Duda patronem Maratonu Warszawskiego, biegacze rezygnują ze startu. "Odpieprzcie się od sportu!"

Informacja o objęciu przez prezydenta honorowym patronatem jednej z największych imprez biegowych w Polsce błyskawicznie wywołała burzliwą dyskusję na Facebooku. Cześć uczestników zapowiedziała, że rezygnuje ze startu. Odpieprzcie się od maratonów - piszą biegacze.

Tegoroczny 39. Maraton Warszawski startuje 24 września. Co roku na starcie melduje się kilka tysięcy osób. Jaka frekwencja będzie w tym roku? Nie wiadomo. Na razie w mediach społecznościowych trwa gorąca dyskusja przeciwników i zwolenników decyzji organizatorów.  

"Niech wszyscy politycy odpieprzą się od maratonów, razem z prezydentem, nikt nie powinien wykorzystywać sportu do swoich celów politycznych"

"To ja jadę do wrogiego Berlina!", "Trochę obciach", "Będą medale z Adrianem?" - piszą w komentarzach biegacze. Cześć osób zapowiada, że rezygnuje ze startu.

Najpierw się Nas obraża, wyzywając od "biegactwa", "cyklistów" etc, że zamiast do kościoła w niedzielę to na trening. Potem grozi likwidacją maratonów w Warszawie, bo przecież jest ich stanowczo za dużo, jakby masówek politycznych blokujących stolicę było mało. Teraz uczestniczymy w jawnym ocieplaniu wizerunku Prezydenta RP - to kolejna opinia pod postem o patronacie 

Pozytywne komentarze da się policzyć na palcach. 

Na krytyczne wpisy biegaczy szybko zareagował dyrektor biegu Marek Tronina.

 Nie startujcie. Pokażcie, że jesteście Prawdziwymi Polakami – w odróżnieniu od Polaków nieprawdziwych, których patronat Prezydenta RP cieszy bądź którym po prostu wisi - napisał na Facebooku.

Przypomniał, że w poprzednich latach maratonowi patronował Bronisław Komorowski i nikomu to nie przeszkadzało. Według niego, to "nie politycy są problemem tego kraju". 

To Wy nim jesteście – nienawidzący inności, odmiennych poglądów, innego systemu wartości, celów i potrzeb. To Wy daliście sobie wmówić, że za inność należy się wykluczenie. I przenosicie te swoje frustracje, swoje poczucie wyższości etyczno-moralnej, na wszystko wokół. Zatruwacie. I nie potraficie zawiesić tej swojej wojenki nawet na czas igrzysk - dodał Tronina

Zapewnił też wszystkich niezadowolonych, że z pomysłu angażowania polityków w imprezę nie zamierza się wycofać. "Jeśli w 2020 Prezydentem RP zostanie Robert Biedroń to też poproszę go o patronat. Donalda Tuska ewentualnie też. Kukiza. Korwina. Każdego. Byle był demokratycznie wybrany. Więc Wy też nie mieszajcie mi polityki do maratonu" - napisał na koniec Tronina. 

Więcej o:
Komentarze (595)
Duda patronem Maratonu Warszawskiego, biegacze rezygnują ze startu
Zaloguj się
 • gmsaxz

  Oceniono 3 razy 3

  ewidentnie to chyba faktycznie jakiś prawicowy głupek organizuje ten maraton. I w sposób typowy dla pisowców odwraca kota ogonem, że to niby 'nie on miesza sport do polityki', IMHO kompletny osioł. 'Donalda Tuska _ewentualnie_ też'. Baran. Taka prawda, mam nadzieję, że zwierzęta mi wybaczą

 • anders76

  Oceniono 2 razy 2

  Kazdy ma prawo glosowac nogami, zwlaszcza biegacze.

 • andrzej.rokosz

  Oceniono 3 razy 3

  Udział polityków w imprezach sportowych to stara, nie tylko polska, tradycja. W Polsce sięga głębokiej komuny, a np. Olimpiada w 1936 w Niemczech była czołową imprezą propagandową Hitlera. Po prostu politycy, jak muchy lgną do miejsc gdzie jest mnóstwo wyborczego gówna.

 • Anatol Borowik

  Oceniono 3 razy 1

  W poprzednich latach patronował Komorowski, w drodze kontynuacji przejął patronat Duda- jakby nie kontynuował tradycji i odmówił po Komorowskim patronatu, też byłoby niezadowolenie.

 • hastatrespasos

  Oceniono 5 razy 1

  Belwederskiemu rezydentowi tak jest potrzebny patronat nad Maratonem Warszawskim, jak dziura w moście. Ta nowa próba ocieplania wizerunku nie pomoże mu w jego własnym najtrudniejszym zadaniu, maratonie z metą na drugą kadencję. A sportowcom nachalne zaangażowanie marionetki w roli pierwszego obywatela Kaczego Gumna tylko by przeszkadzało. Brawa nie tylko dla biegaczy nie chcących mieć nic wspolnego z panem AD, ale przede wszystkim dla dyrektora biegu M. Troniny: niech się odpieprzą od sportu politycy, którzy obrażają sportowców pogardliwymi określeniami, a potem chcą poprzez nich polepszać własny wizerunek i szanse na utrzymanie władzy (zresztą w przypadku AD problematycznej). Oby tylko groźba likwidacji Maratonu Warszawskiego nie została zrealizowana, w zemście za jednoznacznie antysPISkową reakcję środowiska sportowców.

 • wpac

  Oceniono 7 razy 3

  Budyń może zostsć patron meczu w Rawiczu. PiS kontra złodzieje. Za dwa lata.

 • jszmelc

  Oceniono 4 razy 4

  Żaden problem , "nasz" Prezydent jutro może jako ministrant do mszy służyć !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX