"Lepiej wzi si za tych, ktrzy siej terror". Polscy politycy l kondolencje i komentuj zamach

W reakcji na czwartkowy zamach w Barcelonie oraz prb ataku w hiszpaskim Cambrils w Katalonii polscy politycy l wyrazy wspczucia.

Jako jedna z pierwszych na wiadomość o tragicznych wydarzeniach w Barcelonie zareagowała Hanna Gronkiewicz Waltz. - Trzeba odwagi, by w takiej chwili nie odpowiadać żądzą zemsty, a włączać się w solidarną walkę z terroryzmem - napisała prezydent Warszawy.  

Doniesienia dotyczące zamachu skomentował na Twitterze także prezydent Andrzej Duda. - Tragiczne wiadomości z Barcelony. Znów niewinni ludzie zabici i ranni w zamachu. Żal i współczucie dla Poszkodowanych i ich Bliskich.

Donald Tusk zamieścił na Twitterze kondolencje po angielsku i po hiszpańsku."Cała Europa jest z Barceloną" - napisał. Akty terroru nazwał "tchórzliwym atakiem na niewinnych.

Kondolencje rodzinom ofiar zamachu złożył również wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński. 

Z kolei wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Ryszard Czarnecki (PiS) napisał, że: "Zamiast powtarzać 'Jestem (tym razem) Barcelończykiem' znacznie lepiej wziąć się za tych, którzy sieją terror i za ich zaplecze finansowe". 

Atak potępił również Ryszard Petru, lider Nowoczesnej. 

Natomiast Borys Budka nawoływał do solidarności:

Zamach terrorystyczny w Barcelonie