Szykuje się słoneczny poniedziałek. Ale lada dzień powrócą do nas burze [POGODA]

Pogoda w poniedziałek nie powinna nas niczym zaskoczyć. Przez cały dzień będzie nam towarzyszyć przede wszystkim słońce i przyjemna, choć nie za wysoka temperatura.

Pogoda dopisze dziś w zasadzie w całej Polsce. Najcieplej będzie na jej południowych krańcach - w Krakowie, Rzeszowie czy Katowicach termometry pokażą maksymalnie 25 stopni Celsjusza. W pozostałych częściach kraju będzie nieco chłodniej, ale wciąż powyżej 20 stopni. Gdzieniegdzie pojawią się chmury, ale nie należy spodziewać się z nich deszczu.

Pogodnie będzie także we wtorek - wtedy niemal w całym kraju będzie słonecznie i ciepło: od 23 do 28 stopni Celsjusza. W środę temperatury maksymalne będą jeszcze wyższe, jednak wraz z nimi do Polski powrócą burze. Z gwałtowną zmianą pogody będą musieli się wtedy liczyć przede wszystkim mieszkańcy zachodnich województw: lubuskiego czy dolnośląskiego.

Radar burz -  sprawdź, gdzie jest burza

Informacje o tym, gdzie w tej chwili znajduje się burza - a dokładnie, gdzie dochodzi do wyładowań - można znaleźć na specjalnych stronach internetowych. Pozwalają one sprawdzić między innymi w jakim kierunku przesuwa się burza i kiedy dotrze do nas.

Radar burz - zobacz, gdzie są burze w Polsce >>>

Radar burz - zobacz, gdzie są burze w Europie >>>

Radar burz - zobacz interaktywną mapę burzową >>>

Pogoda na dziś - jak należy się zachowywać w upalne dni?

W przypadku wysokich temperatur osoby starsze i dzieci powinny unikać wychodzenia na zewnątrz. Należy nosić nakrycia głowy, pić duże ilości wody, a także stosować krem z filtrem na odsłonięte części ciała. Nie wolno zostawiać dzieci i zwierząt w nagrzanym samochodzie, może grozić im śmierć.

Pogoda na dziś - jak zachować się w czasie burzy?

Burzę najlepiej jest przeczekać w budynku lub w samochodzie, jeśli jesteśmy w trakcie podróży. W trakcie wyładowań należy unikać otwartych przestrzeni, nie wolno kłaść się na ziemi lub chować pod drzewami i słupami elektrycznymi. Najlepiej jest kucnąć w zagłębieniu terenu i przeczekać wyładowania.

Opalenizna to tylko efekt uboczny. Zobacz, jak powinno się bezpiecznie opalać

Więcej o: