnicy, podobnie jak w Katalonii, wjeżdżali w przechodniów samochodem. 

Przeczytaj także: "Furgonetka w ogóle nie zwolniła. Jechała prosto przez środek tłumu". Świadkowie opisują atak

Zamach terrorystyczny w Barcelonie

Więcej o:
Komentarze (87)
Zamach w Barcelonie. Hiszpańska prasa twierdzi, że CIA informowała o ryzyku zamachu
Zaloguj się
 • krystoff2

  Oceniono 2 razy -2

  No to ja wam mówię. Należy się wkrótce spodziewać kolejnego zamach we Francji. Zapamiętajcie to. Ostrzegałem. Jeżeli do niego dojdzie - a dojdzie to zażądam dymisji prezydenta Makarono.

 • benedetti

  Oceniono 3 razy 3

  Byłem w Barcelonie tydzień temu. Na La Rambla co 50-100 metrów stał patrol policji, w tym uzbrojeni po zęby komandosi. Dziwne, że kierowca zwiał.

 • Sam Sliding

  Oceniono 1 raz 1

  I zdobędą te ziemie, jeśli Europa będzie traktować ich z miłością.

 • cezar85

  Oceniono 2 razy -2

  cia wiedziała też o planowanym 9/11

  ale nic nie zrobiła, aby zapobiec zamachu

 • jan700

  Oceniono 4 razy -2

  Czy ktoś jeszcze liczy te tragedie, ofiary liberalnej rządzy zysku i lewackich eksperymentów społecznych?

 • loneman

  Oceniono 2 razy 2

  Podejrzewam tez sluzby na miejscu typowo "prawicowe" w tzw. "mysleniu" a swietnie wiemy gdy tacy slysza slowo 'CIA' zaraz przychodza im na mysl same teorie spiskowe, Ufo, masoni itp wiec nie dziwne ze olali ostrzezenie:/..

 • zelenyles

  Oceniono 3 razy 1

  tak samo mogli informować o katastrofie na księżycu bo przecież wiadomo że kiedyś nastąpi, wszystkie służby w Europie do kupy wzięte nie są w stanie nic z tym zrobić, tylko szczelne zamknięcie granic i totalne wyczyszczenie Europy z islamistów może czemukolwiek zapobiec ! Donald bierz się w końcu do roboty bo nic z tym nie robisz chłopie a ludzie giną ! wstyd jak diabli i tyle !

 • badziewiak66

  Oceniono 7 razy 1

  ataka w barcelonie II
  Gdyby chociaż kilku z nich , tak jak robił to Aaron Russo, wielki przyjaciel ludzi na całym świecie, odważyłoby się zaprotestować, podważyć to wielkie kłamstwo, być może świat wyglądałby dzisiaj inaczej, być może udałoby sie ocalić tych ludzi w Barcelonie. Dlatego nie wolno nam milczeć.

  Potem wydarzenia potoczyły się błyskawicznie. USA zaatakowały Irak i śmierć poniosło ponad milion ludzi. Odebrano dzieci rodzicom, rodziców dzieciom, siostry i braci rodzeństwu, przyjaciół przyjaciołom. Rozdeptano żołnierskim butem pokojowe współistnienie ludzi wielu ras i religii.To nie był koniec, za pomocą konfliktu w Gruzji i Osetii wymuszono na Putinie zgodę na usunięcie Zajn al-Abidin ibn Alego z Tunezji, Abd al-Aziz Buteflika z Algierii, Mu’ammar al-Kaddafiego z Libii, Kabus ibn Sa’ida z Omanu, Omar al-Baszira z Sudanu, Ali Abd Allah Saliha z Jemenu, Husni Mubaraka z Egiptu, Baszszar al-Asada z Syrii,Muhammad VI z Maroka, Ismaila Omara Guelleh z Dżibutii, Muhammada Abdul Aziza z Sahary Zachodniej i na "demokratyzację" Afryki i Bliskiego Wschodu.

  Rzeka krwi rozlała sie na Liban, Syrię, Libię, Sudan, Saharę Zachodnią, Jemen. Powstało wielkie zlewisko śmierci, bólu, cierpienia. Tym ludziom nie pozostało nic innego jak zemsta, tylko ona podtrzymywała ich przy życiu. Umiejętnie przekierowano tę nienawiść, wykreowano ruch walki o radykalne państwo islamskie, skierowano przeciwko sobie muzułmanów, tych ortodoksyjnych i tych pokojowo nastawionych, by ISIS poszerzyli obszar bólu i rozpaczy, by walka muzułmanów między sobą pogłębiła skutki agresji na Afganistan, Irak, Libię, Syrię, Jemen, Sudan i Saharę Zachodnią, by kraje te pogrążyć w ruinie, by już nigdy nie mogły odrodzić swojej państwowości.Tak rodziły się zastępy mudżahedinów gotowych do walki z niewiernymi, których obarczono winą za śmierć i pożogę. Większość z nich została skoszarowana w obozach w Afganistanie, Syrii, Iraku, Egipicie, a po przeszkoleniu, przerzucona przez zadłużone : Turcje i Grecję do Europy , by stopniowo destabilizować kontynent.

  Nie możemy zapomnieć o tym, że świat zachodu, który zdestabilizował świat arabski nawet nie okazał jakiejkolwiek skruchy. Kiedy tysiącami zabijano dzieci, kobiety, zrównywano z ziemią miasta, rabunkowo eksplorowano zasoby, rozkradano dorobek kultury, burzono pominiki cywilizacji, nikt nawet palcem nie kiwnął, życie toczyło sie jakby nigdy nic.Krzyczała Naomi Klein, wielu światłych i mądrych ludzi wzywało do przerwania tego barbarzyństwa, bez skutku. Uwagę obywateli USA i Europy dalej przykuwały turnieje golfa, derby FC Barcelony i Realu Madryt, nieświadome dzieciaki szalały na koncertach swoich idoli, a rodzice w pocie czoła pomnażali dorobek rodziny. Pisałem wiele razy o tym , że ponoszą winę , straszną winę, wszyscy ci którym obojętny stał się los innych ludzi. Nasz świat znalazł się na zakręcie, mordowanie stało sie tak powszechne, że wojna toczy się obok codziennego życia, a obrazki z tej wojny nie budzą już nawet odruchu udawanego współczucia.

  To jednak nie koniec, teraz czas zderzyć ze sobą kultury i religie, wzbudzić kolejną wielką falę przemocy , rozniecić ogień na kolejnym kontynencie. Nie dajmy się w to wciągnąć, nie dajmy się ponieść tym mrocznym emocjom. Pomódlmy sie za wszystkie ofiary tej strasznej fali barbarzyństwa. Zatrzymać może ten pochód śmierci tylko prawda, wskazanie winnych, przyznanie się do win, poszukiwanie przebaczenia i odbudowa krzywd. Jeżeli teraz tego świata na to nie stać, to już nic nie zatrzyma tej spirali nienawiści, utoniemy w morzu krwi i spełnią się moje przerażające proroctwa, o których tak często piszę na mojej osi czasu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX