Tę okładkę już gdzieś widzieliśmy. "Gazeta Polska" znów z fotomontażem na zdjęciu Wehrmachtu

Grafikom prawicowego tygodnika chyba nieco brakuje kreatywności. Na okładce "Gazety Polskiej" kolejny raz pojawił się fotomontaż ze zdjęcia Wehrmachtu. Zmieniono tylko twarze.

Okładką z fotomontażem, do którego wklejono m.in. twarze Grzegorza Schetyny i Ryszarda Petru opatrzono tekst o jesiennych planach opozycji. "Polska ma być pozbawiona głosu w Radzie Europejskiej, pieniądze z budżetu UE mają dostać Obywatele RP, a cele te mają wesprzeć 'międzynarodowe sieci' aktywistek i aktywistów. Ulica ma zaś blokować biura polskich posłów i linie telefoniczne w Pałacu Prezydenckim. Ujawniamy wewnętrzny dokument proniemieckiej opozycji" - informuje "Gazeta Polska". 

Artykuł zatytułowano "Nowa Kampania Wrześniowa", co jest nawiązaniem do pierwszego etapu II wojny światowej i agresji III Rzeszy i ZSRR na Polskę.  

Ale niemal identyczna okładka ukazała się w styczniu ubiegłego roku. Wówczas na zdjęcie wklejono twarze m.in. Angeli Merkel i Martina Schulza. Była to odpowiedź na płynącą z Niemiec krytykę wobec rządu PiS

Na obu okładkach użyto zdjęcia z kampanii wrześniowej, z Sopotu. Jest to pozowane zdjęcie żołnierzy Wehrmachtu. Wykonane dla celów propagandowych 14 września miało przedstawiać pierwszy dzień wojny, 1 września 1939 roku.

WehrmachtWehrmacht Domena Publiczna

To oczywiście nie jedyne zdjęcie wojsk III Rzeszy, którego "Gazeta Polska" użyła w ostatnim czasie. W marcu, po reelekcji Donalda Tuska na stanowisko szefa Rady Europejskiej, prawicowy tygodnik umieścił na swojej okładce byłego premiera ubranego w mundur Wehrmachtu, a w tle tramwaj z tabliczką "Tylko dla niemieckich pasażerów". 

Kiedy indziej umieszczono zdjęcie Janusza Palikota obok Josepha Goebbelsa, a tekst o dzieciach polskich emigrantów odbieranych przez niemiecki Jugendamt zilustrowano zdjęciem dzieci w jednym z obozów zagłady.

Żakowski o ''opiniotwórczości'' ''Gazety Polskiej Codziennie''

Więcej o: