Internet nie zapomina. Jeszcze niedawno Szydło wiedziała, jak rząd ma reagować po nawałnicy

Premier przez kilka dni nie dotarła do miejscowości ciężko poszkodowanych przez nawałnice. Gdy podobna sytuacja dotyczyła poprzednia premier - Szydło nie miała dla niej litości.

Beata Szydło dopiero po trzech dniach spotkała się z poszkodowanymi przez nawałnice, które przeszły nad Polską. Opóźnienie wytykają jej i internauci, i mieszkańcy zniszczonych terenów, na których powołują się komentatorzy.

Inaczej było, gdy dzisiejsza premier reprezentowała opozycję. Jej wypowiedzi i wpisy z tego czasu nie trudno znaleźć, nadal znajdują się na oficjalnych kanałach Szydło w mediach społecznościowych. "Premier Ewa Kopacz zamknięta w swoim gabinecie, a powinna być wśród ludzi, którzy potrzebują pomocy. Dzisiaj miejsce Premiera jest wśród ludzi" - przekonywała w lipcu 2015 roku, dzień po przejściu nawałnic.

Jednocześnie miesiąc później zarzucała, że Kopacz "gra suszą w kampanii". "Rolnicy oczekują na konkrety, a nie na kolejne występy Premier Ewy Kopacz i opowieści o kolejnych naradach i posiedzeniach" - pisała. 

Jeszcze w lipcu ówczesna posłanka oskarżała Ewę Kopacz, że "jeździ na wycieczki", kiedy jest ładna pogoda. - Natomiast, kiedy ludzie potrzebują konkretnej pomocy, kiedy potrzebują konkretnych działań i rozwiązań, zamyka się w swoim gabinecie i tam debatuje. Dzisiaj miejsce polskiego premiera jest tam, gdzie są te nieszczęścia, jest wśród ludzi, którzy dzisiaj tej konkretnej pomocy potrzebują - oceniała.

Wiceprezeska PiS zapowiadała też wówczas, że reprezentanci jej partii pojadą pomagać poszkodowanym. - Tam [w powiecie chrzanowskim - red.] spotkam się z ludźmi. Będziemy również próbowali taką inicjatywę podjąć, żeby oni nie zostali pozostawieni sami sobie - deklarowała.

Największa taka klęska w historii. Nagranie z tragedii w Suszku

Więcej o:
Komentarze (233)
Internet nie zapomina. Jeszcze niedawno Szydło wiedziała, jak rząd ma reagować po nawałnicy
Zaloguj się
 • Aleks A Aleks

  Oceniono 3 razy 3

  Nic nie trwa wiecznie, jeśli PiS straci władze i przejdzie do opozycji, to znowu szybko pojawią się na miejscu jakiegoś nieszczęścia, teraz nie ma takiej potrzeby, przecież rządzą. Zresztą u wszystkich polityk(ier)ów, po dorwaniu się do żłobu następuje amnezja, niezależnie od poglądów...Nihil novi sub sole

 • zyks

  Oceniono 5 razy -1

  A zaczną się te kmiecie w końcu kiedyś jednakowoż ubezpieczać?

 • zyks

  Oceniono 5 razy -1

  A wstydź że się, Gazeto ! Takie demagogiczne, populistyczne chwyty... Przecie sami piszecie, że tak PBS pisała PRZED wyborami. A teraz mamy PO wyborach ! Dajcie kobitce trochę odsapnąć. Ale za pół roku będzie znowu PRZED wyborami. I zobaczycie: jeśli prognoza meteo wskaże, że gdzieś może być burza, to PBS będzie tam już przed tą burzą. Szatan - nie baba!

 • o.darek

  Oceniono 5 razy -3

  Ku.... Co za pojebany portal. Jestem zalogowany i chcę ocenić wpis, a tu ku... komunikat "aby ocenić zaloguj się lu zarejestruj". To jest jakiś sen wariata.

 • houq

  Oceniono 9 razy 7

  wyszło zakłamane nieudolne szydło z worka. tak słabego premiera nie mieliśmy NIGDY!!!!

 • alefizyk

  Oceniono 6 razy 2

  Tak to jest, każdy gdy rządzi dowiaduje po czasie jakim trudnym zadaniem jest rządzenie, szczególnie rządzenie krajem. Widać to po Pani Szydło, że ta wiedza do niej dotarła

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX