Grał na Woodstocku, ludzie krzyczeli "j***ć PiS". "Mnie nie wypada, więc powiedziałem tylko..."

Po występie na Przystanku Woodstock na Twitterze pojawiły się komentarze, że Piotr Bukartyk krzyczał ze sceny "j***ć PiS". Muzyk w rozmowie z portalem naTemat zaprzecza i wyjaśnia, jak było naprawdę.

- To ludzie pod sceną krzyczeli, co należy zrobić z PiS-em, a nie ja – tłumaczy muzyk. – Mnie nie wypada tego krzyczeć, więc powiedziałem tylko, że się z nimi zgadzam - dodał w rozmowie z natemat.pl. Wcześniej część internautów zdążyła oburzyć się słowami Bukartyka; kompozytor miał bowiem nie tylko skandować obraźliwe zdanie, ale też powiedzieć, że następny festiwal odbędzie się przy ul. Wiejskiej. Niektórzy zdążyli już "dokopać" się do informacji o jego ojcu w katalogach IPN.

Muzyk potwierdza jednak, że ta ostatnia wypowiedź faktycznie padła z jego ust. - Uczestnicy festiwalu zapytali mnie, czy w następnym roku też przyjadę. Więc powiedziałem, że tak, będę, zarówno wtedy, gdy impreza odbędzie się znowu w Kostrzynie nad Odrą, jak i wtedy, gdy przeniesie się przed Sejm – mówi. I dodaje, że nie będzie płakać, jeśli zostanie wyrzucony z Trójki. - Poglądy mam jakie mam i mam do nich prawo - zaznacza.

W styczniu program Piotra Bukartyka został zdjęty z anteny po ponad dekadzie - jego "Urywki z rozrywki" przez lata były stałą częścią piątkowej audycji Wojciecha Manna. Dziennikarze jednak wpadli na pomysł, jak ominąć odgórne polecenie: Piotr Bukartyk jako osoba prywatna nadal jest cotygodniowym gościem Manna. CZYTAJ WIĘCEJ >>>

"Urywki z rozrywki" nie były pierwszym programem, który zniknął z radiowej Trójki. W listopadzie z rozgłośni odszedł Michał Nogaś, który w piątki prowadził magazyn o książkach "Z najwyższej półki". Wcześniej władze Programu 3 Polskiego Radia zwolniły część dziennikarzy, m.in Pawła Sołtysa i Wojciecha Dorosza. Po zmianach kadrowych inni pracownicy Trójki zaczęli protestować przeciwko nowej polityce radia. W mediach społecznościowych pojawił się hasztag #KogoNieSłychać, a do sprzeciwu dołączyli się słuchacze, którzy założyli fanpage "Ratujmy Trójkę".

"Za chwilę dalszy ciąg programu", czyli jak Mann i Materna przewidzieli "dobrą zmianę"

Więcej o:
Komentarze (138)
Przystanek Woodstock. Piotr Bukartyk tłumaczy, co naprawdę powiedział ze sceny
Zaloguj się
 • muzyk_barokowy

  Oceniono 1 raz 1

  Sezon ogórkowy w pełni, gazetka kolejny dzień promuje wulgarność i chamstwo, a jej klaka aż wyje z uciechy.

  Adasiu, masz niezbyt wybredną redakcję i niezbyt wybrednych fanów, a wszyscy lubicie się tarzać w gnojó.ce. Tak bezstronnie i obiektywnie: jakie dobro z tego wynika?

 • rosswatowski

  Oceniono 2 razy 2

  a cóż to za "halo"? hy w

  dzisiejszych czasach każdy ma

  prawo se coś "j***ć", pan może se

  "j***ć PiS" hyhy ja mogę se jak

  większość uczciwych ludzi "j***ć

  TVN" i "gazwyba" o raz program w

  trójce z udziałem szanownego

  twórcy przez duże Tfu hyhyhy

  demokracja jak widać kwitnie :)

 • gmsaxz

  Oceniono 3 razy 1

  oj będą kiePiScy Polskę kosztować, będą...

 • corvelinho

  Oceniono 8 razy 4

  Prawda o pis a zwłaszcza jego zwolennikach jest taka że to są najczęściej looserzy życiowi nie potrafiący samodzielnie myśleć, nieroby i nieuki które uważają że wszystko im się należy kosztem tych co w szkole się uczyli pilnie i teraz zarabiają lepiej. Zwolennikom pis wydaje się że jak sami są zacofanymi troglodytami nie znającymi języków obcych i bojącymi się świata zewnętrznego ponieważ nigdzie nie byli i świata po za PL nie widzieli, ludzi innych kultur nie poznali to mogą swoje fobie i lęki przelewać na innych i zabronić im otwartości na świat.
  Zwolennicy Pis to zakompleksione chamy które swoje chamskie nawyki próbują narzucić siłą reszcie społeczeństwa którego nie rozumieją. Mają przy tym wysokie mniemanie o sobie i świetne samopoczucie..

 • yyt

  Oceniono 10 razy -4

  podwójne standardy my i "to" , mowa nienawiści wymierzona w środowiska o innych pogladach , opluwanie w stylu nazistowskim - to jest jak widać prawda o łutstok . HAHAHAHAHA

 • 174pit

  Oceniono 2 razy -2

  Suweren sam z własnej woli sformułował program na - raczej bliską - przyszłość.
  Kierunek słuszny, choć można się zżymać i oburzać na dobór słownictwa.
  A skoro Partyja taka ponoć zasłuchana w głos suwerena, to jej czołowi funkcjonariusze winni bez zwłoki przystąpić do wykonywania żądnej przez lud czynności - że tak powiem - własnoręcznie.

 • jw0022

  Oceniono 8 razy 6

  Pisiory to taki pasożyt jest, zasadniczo.

 • wolny.kan.gur

  Oceniono 9 razy -3

  PiS niszczy Polskę. Niszczy tak samo jak niszczyła PO i PSL a może nawet gorzej.
  W Polsce mamy problem z tym że demokracji nie ma w ogóle. Rządzą partyjni kacykowie tacy jak Tusk czy Kaczyński, aby dostać się do parlamentu konieczna jest zgoda jednego z kacyków.

 • a.k.traper

  0

  Jak się chce każdemu można dorobić czyny, ja tak miałem, podobno kogoś w d...ę kopnąłem i żyli tym prawie dwa lata a nic takiego miejsca nie miało, "poszkodowanemu" to pasowało i nie prostował, w końcu sam się wyniósł.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX